Jump to content

Заключване на BIOS при лаптоп.


leon70

Препоръчан пост

Интересува ме дали има някаква ефикасна програма,с която мога да заключа BIOS-а на лаптопа и по този начин да се прекъсне влиянието на инсталацията на програма/игра най-вече прави проблема/върху настройките на BIOS/картината става мътна,съотношение контрас-яркост се променя драстично,за напрежения и честота не съм гледал и ме съмнява да има промяна тъй като толеранса е малък за нормална работа на хардуера/.След изтегляне на такава джакпотска игра се налага да се ъпдейтне BIOS за да се оправят нещата.Освен промяна в картината има и често писукане на BIOS/писуканията не ми говорят нищо,но за мен те са предупреждение за проблем-след ъпдейт изчезва/ и харда започва да трака,понякога съпроводено със странно чегъркане.Разбрах,че проблема съществува най-вече при лаптопите и ме интересува дали има някакво разумно решение.
Link to comment
Сподели другаде

Нещо не схванах много какъв точно е проблемът. И за пръв път чувам за някакъв софтуерен продукт (игра в случая), който да изисква обновяване на BIOS.
Link to comment
Сподели другаде

Ще опиша проблема още по-просто - след инсталация/а понякога и по време на инсталацията/на дадена игра/досега ми се е случвало на два пъти/ за момент/преди рестарт на ОС/ се чува пищене/зумер или каквото там са сложили/от дъното,екрана изгасва за 1-2 секунди и след това системата тръгва с гореописаните проблеми.Префлашвам си BIOS-а и всичко се оправя включително и играта си върви без проблем.За много ще звучи невероятно,но за мене е факт и търся някакво разумно решение на проблема.
Link to comment
Сподели другаде

Ще опиша проблема още по-просто - след инсталация/а понякога и по време на инсталацията/на дадена игра/досега ми се е случвало на два пъти/ за момент/преди рестарт на ОС/ се чува пищене/зумер или каквото там са сложили/от дъното,екрана изгасва за 1-2 секунди и след това системата тръгва с гореописаните проблеми.Префлашвам си BIOS-а и всичко се оправя включително и играта си върви без проблем.За много ще звучи невероятно,но за мене е факт и търся някакво разумно решение на проблема.

 

От колко време ти е компютъра? Да не е старичък и батерийката на биоса да е отишла?

Link to comment
Сподели другаде

Acer Aspire 5738 Z,на година и половина,Windows XP SP2,едната игра доколкото се сещам беше Moto GP от Nanoset.net/естествено кракната-както и да е,може да е проблем в торента,не е редно да я обсъждаме/,проблема обаче го направи и с напълно легална програма за калибриране на батерия за лаптоп - Eeprom /или нещо подобно като надпис-не се сещам как се пише правилно/.Беше ми се прецакала батерията и бях пощръклял да чета и търся къде може да е проблема.
Link to comment
Сподели другаде

Батерията на лаптопа сдаде багажа от една руска безплатна програма тестваща колко живот уж оставало и доколко е износването/точно преди седмица и половина пътувах с влак и си изкара нормално 3 часа и 15 минути/.След теста с ''кадърната'' програмка едвам изкарва 20 минути.Дали батерията ще е в лаптопа или не крайният резултат с въпросните игри и програма е един и същ-по някакъв странен начин променят нещо по BIOS-а и не мога да си намеря разумен отговор.Пробвах новата версия на BIOS 1.28 - проблемна /и то от официалния сайт на Acer-харда чекърка,скърца;по някое време датчиците за температурите на харда и ядрото отказват да работят;мине не мине 1 ден и започват проблеми със звука-насича както си иска(обичам да слушам онлайн техно и няма как да не ми прави впечатление).В момента си карам на старата версия BIOS 1.25 и нямам никакви проблеми.Абе въобще голям майтап,човек да има здрави нерви и да не му пука.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...