Jump to content

Търся най-добрата безплатна антивирусна


Препоръчан пост

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Този сайт ако не го зачитате за нищо/база сравнение между различни антивирусни,тествани от специалисти в областта си/,то просто няма смисъл от чесане на езици и необосновано заяждане - http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml .Винаги ми е било интересно,след като Avira е нескопосана в очите на повечето разбирачи защо за 2 години ви нямам проблемите и историите,но както и да е.Въпрос на личен избор и :bang: плюс :bored: .Според мене тя е достатъчно добра и ефективна заедно с COMODO като защитна стена.Не желая да си натрапвам личното мнение,а да споделя личен опит и насоча в правилна посока всеки,който желае да си осигури прилична защита.Със здраве и успешен избор!
Link to comment
Сподели другаде

А това, че ти си администратор дава ли ти право да се заяждаш? И аз, ако ти отвърна със същото дали ще ти хареса? Мислех, че всеки има право на мнение. Зловредния код сами си го допускате до компютрите.. Ако, ти влезе в компа нищо не може да те спаси! "Не че е гаранция, че дадената антивирусна би предотвратила заразата, защото няма антивирусна, която да лови всичко" особено безплатните.. И предпочитам за времето което ще я чакам уж да открие нещо да си преинсталирам компа което много рядко ми се налага...

Аз не се заяждам, а отговарям на доста необмислен и самоуверен коментар, който е и неверен.

Ще цитирам думите на американския политик и социолог Даниел Патрик Мойнихан: "Всеки има право на свое мнение, но не и на свои факти".

А фактите са такива, че полза от антивирусните има. Не са непробиваеми и не гарантират, че системата ще остане незаразена. Това обаче не значи, че не могат и да се спрявят успешно.

Никой не е застрахован срещу зловреден код, но това не бива да води до мислене от рода на "ми, то мога да се зарязя така или иначе, за какво ми е антивирусна тогава". Достатъчно е веднъж човек да се зарази с нещо опасно, за да му стане ясно, че към зловредния код не бива да се подхожда лекомислено. Работата на дадена система без защитен софтуер е само за доста напреднали потребители, които са напълно наясно какво правят или - най-малкото - осъзнават рисковете. За средностатистическите потребители защитата е задължителна, защото намалява шансовете от зараза. Не че няма и други методи за защита, някои от които по-ефективни като цяло, но те са и почти винаги по-сложни за свикване и разучаване. По-добре човек да работи с не чак толкова ефективна програма, но с която е доста наясно, отколкото да се мъчи да работи с по-сложен продукт и в крайна сметка да не постигне нищо.

А това, че безплатните са по-слаби от платените, също е глупост. Всички безплатни програми в момента са на достатъчно добро ниво: avast! Free Antivirus, Avira AntiVir Free, Microsoft Security Essentials, AVG Anti-Virus Free, Panda Cloud Antivirus. Не казвам, че са по-добри от всички платени, но със сигурност са по-добри от някои платени и на същото ниво като други платени. Лично аз не съм фен на последните две, но това не ги прави лоши в никакъв случай.

 

Този сайт ако не го зачитате за нищо/база сравнение между различни антивирусни,тествани от специалисти в областта си/,то просто няма смисъл от чесане на езици и необосновано заяждане - http://www.virusbtn....0/rap-index.xml .Винаги ми е било интересно,след като Avira е нескопосана в очите на повечето разбирачи защо за 2 години ви нямам проблемите и историите,но както и да е.Въпрос на личен избор и :bang: плюс :bored: .Според мене тя е достатъчно добра и ефективна заедно с COMODO като защитна стена.Не желая да си натрапвам личното мнение,а да споделя личен опит и насоча в правилна посока всеки,който желае да си осигури прилична защита.Със здраве и успешен избор!

Никой не е казал, че Avira AntiVir е нескопосана. Или поне не аз. Поне за мен тя е доста добър продукт и сред препоръчваните от мен антивирусни програми. Ако става въпрос за тестове, има и не 1 или 2 други сайта, макар най-известните да са AV-Comparatives и AV-TEST.

Т.е.: не казвам, че Avira AntiVir е калпава, дори напротив. Просто казвам, че не е най-добрата, защото ефективността на антивирусните се променя постоянно и нещата са много относителни. Няма най-добра антивирусна.

Link to comment
Сподели другаде

А това, че безплатните са по-слаби от платените, също е глупост. Всички безплатни програми в момента са на достатъчно добро ниво: avast! Free Antivirus, Avira AntiVir Free, Microsoft Security Essentials, AVG Anti-Virus Free, Panda Cloud Antivirus.А относно многобройните фалшиви тревоги, като например за вирус(троянец и др.) във файл от известните торент тракери, където всичко се проверява преди да бъде качено?

 

Поради грешка моля коментара ми да бъде премахнат

Link to comment
Сподели другаде

"А това, че безплатните са по-слаби от платените, също е глупост. Всички безплатни програми в момента са на достатъчно добро ниво: avast! Free Antivirus, Avira AntiVir Free, Microsoft Security Essentials, AVG Anti-Virus Free, Panda Cloud Antivirus."

 

А относно многобройните фалшиви тревоги, като например за вирус(троянец и др.) във файл от известните торент тракери, където всичко се проверява преди да бъде качено?

Link to comment
Сподели другаде

Според мен най-добрият вариант е без антивирусна и без вируси! Антивирусните вземат сериозен ресурс и бавят компютъра най много от останалите програми. Антивирусните работят почти като видео конвертори и тежат на работата на компютъра, особено ако е старичък или е зает и с друга работа за вършене. Тогава може да се каже, че програмите си пречат. А системното претоварване не мисля че е полезно за живота му. Просто не е необходимо да ползваш антивирусна! Един торент клиент не е абсолютно нищо в сравнение с една антивирусна! Ако не искаш антивирусна и вируси, просто си слагаш Deep Freeze Standard и пей сърце! На всеки рестарт системата се зарежда така, както си я замразил, без значение дали си трил, инсталирал, деинсталирал или те е превзел вирус, два или повече! Компютъра си ти остава по старому като снимчица. :beach:
Link to comment
Сподели другаде

А относно многобройните фалшиви тревоги, като например за вирус(троянец и др.) във файл от известните торент тракери, където всичко се проверява преди да бъде качено?

 

В момента съм с nod32 v5, който се слави с най-малък брой фалшиви тревоги и повярвай ми, дава не малко такива. В изключенията му съм добавил два файла на dirt 3 и два такива на mw 3. Засичаше като зараза и едно ексе, свалено от девианта за промяна размера на close бутона. Платен защитен продукт не значи автоматично по-малко фашиви тревоги, по-добра защита или каквото и да е.

 

И не се доверявай особено на ъплоудърите в популярните тракери. Предпочитам да пратя файла за анализ, отколкото да се доверя на някакъв незнаен ъп или модератор в тракер.

 

п.п обърнете внимание на заглавието на темата. Автоматично отпада варианта за опитен\напреднал потребител. Следователно, препоръката ''няма смисъл от антивирус'' не е уместна.

Link to comment
Сподели другаде

NOD32 не е лоша но заразиш ли се никаква програма не може да те спаси и единственото решение пак е нов windows.. Веднъж яко си подредих компа, пусках нод няколко пъти и всеки път ми откриваше стотици зарази, накрая преинсталирането ми реши проблема за 30-40 мин.
Link to comment
Сподели другаде

NOD32 не е лоша но заразиш ли се никаква програма не може да те спаси и единственото решение пак е нов windows.. Веднъж яко си подредих компа, пусках нод няколко пъти и всеки път ми откриваше стотици зарази, накрая преинсталирането ми реши проблема за 30-40 мин.

 

При работата с дадена система, потребителят трябва да спазва някои основни правила, свързани със защитата от зловреден код. Естествено, не се гарантира, че това ще го предпази от заразяване със зловреден софтуер, но ще намали драстично шанса това да се случи.

 

Съществуват различни разновидности на зловреден код. Повече информация може да намерите в тази тема. Въпреки това голяма част от зловредния софтуер, намиращ се в интернет пространството, може да бъде премахнат от дадена система, без това да наруши нейната цялост. Не случайно има цели форуми, които наблягат на подобен вид проблеми.

 

Преинсталиране на операционната система се предлага само и единствено, когато това е единственото/най-удачното решение на проблема. Естествено, подобен вид решение се взима след като са опитани различни методи за ликвидиране на даден проблем. Типичен пример за подобен сценарий е система, заразена с полиморфния вирус Sality. Повече информация може да намерите тук.

Link to comment
Сподели другаде

А относно многобройните фалшиви тревоги, като например за вирус(троянец и др.) във файл от известните торент тракери, където всичко се проверява преди да бъде качено?

И какво за тях? Фалшиви тревоги има винаги. Няма приложение, разчитащо на blacklisting и особено евристики, което да не дава фалшиви тревоги.

 

Според мен най-добрият вариант е без антивирусна и без вируси! Антивирусните вземат сериозен ресурс и бавят компютъра най много от останалите програми. Антивирусните работят почти като видео конвертори и тежат на работата на компютъра, особено ако е старичък или е зает и с друга работа за вършене. Тогава може да се каже, че програмите си пречат. А системното претоварване не мисля че е полезно за живота му. Просто не е необходимо да ползваш антивирусна! Един торент клиент не е абсолютно нищо в сравнение с една антивирусна! Ако не искаш антивирусна и вируси, просто си слагаш Deep Freeze Standard и пей сърце! На всеки рестарт системата се зарежда така, както си я замразил, без значение дали си трил, инсталирал, деинсталирал или те е превзел вирус, два или повече! Компютъра си ти остава по старому като снимчица. :beach:

Естествено, че е най-добре без антивирусен и зловреден софтуер. Съществуването на втория налага съществуването на първия.

Е, чак като видео конвертори не работят. Малко се изсили. :)

Дали един компютър ще се натоварва от една антивирусна или не, е без реално значение относно дълоглетието му.

Необходимо е да се ползва антивирусна. Всеки, който си мисли противното, не е попадал на зловреден код досега. Т.е. наивни късметлии.

Един торент клиент може да е много по-натоварващ от една антивируса. Зависи колко добра е Интернет връзката, колко торент задачи са заредени и какви настройките на торент клиента.

Програмите за виртуализация на дялове (от рода на Deep Freeze) не са малко. Не всички устояват на всички гадинки. Да не говорим, че изискват свикване и не са за всеки.

Link to comment
Сподели другаде

NOD32 не е лоша но заразиш ли се никаква програма не може да те спаси и единственото решение пак е нов windows.. Веднъж яко си подредих компа, пусках нод няколко пъти и всеки път ми откриваше стотици зарази, накрая преинсталирането ми реши проблема за 30-40 мин.

 

Не съм се заразявал и не знам какво е след това. Но предпочитам да съм с антивирусна + windows firewall с настройкa ''block all incoming connection, including those in the list of allowed programs''. :)

Link to comment
Сподели другаде

Не съм се заразявал и не знам какво е след това. Но предпочитам да съм с антивирусна + windows firewall с настройкa ''block all incoming connection, including those in the list of allowed programs''. :)

Ами просто антивирусната ти изтрива някои важни файлове и след това от ОС нищо не става
Link to comment
Сподели другаде

Аз от няколко месеца съм с Комодо - антивирусна и стена. Не съм се занимавал много подробно с настройките. Не че адвокатствам на Night_Raven, но съм съгласен, че за средностатистическият потребител е препоръчително да има някаква подходяща програма за защита.

И да попитам за т.нар. програми за виртуализация - подходящи ли са за някой, който има 2-3 големи диска, които вече са на 80 - 90% пълни? Тези програми(Deep Freeze Standard) само системният дял ли пазят? Какво става с програми, които поради същността си записват някакви неща в системният дял?

Link to comment
Сподели другаде

Ами просто антивирусната ти изтрива някои важни файлове и след това от ОС нищо не става

Би ли споделил кои точно са тези важни файлове - да проверя дали още ги има при мен например?

Link to comment
Сподели другаде

Ами просто антивирусната ти изтрива някои важни файлове и след това от ОС нищо не става

 

Ако и разрешиш да го изтрие! И също съм на мнение, че по-добре с антивирусна, макар че аз мога без, но предпочитам да подпомагам лабораториите. А ти за backup Image да си чувал ? Acronis,DiscWizard for Seagate и т.н.

Най-много пращам до avast! от дъжд на вятър и другите намазват :> В пощата си имах 500 mb 90% malware, до каквото съм се докопал. Ето малко от пощата:

 

Original file name: drvx64.sys

File size: 44472

MD5: 4cea477a5ed4fef9bcfa4d940e64a681

Threat: Trojan.Necurs

 

Thank you for the cooperation.

--

Yours sincerely,

Virus Monitoring Service

Doctor Web Ltd.

 

Здравствуйте,

 

Это сообщение сформировано автоматической системой обработки писем.

 

dsqueryu.dll - Trojan.Win32.Agent.onkg

 

Детектирование файла будет добавлено в следующее обновление.

 

С уважением, Лаборатория Касперского

 

Analysis of the file(s) in Submission ID MMPC11051800360699 is now complete.

 

This is the final email that you will receive regarding this submission.

 

The Microsoft Malware Protection Center (MMPC) has investigated the following file(s) which we received on 5/18/2011 2:00:07 AM Pacific Time.

Below is the determination for your submission.

 

========

Submission ID MMPC11051800360699

 

Submitted Files

=============================================

drvx64.sys [Trojan:Win64/Necurs.A]

 

The following links contain more information regarding the detections listed above:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=95666&Entry.aspx&name=Trojan:Win64/Necurs.A

 

....................................................................................

soasnovas.mp3 - Trojan.Win32.Scar.duaw

 

Детектирование файла будет добавлено в следующее обновление.

 

С уважением, Лаборатория Касперского

 

123060, Россия, Москва, 1-й Волоколамский проезд дом 10, стр 1

................................................................................................

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...