Jump to content

Търся програма за основна видео редакция


Препоръчан пост

Здравейте, от училище ми бе възложена задача да направя презентация по дадена литературна тема. Аз съм наясно как стават презентации но този път искам да създам нещо като филм-че. Искам да е ефектно с добавен звук който ще разказва всеки слайд :)

Знам за movie maker, но нещо не ми се работи с тази програма и искам нещо по навътре в тази сфера така, че да им грабна окото както се вика :)

Искам съвет за такава програма ако някой е работил с нещо подобно ще бъда благодарен да сподели своя опит :)

Благодаря предварително !

Link to comment
Сподели другаде

Другите принципно са по сложни.Не е ясно какво точно искате да направите.

Ако искате професионална изработка...ще Ви отнеме много...много време! :look:

Link to comment
Сподели другаде

За разучаването на функциите на професионалните видео продукти, може да не ти стигне и половин година. Сам си направи сметката дали е оправдано използването на подобен софтуер за аматьорски цели.
Link to comment
Сподели другаде

Еми не чак професионални програми но да е нещо по нагоре от movie maker това трябва да е готово след околу 1 месец така, че имам малко време :)

просто да е по различно от презентация защото ми омръзна да правя презентаций и искам нещо по различно :)

Link to comment
Сподели другаде

Малко по-усъвършенствани програми от Movie Maker са Camtasia Studio и ProShow Gold.

Естествено че има и много други, но те са по-професионални за напреднали потребители по отношение на видеообработката. И двете предложения са платени, така че ако искаш да не ги използваш в Trial-период, ще трябва да ги намериш из торент-тракерите. Уроци за работа с тях има във Vbox7 и YouTube.

Link to comment
Сподели другаде

AVS Video Editor според мен също е добра алтернатива на WMM :) Може да прави клипчета с всякакво качество и дължина, за разлика от Microsoft - ския редактор. ;)
Link to comment
Сподели другаде

Аз не знам, но програмата Power Point, няма ли тази опция за добавяне на звук? И ако няма, то Майкрософт не са ли направили такава че да е съвместима с Офис пакета им. ...Много ми стана интересно.
Link to comment
Сподели другаде

Аз не знам, но програмата Power Point, няма ли тази опция за добавяне на звук? И ако няма, то Майкрософт не са ли направили такава че да е съвместима с Офис пакета им. ...Много ми стана интересно.

Има, но само Wav файловете могат да са вградени, а всички други са свързани.Ако обаче Wav файла е повече от 100 КБ също автоматично се свързва, а не се вгражда в презентацията. Лелеее, колко отдавна не съм правила презентации, но преди нещата стояха така с Power Point. Не знам дали има някакви промени след далечната......2008....2009

Link to comment
Сподели другаде

Вання, да де. Точна това имах в предвид. Записваш си говор на микрофон на РС-то там с паузи и т.н. , и го добавяш (не знам как?) към Power Point.
Link to comment
Сподели другаде

Има доста уроци за добавяне на звук към Power Point, но тук май е най-добре обяснено . Не стават супер интересни презентации, но пък е най-елементарен начин, без да си даваш много зор. А и повечето работодатели май предпочитат изпълнението да е точно в Power Point. То зависи къде и какво искаш да презентираш де....

 

http://www.inspirele...-в-презентация/

Link to comment
Сподели другаде

Има доста уроци за добавяне на звук към Power Point, но тук май е най-добре обяснено . Не стават супер интересни презентации, но пък е най-елементарен начин, без да си даваш много зор. А и повечето работодатели май предпочитат изпълнението да е точно в Power Point. То зависи къде и какво искаш да презентираш де....

 

http://www.inspirele...-в-презентация/

 

Пробвал съм на Power Point 2003, но винаги звука ми се прикрепя към първия слайд и не знам как да го направя така, че цялата песен да звучи през цялото слайдшоу. Или да го напиша по друг начин, не мога да намеря на стария офис къде е Play Across Slides за звуков файл.

 

 

EDIT: :haha: Намерих начин! По-различно е от новите офиси, но работи!

 

 

To play music or sounds across multiple slides in a presentation, follow these steps:

  1. Click the slide where you want the music or sounds to start.
  2. On the Insert menu, point to Movies and Sounds, and then click Sound from File.
  3. Click the sound file that you want to use, and then click OK.
  4. In the dialog box that appears, click Yes to play the sound automatically.
  5. Right-click the sound that now appears on your slide, and then click Custom Animation.
  6. In the Custom Animation task pane, right-click the media file on the list, click Effect Options, and then click the Effect tab.
  7. Under Stop playing, specify the options that you want, and then click OK.
  8. Close the Custom Animation task pane.
  9. Right-click the sound, and then click Edit Sound Object.
  10. Click to select the Loop until stopped check box, and then click OK.
  11. Run your presentation.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Еее разбира се, че може да се сложи звук това ми е пределно ясно :)

просто търсих друга по нова програма с повече ефекти и такива работи да е по ефектно и взимащо окото :)

аз имам много презентации на power point но не ме кефи вече и искам друга програма :) за това питах общо взето и ще преразгледам какво сте ми предложили и ще реша с коя ще работя благодаря за отзивите :)

аа има ли такава програма с която да пиша даден текст и да ми изкарва глас от компа смисъл да не е моя глас, а да го пиша и друг глас да говори ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...