Jump to content

как да буутна от uefi


skiller

Препоръчан пост

в биос имам uefi и го давам на enable и след това ли се инсталира windows 7 доколкото разбрах само windows 7 x64 поддържа uefi ? малко съм объркан uefi плугин към биос ли е ?
Link to comment
Сподели другаде

Глупости ако ще инсталираш под UEFI както съм аз има няколко неща който трябва да знаеш . Ако е от флашка винаги тази флашка трябва да е форматирана във FAT 32 иначе ще си си стандартния лоудър MBR или master boot record ако го инсталира под UEFI ще имаш EFI partition разликата е че uefi тех нологията е по-бърза и форматирането на дяловете не е като при стандартна инсталация вероятно ако не направиш нещо както трябва ще ти изкара съобщение WINDOWS CAN NO BE INSTALLED ON GPT PARTITION TABLE . Прочети малко из нета надявам се да съм помогнал

 

Още нещо защотото темата е как да боотна след като дадеш enable на uefi избираш от boot menu uefi устроиство било това CD DVD FLASH

Link to comment
Сподели другаде

става въпрос за лаптоп asus x54c дънната платка е sandy bridge

Каква точно е дънната платка?

 

Глупости ако ще инсталираш под UEFI както съм аз има няколко неща който трябва да знаеш . Ако е от флашка винаги тази флашка трябва да е форматирана във FAT 32 иначе ще си си стандартния лоудър MBR или master boot record ако го инсталира под UEFI ще имаш EFI partition разликата е че uefi тех нологията е по-бърза и форматирането на дяловете не е като при стандартна инсталация вероятно ако не направиш нещо както трябва ще ти изкара съобщение WINDOWS CAN NO BE INSTALLED ON GPT PARTITION TABLE . Прочети малко из нета надявам се да съм помогнал

 

Още нещо защотото темата е как да боотна след като дадеш enable на uefi избираш от boot menu uefi устроиство било това CD DVD FLASH

 

но като влезна в боот меню не ми дава възможност да избирам uefi има ги нормалните имена

пуснах през двд-то win7x64 не излиза, пуснах през усб пак win7x64 пак не излиза

 

трябва ли да го направя в gpt ? и тогава ли ще ми се появи да буутна от uefi

 

още нещо имам такава опция в биоса "launch efi shell from filesystem device" но като го цъкна със вкаран win7 ми казва "not found"?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...