Jump to content

Групово преименуване на файлове


Препоръчан пост

Здравейте,

Трябва ми програма, с която да преименувам всичките си песни, чрез таговете им. Форматите на песните са .flac, .mp3 и .wav (.flac ми е най-важен). Пробвах с Advanced Renamer, но ми показваше Error-и при опит за преименуване. Мисля, че причината е, че програмата не работи с .flac.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Не е по темата, но ще рискувам. :yes:

Въпросът ми е малко глупав. Имам програми, от така наречените "без инсталация", в чийто папки се съдържат разни по разширение файлове. Мога ли да преименувам стартиращото *.exe с удобно за мен име, за да го отличавам по лесно от останалите?

Link to comment
Сподели другаде

Не е по темата, но ще рискувам. :yes:

Въпросът ми е малко глупав. Имам програми, от така наречените "без инсталация", в чийто папки се съдържат разни по разширение файлове. Мога ли да преименувам стартиращото *.exe с удобно за мен име, за да го отличавам по лесно от останалите?

 

Ако преименуваш само наименованието на файла не би трябвало да е проблем да стартираш .exe файла на портативното приложение. Пример са: ATF-Cleaner, AxCrypt2Go, Bulk Rename Utility, но не мога да ти гарантирам на 100% за всички програми. При последната от изброените, когато смених името се получи нов .ini файл с настройките на програмата със същото ново име. Най-добре е да не променяш нищо, а просто да си изкараш пряк път (shortcut) на работния плот (Dеsktop) и неговото име да промениш по желание. Удобното на преките пътища е, че нямат нужда и от разширение, тъй като те си имат и то не се вижда - .lnk

Link to comment
Сподели другаде

Не е по темата, но ще рискувам. :yes:

Въпросът ми е малко глупав. Имам програми, от така наречените "без инсталация", в чийто папки се съдържат разни по разширение файлове. Мога ли да преименувам стартиращото *.exe с удобно за мен име, за да го отличавам по лесно от останалите?

Можеш да подредиш файловете по групи: Десен бутон някъде "по празното" както си в папката > Подреди иконите по > Тип и след това пак Подреди иконите по > Покажи в групи.

 

Така exe - то ще отиде най-отгоре в група Application.

Редактиран от clearthevision
Link to comment
Сподели другаде

Ако преименуваш само наименованието на файла не би трябвало да е проблем да стартираш .exe файла на портативното приложение.

Така смятам да направя.

 

Най-добре е да не променяш нищо, а просто да си изкараш пряк път (shortcut) на работния плот (Dеsktop) и неговото име да промениш по желание. Удобното на преките пътища е, че нямат нужда и от разширение, тъй като те си имат и то не се вижда - .lnk

Не ми се ще, да си пълня работния плот с преки пътища на програми, които рядко ползвам.

 

Можеш да подредиш файловете по групи: Десен бутон някъде "по празното" както си в папката > Подреди иконите по > Тип и след това пак Подреди иконите по > Покажи в групи.

 

Така exe - то ще отиде най-отгоре в група Application.

Ползвам командер и с едно кликане ми ги подрежда по групи. Лошото е, че има няколко *.exe-та. Например Avidemux:

post-485-0-30669100-1350714066_thumb.jpg

 

Можеш ли да кажеш на пръв поглед, кое е стартиращото *.exe?

Link to comment
Сподели другаде

.....

Не ми се ще, да си пълня работния плот с преки пътища на програми, които рядко ползвам.

.....

 

На този проблем отдавна съм намерил решение, което засега ми върши работа. Ако искаш го изпробвай и ти - създава се папка на C:\Shortcuts и в нея се поставят всички преки пътища на портативни програми и на всички инсталирани, които рядко се използват. После се персонализира папката с някаква друга икона - звездичка, кутия или нещо друго, което да я отличава от останалите. След което се създава пряк път към тази папка на работния плот и де факто последния (Desktop-a) е чист от към шорткъти.

Link to comment
Сподели другаде

Друг, според мен "най - смарт вариант" (за Windows XP) :

Отваряш regedit от Run/Изпълнение и отиваш на HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths, след което там с десен бутон - New > Key и после променяш (Default) стойността на пряк път към желаната програма, така например аз съм си направил да стартирам Google Chrome само като напиша "c" в "Изпълнение" вместо chrome и "fre6" - за да пусна Winamp (като съм му сложил плъгин Resumer Plug-in v1.2, с който продължава да възпроизвежда последното нещо преди затварянето веднага щом стартира - в случая най-често това е радио "Fresh !")

 

За целта трябва първо да създадеш пряк път към exe-то (например в същата папка в която се намира), и така:

- За Google Chrome съм направил следното: New > Key > "c.exe", (Default) стойност: "C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.lnk" (или "Shortcut to chrome.lnk" / Пряк път до chrome.lnk, аз съм махнал това пояснение от TweakUi > Explorer > "Prefix "Shortcut to" on new shortcuts")

 

За Winamp - а е C:\Program Files\Winamp\winamp.lnk

 

И така... за мен това е супер удобно, тъй като Run/Изпълнение се извиква с клавишна комбинация Win + R.

Link to comment
Сподели другаде

.......

, така например аз съм си направил да стартирам Google Chrome само като напиша "c" в "Изпълнение" вместо chrome и "fre6" - за да пусна Winamp.......

... за мен това е супер удобно, тъй като Run/Изпълнение се извиква с клавишна комбинация Win + R.

 

В твоя случай вместо да пипаш ръчно регистрите и да правиш всичко това, което си описал в post #10, може би по-удобно ще ти е да използваш някоя от програмките предложени ТУК.

Link to comment
Сподели другаде

В твоя случай вместо да пипаш ръчно регистрите и да правиш всичко това, което си описал в post #10, може би по-удобно ще ти е да използваш някоя от програмките предложени ТУК.

Благодаря все пак, но аз това го ползвам само за тези две програми, всички останали(а те също хич не са много) си ги стартирам директно от местоположенията им в C:\Program files :)

Пробвах с HotKeyz, но явно клавишните комбинации работят само тогава, когато тя е стартирана. :unsure:

Разбира се, но сега се усетих за друго - вградено в Windows ! :

 

http://store.picbg.net/pubpic/F3/AD/2171899cb5d0f3ad.PNG

 

С Windows 7 си ,нали ?

Защото на моето XP помня, че преди тези клавишни комбинации работеха само до рестарт на компютъра и после пак трябваше да ги настройвам, ала сега изобщо не щат ! :lookaround:

Съмнявам се на Windows 7 да има такива бъгове.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах с HotKeyz, но явно клавишните комбинации работят само тогава, когато тя е стартирана. :unsure:

 

Settings - Add HotKeyz to windows startup и ще се зарежда с операционната система

 

post-16842-0-47110400-1350804309_thumb.png

 

Разбира се, но сега се усетих за друго - вградено в Windows ! :

 

Не бях се сетил... и това е добра идея! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Settings - Add HotKeyz to windows startup и ще се зарежда с операционната система

Да, това го видях.

 

Не бях се сетил... и това е добра идея! ;)

За какво говорите?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...