Jump to content

Препоръчан пост

Какви захващащи скобички? Нищо специални не са ми савали към кутията, а до колкото знам вентилатора се закрепя към кутията с винтчета а не с скобички.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 33
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Какви захващащи скобички? Нищо специални не са ми савали към кутията, а до колкото знам вентилатора се закрепя към кутията с винтчета а не с скобички.

Има различни дизайни. Да, с винчета принципно се захваща. Измери и вид дали може да бучнеш винтчета в някои от вече съществуващите дупки в кутията.Не мога да ръководя всичко, просто не съм пред компютъра, за да знам.

Вчера свалих всички компоненти изчистих ги обнових драйверите и сега повече от 52-53 не качва

Ами..радвам се...

Link to comment
Сподели другаде

не-ме мога. Не знам как се очаква да закрепя вентилатор за тази кутия.

Трябва ти преходник, захваща се за кутията с три щифта (там, където са правоъгълните дупки на кутията). Вентилатора се захваща за преходника. Обикновено този преходник е в комплект с кутията, но ти казваш, че не си получил такъв... Провери в сервизите за компютри, със сигурност се намират такива преходници.

Link to comment
Сподели другаде

не-ме мога. Не знам как се очаква да закрепя вентилатор за тази кутия.

Geek начина - с преходник. Дърварският начин - пробиваш 2 дупки и го хващаш за кутията.

Link to comment
Сподели другаде

Нещо подобно ти трябва - адаптер.

В магазините едва ли ще намериш, тези адаптери обикновено с в комплект с кутиите. Понърси в сервизите, може да има останал от някоя повредена кутия.

Link to comment
Сподели другаде

Не е ли по просто да си вземе вентилатор с подходящият размер, вместо да се занимава да търси и евентуално да плаща и за преходник? А закрепването може да стане още по-просто - с тел или нещо такова. :) За сведение - в по-добрите магазини се намират едни гумени/силиконови щифтчета - идеята им е вибрациите от вентилатора да не се предават на кутията...
Link to comment
Сподели другаде

Разгледай снимката, която е приложил - мястото за вентилатора е ъглово, без някакъв преходник няма как да закрепи вентилатор така, че въздушния поток да излиза само навън.
Link to comment
Сподели другаде

Всъщност тъкмо видях колко "хитро" е направен задният панел в тази част - имам предвид вертикалната чупка. Поради това бих искал да върна автора на темата към първият му коментар - наистина ли има нужда от вентилатор? Има ли определен компонент, който се загрява ненормално - процесор, харддиск, видеокарта? След като изясним това, може да преминем към следващият въпрос - къде е възможно и къде ще е най-добре да се сложи вентилатор. В момента има ли вентилатор отпред на кутията?
Link to comment
Сподели другаде

Не, но:

1-ако има вентилатор отпред на кутията,няма ли да влиза прах и буклуци в кутията?

2-не е ли достатачно да има вентилатор на който да изкарва топлия въздух въздуха, а студения да влиза от където си иска(от с останалите дупки на кутията)?

Link to comment
Сподели другаде

1. Прах ще влиза винаги. Въпросът е колко. Да, с вентилатор отпред ще влиза повече прах. То затова обикновено по-съвременните и по-смислено проектираните кутии имат филтри за прах.

2. Зависи какви компоненти имаш, кой колко се натоварва и колко загрява. Зависи и каква точно е архитектурата на кутията. Може да се окаже, че е по-добре да има един извеждащ въздуха вентилатор отзад, а може да се окаже, че е по-добре да има вкарващ въздух вентилатор отпред. Най-сигурният вариант е практически тест - монтираш вентилатора отпред, наблюдаваш температурите на всички компоненти, след това местиш вентилатора отзад и отново наблюдаваш температурите. Накрая си правиш изводи в твоя случай кога температурите са по-добри и си преценяваш кой вариант те устройва повече.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...