Jump to content

Преинстал на Windows


Препоръчан пост

Здравейте момчета !

 

Днес реших да преинсталирам windowsa ми.Сичко тръгна добре до едно място на което компа заби и която и опция да избера ме кара да го ресна и ми пише нещо за рама... можете ли от по доло дадените снимки на проблема ( там до кадето стига ) и на снимките от биоса който сам направил да ми помогнете да разбера от каде идва проблема.

 

Благодаря предварително!

post-24692-0-11455300-1321561896_thumb.jpg

post-24692-0-03771000-1321561904_thumb.jpg

post-24692-0-28207300-1321561905_thumb.jpg

post-24692-0-47151300-1321561906_thumb.jpg

post-24692-0-70190600-1321561907_thumb.jpg

post-24692-0-34348800-1321561909_thumb.jpg

post-24692-0-78831600-1321561910_thumb.jpg

post-24692-0-12177300-1321561912_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 44
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

От първата снимка става ясно, че инсталационният процес не открива (разпознава) твърдия диск на Вашата система. В BIOS променете настройката на Hard Disk Drives (пета снимка), по-конкретно на First Drive (1st Drive), от Disabled на RAID: ST3160811AS.
Link to comment
Сподели другаде

Вьпроса който ти е зададен е дали има в Уиндос-а който опитваш да инсталираш вградени Sata драйвери или си и чистичьк (или пьк може би е свален от нета, кьдето бька от самоделки)?! Ако е чистичьк в биоса трябва да намериш опцията за превключване от Sata в IDE режим - може да ти ги изписва така: AHCI което е Sata и трябва да се превключи на Compatible което е IDE режима! След това опитай отново да инсталираш и ако пак има проблем/или няма пиши да знаем какво става по вьпроса?!

 

п.с.Сега се позагледах в снимките и се оказва, че не само харда ти е Disabled, а и флопито (ако вьобще има такова, но ако няма нека си е Disabled за него) и за записвачката сьщо ти е Disabled

Опитай преди да направиш писачката да е пьрво буутващо устройство да натиснеш мисля беше F9 за Default сетинг и тогава избери само на First Boot Device да ти е писачката CD/DVD - RОМ. След което натисни F10 и избери да е Y за да запамети настройките, и тогава опитай да инсталираш!

Link to comment
Сподели другаде

SATA е стандарт при твърдите дискове. По време на инсталационния процес е възможно твърдият диск да не бъде разпознат и да бъдат нужни SATA drivers. Тези драйвъри могат да бъдат изтеглени и вградени в инсталацията на Windows посредством Nlite. Другият начин е чрез дискета, но все по-малко и по-малко от системите имат флопи-дисково устройствo.

 

Може да опитате и превключване режима на работа на Sata контролера на системата от AHCI на IDE/Compatibility. Настройката се прави в BIOS.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря момчета , значи утре ще видя да направя това което казахте ( защото днес стана много късно ) и ще ви пиша какво е станало , а сега лека от мене :)
Link to comment
Сподели другаде

Е няма и няма оправия момчета... Този биос яко сигурно са му разместени настройките... оправям си boot devis-a но никаде не намирам опциа от SATA да сменя на IDE.... направо сам се побъркал неможе да бъде :( Пак до там стигам дет трябва да дам Ф3.....
Link to comment
Сподели другаде

Исками кеу-ген да го регна и след това ще мога да работя с нея. Пф... имам чуството , че биос настройките нещо са ми развалени и затова неможе да се продължи операцията... :(
Link to comment
Сподели другаде

Е няма и няма оправия момчета... Този биос яко сигурно са му разместени настройките... оправям си boot devis-a но никаде не намирам опциа от SATA да сменя на IDE.... направо сам се побъркал неможе да бъде :( Пак до там стигам дет трябва да дам Ф3.....

 

 

А опциите по този начин намери ли ги?

...в биоса трябва да намериш опцията за превключване от Sata в IDE режим - може да ти ги изписва така: AHCI което е Sata и трябва да се превключи на Compatibility което е IDE режима!...

 

 

Ето и една примерна снимка (твоя биос може да е друг, но опцията е същата и би трябвало да я намериш в раздел Advanced):

 

http://www.passwordunlocker.com/images/knowledge/sata-controller-mode.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...