Jump to content

Изтриване на партишъни


Препоръчан пост

Благодаря на всички отзовали се. Оправих положението по начина, който pcko предложи. Имам още една питанка нормално ли е при хард 80 геги да ми показва 74,4. Предварително казвам, че съм наясно с изчезналите гигабайти, но 6 гб ми се струват много. А и имайте предвид, че съм си играл с Hiren's CD , може ли да съм оставил ''дупки'' по харда?

това е реалния размер на харда ти :look:

Link to comment
Сподели другаде

Ako има нещо скрито,то тази програма която използваше щеше да ти го покаже.Така че ти сам можеш да си провериш и ако има то няма да ти е с буква.Трябва да го съединиш и да дадеш Apply и си готов,но мен ме съмнява и предполагам,че това си е реалния размер.И гледай да не прецакаш 100-те мб. за системата,ако си със 7-ца или Виста,щото вероятно после ще ти се наложи да слагаш инсталационния диск и да поправяш поразии.
Link to comment
Сподели другаде

Въпреки, че излязохме твърде много извън основната цел на тази тема, ще си позволя да напиша още няколко реда.

Което е точно лъжа спрямо по-неоптните потребители. Защо? Ще използвам пример от реалния живот:

Даден потребител има информация с големина 480 гигабайта. Решава да закупи твърд диск с размер 500 гигабайта, с мисълта, че той ще бъде достатъчен за съхранение на информацията. Твърдият диск е купен и инсталиран на системата. С изненада потребителят разбира, че Windows отчита размер на твърдия диск 465,7 гигабайта. Мястото е недостатъчно, а информацията трябва да бъде съхранена на едно място.

Може примерът да е банален, да изглежда измислен, но съм се сблъсквал с този проблем. Не искам да се излиза с извинението, че той може да намери друг начин за съхранение на информацията. Според мен, а и не само, производителят е длъжен да опише тези ключови разлики.

Това беше ненужно изказване. Много хора претендират да знаят много, показват свидетелства за завършена специалност, а нещата в действителност са други. Не подлагам на съмнение Вашите знания, но мисля, че можехте да спестите тези няколко реда от Вашия коментар.

A aз си мисля, че някои хора незаслужено подценяват други хора.

Никой нищо не е длъжен, нито някой е виновен за нечие невежество и незнание на определени трикове, които се прилагат.

Всичко, което не е забранено е позволено, а всичко не си длъжен да правиш по закон, не си длъжен, а е избирателно.

Въпрос на съвест е както знаеш, но в днешният свят съвест..такова понятие..няма...

Благодаря на всички отзовали се. Оправих положението по начина, който pcko предложи. Имам още една питанка нормално ли е при хард 80 геги да ми показва 74,4. Предварително казвам, че съм наясно с изчезналите гигабайти, но 6 гб ми се струват много. А и имайте предвид, че съм си играл с Hiren's CD , може ли да съм оставил ''дупки'' по харда?

До сега какво мислеше, че говорим? Да, нормално е. За производителят 1GB=1000MB, за Windows 1GB=1024MB.

Разликата е около 70MB за 1GB или, 700MB за 10GB около 5,6GB за 80GB.

1GB според производителите е 1,000,000,000байта, а според Windows е 1,073,741,824, разликата между 2-те е 73,741,824байта или около 70MB(70,3256MB, ако трябва да бъдем педантично точни).

T.e за производител, който твърди че харддискът му е 500GB, Windows че отчете около 35GB по-малко. Това са едни груби сметки.

Ако искаш, сам си изчилявай побайтово, ако искаш побитово. :P

Link to comment
Сподели другаде

Никой нищо не е длъжен, нито някой е виновен за нечие невежество и незнание на определени трикове, които се прилагат.

Всичко, което не е забранено е позволено, а всичко не си длъжен да правиш по закон, не си длъжен, а е избирателно.

Въпрос на съвест е както знаеш, но в днешният свят съвест..такова понятие..няма...

В случая съм съгласен със s.feradov, защото производителите на твърди дискове използват това невежество в потребителите. Да, не е противозаконно, не се нарушават определени правила, но просто не е коректно. Разбира се, нищо не можем да направим, а и няма какво точно, но все пак си остава неприятно.

Link to comment
Сподели другаде

В случая съм съгласен със s.feradov, защото производителите на твърди дискове използват това невежество в потребителите. Да, не е противозаконно, не се нарушават определени правила, но просто не е коректно. Разбира се, нищо не можем да направим, а и няма какво точно, но все пак си остава неприятно.

Именно по тази причина направих едни доста широки сметки тук. Всеки човек, който си купува харддиск, умножава големината му като цифра(250например) по 0,07 и полученото вади от рекламираната големина. Например, за рекламиран обем от 250GB от производителя Windows ще докладва обем от 232,5GB.

При рекламиран обем 500GB, потребителят ще получи 465GB. 500-(500х0.07)=465GB

И аз не съм съгласен със заблудата, но остава момента че тя е позволена, има условия да е такава и никой не полага сериозни условия в изчистването и предодвратяването й.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...