Jump to content

Вие подписахте ли се за АЕЦ Белене?


Препоръчан пост

Е, трябва да имаш мнение. Все пак ти и поколението ти ще я плащате също. 10 милиарда евро са. -Бензина не те ли е яд че поскъпва?

 

Отдавна минах фазата, в която ме беше яд за едно или друго. То само бензина да беше... ами тока, топлоенергията, здравеопазването?

Link to comment
Сподели другаде

Има русофили. Предвид растящата консумация на електроенергия в световен мащаб, въпреки повишаване на ефективността смятам, че има възможност електроцентралата при правилно управление на парите да бъде рентабилна. Но съм силно скептичен, че в България би била. Колебая се дали си струва построяването й и дано не е вярно, че около Белене е тектонично по-нестабилна зона.
Link to comment
Сподели другаде

С една дума от Руснаци нито АЕЦ нито подводница,(леките коли са им посмешище, а и самолетите им падат напоследък....), - абе нищо СДЬЕЛАНО...... А и ще ни рекетират безмилостно вовеки ако я построят...., аз защо давам пример с Нефтохим,....т.е. ЛУКОЙЛ. И плюс платените подмазвачи от БСП, и прочее партии.... Честно, комунофоб съм....,а не русофоб. Та съм против! Просто си пиша така, да видя кой какво мнение има. Все пак колкото и да не се вярва на някои, България е родина и на мен...., не само на трактора, и агентите.... Не съм политически обвързан. По тези въпроси се опитвам да мисля честно, и само от националния интерес. Никога няма да се наведа на партия за облаги, а това ме прави от едно супер малцинство в България.
Link to comment
Сподели другаде

леките коли са им посмешище

 

Точно за това може да поспорим.

 

Абсолютно пилеене на пари е построяването на АЕЦ 'Белене' в България. Има къде, къде по-важни въпроси, които подлежат на обсъждане и имат по-висок приоритет.

Link to comment
Сподели другаде

Точно за това може да поспорим. Абсолютно пилеене на пари е построяването на АЕЦ 'Белене' в България. Има къде, къде по-важни въпроси, които подлежат на обсъждане и имат по-висок приоритет.

Хипотетична полза може и да има, па и да се изплати е възможно. При условия на поскъпващи природни горива...Атомната енергия е най-евтината енергия... Но рентабилността е относителна...

Link to comment
Сподели другаде

Проблема е че ни е скъпа, и е РУСКА?!???! И само факта че комунистите я искат неистово и с подвеждащи въпроси правят подписки.... Да не обидя някого, или да не съм краен, но от стари хора знам: "На комунист да не вярваш". Това са хора готови да погазят националния интерес само за руски дьенги.... Много лоши хора! И дефектни! Повече няма да пиша в тази тема. Защото излизам от добрия тон, но има поговорка: "На зла круша, зъл прът." Е, за това вярвам че Бог трябва да се намесва в живота на хората!
Link to comment
Сподели другаде

Структуирането и започването на проекта за AEЦ "Белене" бе икономически неизгодно. Основният проблем на тази атомна електроцентрала е несигурният пазар на електроенергия. Точно това може да доведе до сериозни икономически проблеми, които и без това вече присъстват в нашата страна.
Link to comment
Сподели другаде

Проблема е че ни е скъпа, и е РУСКА?!???! И само факта че комунистите я искат неистово и с подвеждащи въпроси правят подписки.... Да не обидя някого, или да не съм краен, но от стари хора знам: "На комунист да не вярваш". Това са хора готови да погазят националния интерес само за руски дьенги.... Много лоши хора! И дефектни! Повече няма да пиша в тази тема. Защото излизам от добрия тон, но има поговорка: "На зла круша, зъл прът." Е, за това вярвам че Бог трябва да се намесва в живота на хората!

Ти все създаваш теми, все завърташ нещата около комунистите и после шумно и показно затръшваш вратата. Комунизмът не е създаден в Русия и ако обвързваш комунист с рубли, толкова ти разбира главата.

Структуирането и започването на проекта за AEЦ "Белене" бе икономически неизгодно. Основният проблем на тази атомна електроцентрала е несигурният пазар на електроенергия. Точно това може да доведе до сериозни икономически проблеми, които и без това вече присъстват в нашата страна.

Знаем ли наистина, че винаги е било толкова неизгодно и в действителност каква част от истината знаем и колко е задкулисни игри? Да, основният проблем е посоченият от теб. Обаче помним как със спирането на блокове на АЕЦ "Козлодуй" имаше дори режим на тока в някои държави(Албания, мисля). Имаше сериозен негативен ефект. С тази електроцентрала може да се опита да се запълни нишата, която обаче май вече е запълнена от другаде. Въобще, според мен спирането на блокове на АЕЦ "Козлодуй" си беше грешка, можехме да печелим пари без капиталовложения като за нова АЕЦ. Според мен теоретично е възможно да е на печалба, но поради голямото капиталовложение, несигурният пазар, въпреки нарастващото енергийно потребление и това, че пак ние ще платим сметката, а съм сигурен че ще има и злоупотреби се колебая какъв отговор да дам на въпроса. Ние без това бруто си загубихме до този момент поне 10милиарда лева от затварянето на АЕЦ "Козлодуй".

А икономически проблеми, при това доста сериозни си има от много години в България, дори и без АЕЦ "Белене". Наглост и некадърно управление ни доведоха до текущото състояние и по-добре не виждам как ще стане.

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм че доста неприязън изпитвам към комунистите. И като пиша малко по-емоционално си личи. Че гнездото им (според мен) е в Русия. Че руските управляващи много обичат да мачкат малките народи(като нашия). Че има партии в България които (според мен) работят против Националния интерес. Но демагогията около проблема, лъжите от всякъде, не казването на истината, конспирацията,....плюс незнанието и подвеждането на народа с неправилни въпроси.... -всичко това обърква нещата. А това е целенасочено. За да платим ние(народа) сметката. И после да ни яздят вечно. Например, като гледам хората почнали да се занимават с политика, завършили право, ...- това е измет, подлизурковци и пълни смотаняци бяха, аутсайдери. Едно време бяха щастливи ако ми кажат здрасти на улицата, а сега активисти по младежките организации на партиите.. Деца на партийни секретари. Те не искат да работят, а само да крадат. Нямат чест и морал. И им го показвам и казвам. Когато мога. Все пак няма позиви да меткам на гарата, и да съм като някакъв ремсист.... Ама политиците чалгираха народа. И после да съм толерантен... Нали и трактора не е виновен до доказване па противното.Или ония с вилите по Ривиерата..... И като пазим добрия тон, им правим услуга на злите сили. Защото при тях прочка нема! Така мисля аз. Може и да греша. Всъщност кой съм аз,.... - Е, сега ще им го върнем на едните на волейбола! - Айде наш'те!!!!, - А на другите , ...-чак при второто пришествие май?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...