Jump to content

Помощ за една задача по информатика.


Препоръчан пост

Здравейте! Имам нужда от малко помощ за една задача по информатика,която не знам как да реша. Ако някой знае нека помогне, ето я и нея

 

 

Съставете програма за обслужване на покупката на билети от пътници пътуващи с автобус в различни направления. За тази цел:

1. Създайте начална база от данни за билетите, съдържаща за всеки билет: място на тръгване, място на пристигане, километри, цена, час на тръгване, час на пристигане, дата на тръгване, дата на пристигане.

2. Реализирайте справки от вида:

- списък на всички билети с въведените данни за тях;

- списък на всички билети с място на тръгване – Пловдив с въведените данни за тях;

- списък на всички билети, с километри надхвърлящи определена стойност (подадена като параметър на справката).

3. Актуализиране на данните за един билет, включващи обичайните обработки – като допълване, изтриване, промяна.

4. Сортирайте билетите по:

- място на пристигане в азбучен ред (при еднакви дестинации по час на пристигане във възходящ ред);

- час на тръгване във възходящ ред

 

Програмата трябва да се напише на С++ . Oпитах се да я направя задача, но за жалост не успях да направя нищо и реших да се допитам до Вас

Link to comment
Сподели другаде

Ако наистина се иска да се напише на C++, то това си е направо курсов проект. Ако беше само на Access или SQL щеше да е мааалко по-лесно, въпреки че пак има бая работа. Едва ли някой ще се навие да ти я напише безплатно цялата. Тук във форума можеш да получиш помощ, ако покажеш част от програмен фрагмент, който смяташ че прави проблеми. По-добре се консултирай с някой колега, който е внимавал в часовете и поискай записки или използвай google. Успех.
Link to comment
Сподели другаде

Този вид задачи се задават като проект от преподавателите. Ако предоставите фрагмент от програмата, където изпитвате затруднения, може да помогнем. В противен случай, написването ще изисква доста време и малко хора ще се заемат с тази задача. Ако цялата програма бъде написана от друг човек, то това е един вид мамене и самозалъгване.
Link to comment
Сподели другаде

Ами то курсовия проект е доста голям и аз го реших другата част, но само тази задача ми остана и не мога да я оправя, и не мога. Знам, че е мамене, но ако взема този курсов проект с другия ще имам доста повече напредък, защото този семестър бях болен от пневмония и не ходих 3 седмици.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...