Jump to content

Въпрос за KDUXP


Sten

Препоръчан пост

 Доколкото разбрах това е бразилска(португалска) дистрибуция, базирана на Убунту с интерфейс, който е комбинация между XP и Vista/7. Някои хора биха се възмутили, но на мен ми изглежда интересно. Обаче имам два проблема. Първият е езика(не разбирам добре португалски) - дали и как бих могъл да го направя на английски - предполагам че ако в техният сайт това не е предвидено, файл/ове от друго дистро няма да свърши работа...:(

 

И вторият - компютъра е включен към телевизор Филипс 26 инча с макс. резолюция 1680/1050. Когато зареждам от оптичния диск по нормалният начин - на екрана не се вижда нищо смислено. Като заредя т.нар. VESA-драйвър резолюцията е по-ниска(800/600) и при това има черна рамка която допълнително отрязва малко от видимата част на екрана. Компютъра е с вградено видео Nvidia GF 7050. Ако инсталирам това нещо на диска възможно ли е тогава да се "отключи" нужният драйвър или ще трябва да търся подходящ и работещ такъв. Засега нямам интернет на онзи компютър и евентуално ще трябва да изтегля и после да инсталирам ръчно драйвъра...

 

Същият проблем с картината го има и в няколко(може би всички) версии на Puppy - и си мисля дали това е някаква грешка в Xorg или резолюцията на телевизора ми е твърде екзотична...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...