Jump to content

Виваком Телевизия!


Препоръчан пост

Тия неща ги знам!

Мисълта ми беше, че например в една паница (в случая за транспондер става дума) могат да се поберат да речем пет кюфтета (в случая програми), а от Булсат слагат 20 кюфтета (програми) в същата паница (транпондер), а Виваком слагат 10!

И в двата случая има претъпкване на програми в един транспондер, но от Булсат претъпкването е в повече!

Не е случайно, че Германците и до днес държат излъчването на аналоговите си програми, защото колкото и да не ти се вярва качеството е по-добро от цифровото (доказано от всички специалисти е това - имам повечето на скайпа си в общ сат чат), защото при това излъчване има само една програма на един транспондер! Няма го това претъпкване (компресия на програмите), и не се налага ъпскал за да постигнат добро качество! Именно за това на добър телевизор се вижда замазването на картината спрямо аналогова програма от сателит! Правил съм сравнение на SAT 1 аналогова с цифрова на 32" SONY с приемник Dreambox (на аватара ми е) и просто цифровата не може да покаже тази яснота именно заради компресията! Подобни сравнения са правени винаги от специалистите! Дори от Булсатком признават, че се снижава качеството на HD програмите, когато са певече от 5 на транспондер! Но нали се сещаш, че за всеки транспондер се плаща допълнително и за това ги претъпкват (компресират още при ъплинк и едновременно с това ги и ъпскалват за да имат що годе прилично качество) и това се прави за да не може обикновения потребител да направи разликата, но тези които са започнали по-сериозно да се занимават със сателитна телевизия знаят много добре разликата ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 93
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

пазете се от тези мошеници виваком.начисяват ти някакви суми,че си ползвал кодирани канали,а после не ти дават никаква информация какви..Моя савет,никога ВИВАКОМ..
Link to comment
Сподели другаде

пазете се от тези мошеници виваком.начисяват ти някакви суми,че си ползвал кодирани канали,а после не ти дават никаква информация какви..Моя савет,никога ВИВАКОМ..

И как го установи това? До сега не съм срещал някой друг да се оплаче точно от такъв проблем като твоя?!

Link to comment
Сподели другаде

Приемника си е много добър, но е заключен софтуерно и не можеш да му изкараш всичките функции!

Преди време дори опция за дайсек нямаше, а сека са вкарали дайсек за 4 спътника!

Link to comment
Сподели другаде

Вивакомци имат идея да пуснат кам модул с който ще може да се ползва карта с неоператорски приемник?!

Все още не са дали окончателно инфо дали ще се осъществи?! Ще чакаме пък дано да стане :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Ето го и инфото от сайта на Виваком:

Новини

(19.04.12) VIVACOM пуска приемник за сателитна ТВ с големината на кредитна карта

 

Компактното устройство се предлага и с безплатна инсталация

 

София, 19 април 2012 г. - VIVACOM пуска нов компактен приемник за сателитна телевизия. Той може да замести STB устройствата, които в момента са най-разпространеният начин за доставка на сателитен сигнал до телевизора. Новият приемник е с големината на кредитна карта и се поставя директно в телевизорите, които притежават DVB-S2 тунер и CI-слот. Така на практика клиентите се освобождават от приемника като допълнително устройство и ползват едно единствено дистанционно - това на телевизора.

 

Компактният приемник или т.нар. CA модул (Conditional Access Module) се предоставя с безплатна инсталация срещу еднократна цена за ползване от 49 лв. за настоящите и нови клиенти на VIVACOM TV при подписване на договор за който и да било от ТВ-пакетите на оператора.

 

До края на май всички пакети на VIVACOM TV се предлагат с 50% отстъпка от месечната такса за първите три или шест месеца в зависимост от продължителността на сключения договор и безплатна инсталация на оборудването. До 31 май продължава и безплатното излъчване на собствения ТВ-канал на телекома VIVACOM ARENA, който предлага комбинация от спорт и филми 24 часа в денонощието. Поради големия интерес и множеството запитвания, каналът е включен автоматично и в трите предлагани от телекома ТВ пакета - Start, Standard и Extra - напълно безплатно. Той е наличен и в услугата на всички потребители на пакети, в които има включена телевизия.

 

* * *

 

Основните предимства, които TV услугата предлага, са безплатно оборудване, единна месечна сметка за телефон и телевизия и монтаж до пет дни от заявяването на услугата. Другото предимство на VIVACOM TV e внимателната селекция на каналите във всеки едни от пакетите, така че дори и най-икономичният пакет да бъде достатъчно разнообразен и да покрива нуждите на всеки член от домакинството. Цифровата телевизия на VIVACOM предоставя още EPG (Electronic Program Guide) - информация за програмите на каналите за една седмица напред и възможност за родителски контрол. Телекомът предлага най-ниската месечна цена за ТВ услуга, както и 100% покритие на страната.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
На Булсатком съм от бая време, ама много от програмите са с отвратително качество- сега като и ще спират БТВ се заглеждам по други варианти. Я кажете как е качеството при вивакомската ТВ в сравнение с БСК ?
Link to comment
Сподели другаде

Поне при мен като ги имам и двата оператора мога да кажа, че Вивакомци изпреварват Булсат по качество! Другото с което ги изпреварват е, че не само основния приемник може да е HD, а и допълнителните (до 3 броя)! В момента съм с 3 HD приемника (пакет Екстра), интернет и дом.тел. за 35,30лв. на месец за целия срок на договора (това БСК не могат да го предложат)! Имd и нещо техническо с което БСК не искат изобщо да се съобразят и това FEC-а (това е корекцията на грешките), който при БСК е 7/8, а при Виваком е 3/4 - което ще рече, че при дъжд и лошо време има по-малко затихване т.е. по не се губи сигнала! Антените ми са еднакви на БК и Виваком, и двете са по 60см., но на БСК повече от 14dB не може, а на Виваком са ми 20dB т.е. освен по-малкото затихване имат и по-голям запас на сигнал спрямо БСК! Избора е твой с кой оператор да бъдеш! ;)
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...