Jump to content

Проблем с влизане в интернет при новоинсталиран линукс.


aib6791

Препоръчан пост

Здравейте!

Съвсем наскоро ми попадна един диск с Fedora.Успях да се справя с инсталирането,и не знам дали е от значение за проблема които ще опиша ,но на компютъра си имам инсталирана и виста която си работи, и с нея нямам проблеми при влизането в интернет.На пръв поглед Fedora-та работи добре-не бави,бутоните и менютата се отварят добре,и изобщо нищо не отказва.

при стартиране на компютъра имам няколко секунди да потвърдя дали да се стартира Fedora.При натискане на произволен клавиш се появяват следните три надписа:

 

–Fedora Core (2.6.11-1.1369_FC4smp)

–Fedora Core-up (2.6.11–1.1369–FC4)

–Other

 

Третият ред е за стартиране на вистата,но стартирайки които и да е от първите два ми се появява следният надпис:

"Could not look up internet address for lokal host.local domain.This will prevent GNOME from operating correctly.

It may be possible to correct the problem by adding local host. local domain. to the file/etc/hosts.

 

 

Log in Anyway /// Try Again

 

При натискане на Try Again нищо не се получава,а след натискане на Log in Anyway като се опитам да напиша каквото и да било в търсачката ми изписва следното:

www.google.com could not be found .Please check the name and try again.

Опитах да се свържа с доставчика да ми дадат указания за някакви настройки които евентуално аз бих могъл да пропусна но те ми казаха ,че нямат специалисти разбиращи от линукс и ,че щом през вистата влизам в интернет проблем при тях няма.Ама това аз и сам си го знаех.Ако е от значение диска е купен от книжарница и вероятността да е повреден е малка.Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Аз мисля, че вероятността да е "повреден" не е чак толкова малка. :) Аз имах сериозен проблем с една версия на Федора, публикувана в диск към едно списание. Предполагам, че си начинаещ относно линукс - при това положение бих ти препоръчал Mint, OpenSuse, Pinguy, Bodhi... Тоест предлагам да свалиш някое от тези(а не да даваш пари за неща, които по начало са безплатни :look: ), да го запишеш на (презаписваем)диск, да го заредиш и да провериш дали тогава ще имаш проблем с интернета.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря,за съвета.

Вероятно ще го последвам ,ако не успея да намеря друго разрешение.Не от упоритост,но самият диск вървеше в комплект и с книга,и от нея мислех да попрочета това-онова.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...