Jump to content

Търся програма за видео конвертиране


Препоръчан пост

Здравейте!

Възнамерявам да напиша статия на тема "Видео конвертиране за начинаещи" от компютъра към GSM-а.

За целта търся максимално подходящата програма. Искам тя да бъде с удобен интерфейс, лесна за използване, да е безплатна и да си върши качествено работата. С две думи да е подходяща за начинаещи.

Намерих няколко но само една си заслужава. Ства дума за Allok Video to 3GP Converter. Много удобна, не изисква специални знания и трудни настройки, конвертира всякакви комп файлове (avi, mpg, WMV и т.н.) в мп4 и 3гп при това бързо и качествено. Наистина би била чудесен избор за статията, само ако не беше платена. Струва 29$, а ограничението и е, че слага Watermark на получения файл.

 

Дали можете да ми помогнете като ми посочите някоя подобна програмка само че безплатна?

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай Mobile Media Converter и продуктите на MIKSOFT, безплатни са.

Конвертира WMV (освен WMV ver.9) / MPEG видео в 3GPP (3rd Generation Partnership Project, *.3gp) и MPEG в 3GP.

=>Инфо

 

Ще потърся още, надявам се да открия по-качествени безплатни програми. Има една българска програма за целта, но проверявам авторските права.

 

Добавям:

1. 3GP Converter

Конвертира видео в 3GP/MP4 формат за устройства: Sony PSP, Apple iPod и др.

Последна версия: 3GP Converter 0.34 (Dec 01, 2005)

Не съм го пробвал още.

 

2. Mobile 3GP Сonverter конвертира 3GP (3rd Generation Partnership Project, *.3gp) в некомпресирани AVI (*.avi) файлове.

=>Инфо

 

3. Nokia Multimedia Converter поддържа 128 kbps видео битстрийм, конверира повечето мултимедийни файлове: AVI, WAV, MPEG и MP3 в 3GPP/AMR, H.263, wideband- и narrow-band-AMR формати предимно за MMS приложения.

=>Инфо

 

4. QuickTime Pro на Apple също може да конвертира MOV, H264, 3GPP, 3GPP2 и MPEG-4, ама е платена. За съжаление не мога да пробвам QuickTime Аlternative. Мисля, че може същото. Само дето е безплатна (безплатна е, но авторските права на тази "алтернативна" версия са със съмнителна стойност).

QuickTime Аlternativе

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти за отделеното време!

 

В момента нямам време за да изпробвам предложенията ти, но като прочетох инфото което си дал останах с впечатление, че само първата програма евентуално ще ми свърши работа.

 

1. Какво значи "за устройства: Sony PSP, Apple iPod и др." след като съм направил дадено ави в мп4 няма ли да мога да го пусна на телефона ми ако не е сони и т.н.???

 

2. В момента не търся програма от този вид. Всъщност тя може да ми бъде полезна след време, когато реша да напиша статия за конвертирането от телефонни формати в компютърни, но не и сега ;)

 

3. Да разбирам че конвертира филмчета в снимки? Не прави ли 3гп видео файлове?

 

4. Наистина вторските права на тази "алтернативна" версия са със съмнителна стойност + не е чак толкова лесна и удобна за начинаещи потребители.

 

Явно от изброените ще изпробвам само Mobile Media Converter на MIKSOFT. Ако попаднеш на нещо друго... обаждай се :OK:

Link to comment
Сподели другаде

Изпробвах предложенията.

 

Nokia Multimedia Converter само като видях размера й и се отказах да я пробвам.

 

Mobile Media Converter на MIKSOFT ще намери място в статията ми. Конвертира сравнително бързо, но недостатъка при нея е, че не можеш да достигнеш много добро качество.

 

3GP Converter много странна Японска програмка. Все пак може да правиш филмчета който да тръгват и на обикновените телефони. За съжаление звука при нея не е на добро ниво. Ще и отделя няколко реда.

 

Накрая мисля да включа все пак и не безплатната Allok Video to 3GP Converter, защото предлага наистина разнообразни възможности за настройки.

 

Явно това са трите програми които ще разгледам и за които ще пиша. Други предложения?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей!

Не мога да отговоря на изискванията ти за безплатна програма, но все пак ти предлагам още една Plato Video To 3GP Converter:

инфо и сваляне

В триал версията са поорязани някои от функцийте, но немога да кажа точно кои.

Бих свалила и изпробвала програмата, но не разполагам с нужните ресурси.

 

А ето и една безплатна- Acala 3GP Movies Free 2.2.8:

инфо и сваляне

 

Ще се радвам, ако споделиш впечатление, както за дадените по- горе програми и с нетърпение ще очаквам ръководството.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

danina благодаря за предложенията!

 

След бърз преглед реших изобщо да не разглеждам в статията Plato Video To 3GP Converter въпреки, че е чудесен софттуер. Освен него май, че се отказах и от Allok Video to 3GP Converter.

 

Acala 3GP Movies Free наистина много ми хареса. Определено ще я включа в статията ми! Добра скорост, бърза работа има възможност за 1-2 настройки и добър краен резултат.

 

 

Явно ще разгледам и ще пиша само за Mobile Media Converter, 3GP Converter и Acala 3GP Movies Free.

Три безплатни варианта, които въпреки, че нямат възможностите за настройки на платените аналози ще ви помогнат да постигнете не по-лоши резултати.

Редактиран от Spursy
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Пробвай Nero Recode2

Част от пакета Nero 7 е при мен се получава,но не съм много доволен от резултата,нещо не мога да уцеля настройките и клипчето не се вижда на целия екран.Конвертира много бавно,поне при мен компютъра ми е слаб.

Ще си поиграя с програмките дадени тук може да стане по-добре :P

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...