Jump to content

Рестарт при гледане на клипчета


Препоръчан пост

Можеш да кажеш какви са температурите и напреженията на компонентите. Пробвал ли си да натовариш компютъра с нещо, някоя игра например и да видиш дали пак ще се рестартира ?

 

 

Днес специално след рестарта реших да си преинстална виртуалната машина и около час и нещо беше натоварен.

Драйверът на видео картата е прясно изтеглен от сайта на производителя на чипа (NVIDIA, ATI, Intel и т.н.)? Питам, за да съм сигурен, че е както трябва.

 

Да изтеглих го от официалният сайт на Nvidia,изтрих старият под сейф мод с Driver Sweeper след което инсталирах новият в нормален windows.

 

Температурите са добре(мисля).

post-14664-072222800 1288202563_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Пробвах под сейф мод с интернет,но понеже съм на СТС(те сложиха някакви акаунти)и не мога да отворя този акаунт та да си пусна нета.Изтеглих се някакво клипче и го пусках 10-15 пъти с различни плеъри,нямаше рестарт.
Link to comment
Сподели другаде

Нов "симптон"!Днес се ровех в интернет,затворих браузъра и си пуснах клипчето(което изтеглих от youtube).След като свърши го затворих и си пуснах NFSU2 и щайгата се рестартира(до сега никога не се рестартирал докато играя).Почвам да си мисля че от видео картата.
Link to comment
Сподели другаде

Опитай постоянно да наглеждаш температурата й също така пробвай с някоя друга игра. Пусни няколко теста на видеото и виж дали/кога ще се рестартира. Така и май не разбрахме точния модел на картата, има ли вентилатор, компютъра чистен ли е ? Подути кондензатори да намираш някъде вътре ? :)
Link to comment
Сподели другаде

Значи тествах компа с BurnInTest,ако можете да ми кажете защо пише че имам 128мб видео а тества 47мб.Откри 5 грешки.Тествах(опитах се) с 3DMark06,но тръгна да зарежда втори тест и пише донт сенд.Видеото е вградено и има вентилатор.Не съм го чистил от 2-3 месеца,може и повече (нямам време).Ако може да ме опътите каде може да има подути кондензатори.Максималната температура на дънната платка стигна до 47 градуса.

post-14664-076846500 1288459055_thumb.jpg

post-14664-073792700 1288459214_thumb.jpg

post-14664-054176100 1288459493_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

За подути кондензатори виж по дънната платка и видео картата. Ако има такива, може те да причиняват проблемите. Същото важи и за разтекли такива.

Ето пример. Средният е наред. Левият и десният не са.

http://www.hardwarecanucks.com/imagehosting/50654a0d14dc4b967.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Хора купих си нова видео карта FX 5500 256mb 128bit , но като я сложа и включа компа като цъкна на контрол панела монитора забива после се изключва и след като се вкл. ми дава син екран.Някакви съвети.
Link to comment
Сподели другаде

Инсталиран ли е актуален драйвер? Напреженията как са? Температурите как са? За каква операционна система става въпрос? Досега с каква видео карта е била системата? Сигурно ли е, че новата карта е наистина нова? Хайде де, дай повечеко информация.
Link to comment
Сподели другаде

Инсталиран ли е актуален драйвер? Напреженията как са? Температурите как са? За каква операционна система става въпрос? Досега с каква видео карта е била системата? Сигурно ли е, че новата карта е наистина нова? Хайде де, дай повечеко информация.

 

 

Да драйвърът е актуален , свален от сайта на производителя. Не можах да видя напреженията(по простата причина че става почти веднага след като покаже декстопа).Нямам датчик на видеото , но бяха в норма (MB:32;CPU:29;HDD:35).Windows XP SP3. До сега бях с GF FX 5500 128mb (до колкото знам двете се различават само в обема на паметта). Да видео картата е нова аз лично я разопаковах и разгледах пред продавача.

Link to comment
Сподели другаде

Оказа се хардуерен проблем.От сервиза ми обясниха , че дънната платка подава променливи напрежения към видео картата , а тя от своя страна грешка и син екран.Също добавиха , че поради тези напрежения , когато сложа диск в СД - то компютърът се рестартира (бях писал една тема) .

Това възможно ли е ? Знам , че въпроса е глупав и най-вероятно отговорът е "Да" , но все пак да питам.

Следващият ми въпрос също е глупав и много общ . От какво може да се получат тези колебания ?

Link to comment
Сподели другаде

Ако дънната платка подава кофти напрежения, то проблемът може да е в самата нея. Иначе ако при поставяне на диск в устройството системата също се рестартира, това може да сочи и към захранването, защото твърдите дискове и оптичните устройства получават напрежение директно от захранването.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...