Jump to content

Подпрограми Паскал! Помощ!


Препоръчан пост

Здравейте. Остават ми буквално 2 седмица, за да завърша семестриално, а имам изпит от първи курс, който ми виси и ми пречи да ме допуснат до защита на дипломна работа. Въпросният курс е за езика Паскал. Трябва да представим две задачи, за да ни допуснат до контролно и аз постоянно ги нося и постоянно ми ги връщат и ако не ги дам в четвъртък в 9 сутринта, ще ме оставят за догодина А аз не съм никак добра и един приятел ми помогна с първа задача, но сега е на сватбено пътешествие и не може да ми каже къде ми е грешката във втора и защо я връщат! Много ви моля помогнете ми! Трябва да стане за утре вечер, за да мога да го разпечатам и да го дам в четвъртък сутринта.

Ето я и задачата:

 

 

Да се състави главна програма за обработка на три двумерни целочислени масива C[6,6], D[8,8] и Е[10,10]. Данните и в трите масива са в интервала [-99 +99]. Съответните подпрограми да извършват следните обработки:

• извеждане на условието на задачата и името на автора;

• въвеждане на стойности в масивите в горепосочения интервал с помощта на вграде-ния генератор на случайни числа;

• извеждане на входните данни;

• да се нулират елементите на главния диагонал;

• да се направят всички елементи над главния диагонал положителни, а под главния диагонал - отрицателни;

• да се изведе на екрана обработения масив.

• Резултатът да се запише във външен файл на диск С: с име DATA12.DAT.

 

 

Имам задачата, но втора задача е:

 

Създаване на главна програма включваща и отделни подпрограми. Условието на задачата (начинът за обработка на масивите) е същото като в първата част. В тази част обаче за всяка обработка се създава отделна подпрограма. С прилагането на създадените подпрограми се обработват три масива идентични на масива от първата част. Разработват се следните подпрограми:

• подпрограма за извеждане на данни за автора на програмата (име и презиме, фак. No и др.);

• подпрограма за извеждане на екрана на условието на задачата;

• подпрограма за въвеждане на входните данни;

• подпрограма за извеждане на екрана на входните данни;

• отделни подпрограми за всеки от видовете обработки на масива в съответствие със заданието;

• подпрограма за извеждане на екрана на получените резултати;

• подпрограми за създаване на файлове, четене и запис;

• главна програма.

 

Трябва само някой да ми поправи подпрограмите, защото доколкото разбрах те са грешни.

 

Иначе имам задачите, не търся някой да ми ги прави отначало, само да ми поправи подпрограмите.

Pascal.zip

Link to comment
Сподели другаде

Ами защото уж си я бях направила и уговорката ми с професора беше за днес сутринта. И като му я занесох и той ми я върна и каза ако искам да се явя на контролното да е готова за четвъртък... :(
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...