Jump to content

Телепат


danina

Препоръчан пост

Здравейте!

След еуфорията със заключената стая искам да споделя с вас още една мистерия.

Честно- нямам идея как става този номер, но досега чудото работи без грешка. И при вас ли е така?

Пък, ако има някой, който да разгадае мистерията ще му кажа евала! :)

 

мистерия

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

След еуфорията със заключената стая искам да споделя с вас още една мистерия.

Честно- нямам идея как става този номер, но досега чудото работи без грешка. И при вас ли е така?

Пък, ако има някой, който да разгадае мистерията ще му кажа евала! :)

 

мистерия

При мен не сработи

Link to comment
Сподели другаде

Стига бе, не мога да си обясня как става номера :crosseyes1:

Пробвах го няколко пъти и всеки път познава.... :blink: :blink:

И аз не мога да си обясня, а още по- странното е защо при Shak не става?

Пълна мистерия! :blink:

Link to comment
Сподели другаде

На няколко пъти съм го обяснявал, номера си е чиста математика. Ако искате ще го обясня пак, а ако искате вярвайте в телепатията :P

Искамееее! Как да не искаме! Давай! А ако кажеш и защо при някои не става- цена няма да имаш.

Link to comment
Сподели другаде

Да приемем, че си намисляте числото ХУ, където Х са десетиците, а У са единиците. Следователно числото ни може да бъде представено като 10Х+У. Според условието от това число, трябва да извадим цифрите му, т.е. да извадим Х и У. Така можем да съставим следното уравнение според условието.

 

1. Намислете си число - ХУ - 10Х+У

2. Извадете от него сбора на числата му - 10Х+У-(Х+У).

След като разкрием скобите получаваме следното уравнение - 10Х+У-Х-У, което е равно на 9Х.

 

По този начин резултата от действията според условията винаги ще е равен на 9 пъти по първото число от двойката числа, които сме си намислили (т.е. Х).

 

Сега погледнете символите срещу числата 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81. ;)

 

 

Това са възможните отговори, защото Х не може да е по-голямо от 9.

Link to comment
Сподели другаде

Незнам какво и как работи, но и при мен се получи и то няколко пъти :crosseyes1:

 

 

п.с. Разбрах.Ама ми трябваше малко повече време :P ,то при всеки друг опит се сменява този символ в диагонала:punish:

Редактиран от gala
Link to comment
Сподели другаде

Сега погледнете символите срещу числата 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81. ;)

Това са възможните отговори, защото Х не може да е по-голямо от 9.

 

Е добре, Миленски, но при мен нито веднъж не се получи този символ, който ти посочваш като единствен верен :blink: Може и аз да не съм те разбрал, но все още не мога да си го обясня. :crazy: :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Милен, е 100% прав. Просто пголеднете диагонала от долу вляво до горе вдясно. Това е символа, който ще се появи в горното квадратче. С това ни учиха навремето да проверяваме дали умножаваме правилно на 9: събираме цифрите на полученото множество и ако са равни на 9 значи сме умножили правилно. Това се използва и тук. Евтино трикче. Муахахахаха.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...