Jump to content

Как да използвам батерията на лаптопа


Препоръчан пост

Добър вечер съфорумници! Искам да Ви питам, дали знаете как точно да ползвам батерията си с цел да й бъде малко по-дълъг живота :).

Значи заредих си я 2x12 часа (така ми препоръчаха някои), но въпроса ми е за ползването след това, вижте начините и кажете кой:

1. Заредил съм я докрая и си махам зарядното, като използвам само нейната енергия и се изтощи, тогава я зареждам пак?

2. Заредил съм я докрай, но не махам зарядното, а продължавам да си ползвам батерията с включено зарядно (може да си включвам към зарядното по всяко едно време, без значение на колко процента е и това няма да й влияе)?

3. Зарядил съм я, махам я, и продължавам да карам само на зарядното, без батерия.

И кажете кога е по-добре да я включвам към зарядното, като се изтощи докрай (5-10%) или по всяко едно време, т.е. без значение?

Link to comment
Сподели другаде

Както и да я зареждаш,ще ти служи до 2 години !

Аз карам на включено зарядно,но на 2-3 дни ми се налага да ползвам само батерията. Като започнат предупреждения,че капацитета е 10 %,изключвам лаптопа и зареждам.

Може да видиш и това :

PCStore

PCStore2

PCStore3

Link to comment
Сподели другаде

....

Съгласен съм.

Батериите са консуматив, а особено новите са боклук.

Моята е на 5години и държи по 50мин-1час.

Това е невъзможно при съвременните боклучави батерии.

п.п За батериите има толкова спорове, че не е истина.

Направо ме боли да повторя за пореден път написаното и да започне нов спор...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...