Jump to content

Помощ за MySQL


Препоръчан пост

Реших да си сложа форум (IPB 1.3), направих си БД и потребител и си съединих( :yeah: ), но после като трябваше да направя таблиците почнах да си бия главата в стената :desert: .

Преди време в една друга тема видях това:

Е ми нямаше да пишат скиновете за коя версия са, ако нямаше промени. В 1.3.1 примерно базата данни е от 20-30 таблици, докато в 2.1.5 е от 62. (приблизително)

Някой може ли да ми каже колко таблици да направя, а и какво да запиша в тях :unsure: . От всичките ми слаби страни MySQL най ми куца.

Редактиран от Nav
Link to comment
Сподели другаде

Да, няколко пъти. И преди даже съм я чел в ФЕНа и в портал за IPB на български, но на 1 точка не се справям. Иначе преди съм слагал форум, но вече ми беше създадена БД. Там само е казано че трябва да се направи БД, но не е казано колко полета трябва да се направят...и как
Link to comment
Сподели другаде

Аз доколкото знам, IPB както и повечето свестни софтуери сами си създават таблиците в процеса на инсталация.

Ако вече имаш база с данни, използвайки адреса на DB сървъра, име на база, име на потребител и парола които ще попълниш по време на инсталацията, таблиците ще бъдат създадени сами.

 

Пробвай това, ако имаш някакво съобщение за грешка, пиши да го разследваме.

Link to comment
Сподели другаде

Еми само като направя БД и там като добавя потребител и само така се опитам да инсталирам форума без друго да съм пипнал ми изкара:

[b]Warning:[/b] mysql_connect(): Access denied for user 'nav_user2'@'localhost' (using password: YES) in [b]/home/nav/public_html/forum/sm_install.php[/b] on line [b]342[/b]

на самата странича, а пък в самият прозорец ми изкара

Warning! 

The following errors must be rectified before continuing!
Please go back and try again! 

Could not create a mySQL connection, please check the SQL values entered

 

Ето и скрийншот: http://img251.imageshack.us/img251/6140/untitled2qg.jpg

ПП: само това SQL Table Prefix(You can leave this blank) ама пишеше, че може да се остави празно

Редактиран от Nav
Link to comment
Сподели другаде

хх, намерих проблема, много просто се оказа :blush: . Бяха ми казали да сложа потребилеското име и долна черта "_" преди името, БД и т.н. Но никой не спомена, че пред паролата не се пише нищо. Сега пробвах сам и станаха нещата, просто грешно съм записвал паролата :punish:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...