Jump to content

Индивидуални тестове, анализи и сравнения на Антивирусни програми


Препоръчан пост

  • Отговори 1.2k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

hxxp://www.skatafka.com/download.php?file=6e9172f57383bbe1ef3571c3f4704a0e http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=8b25b4d02875fbc86c1bf2758183117de9eb24b4e8eb60a55af4842e9fc36f83-1286273036 А тук как са нещата?

 

ето и от мен

post-12359-056599200 1286274228_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Това вече е гадинка, която сам компилирах специално да тествам антивирусните за засичане по поведение и т.н

Поведение на файла:

Самокопира се в System32, след което добавя запис в регистъра, секция StartUp, с което подсигурява стартирането си при всяко boot-ване на системата, ако се използва Дискета със системните файлове или Repair.

Убива Explorer.exe

Унищожава NTDETECT и NTDLR, блокира REGEDIT, TaskManager и SystemFileProtection.

Форматира дял D:, ако има такъв наличен, с което унищожава всичката потребителска информация на него.

Реакция на повечето антивирусни програми-Никаква.

П.П Мога да го направя и Dropper, като тегли от FTP зададено от мен допълнителен зловреден код или да трие базите данни/дефиниции/ на AV-тата и прочие.

Прикачвам файла като Zip с парола 36912

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРОБВАЙТЕ НА РЕАЛНА МАШИНА.

Изпробвано е на виртуална машина с WindowsXP

Най-засегнати OS-WindowsXP и Windowa2003, засяга частично Windows98, 2000, също така и Windows7, ако бъде изпълнено като Администратор

cs.zip

Нямам за цел да навредя някому с този файл, само за тестови цели е!

Интересно след колко време всичките AV-та ще го засичат.

Няма да го Submit-вам, ще си го пазя за тестове.

П.П tnn, ти може да си ползвал повечето AV-та и да се хвалиш със защита, но защитата ти най-вероятно щеше да се издъни с едно съвсем простичко такова файлче...

За опит си говорехме? ;)

Отново да повторя-Крайно опасен файл!!!

Надявам се заинтригувах читателите :)

Link to comment
Сподели другаде

hxxp://www.4shared.com/file/muU6gZTW/Hide_Toolz.htm Сроред Касперски и Икарус тук се крие not-a-virus. Rootkit според F-Secure,BitDefender,Rising.Symantec го определя като Adware.Gen. Немските Авира и GData пък още нищо не ловят. И накрая какво е това "нещо"? Ето http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=ef69ba643203147b3b95995be48f2c117ca59bc2e40659c94bfb1294c695774d-1286282740 P.S. Този CS.exe не може да се стартира на реална машина - излиза съобщение за невъзможно разархивиране.
Link to comment
Сподели другаде

hxxp://www.4shared.com/file/muU6gZTW/Hide_Toolz.htm   Сроред Касперски и Икарус тук се крие not-a-virus.  Rootkit според F-Secure,BitDefender,Rising.Symantec го определя като Adware.Gen. Немските Авира и GData пък още нищо не ловят.  И накрая какво е това "нещо"?  Ето http://www.virustota...774d-1286282740   P.S. Този CS.exe не може да се стартира на реална машина - излиза съобщение за невъзможно разархивиране.

 

А ти какво съобщение очакваш „ Честито вие си инсталирахте Rootkit ,започваме да ви крадем информацията ”

 

Дано някой не е повярвал на написаното от теб.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

http://bezplatno.info/upload/thumbs/opt1286282141s.jpg

Teзи резултати са шокиращи.

Кое му е шокиращото? Нормално е програмите да не реагират на заплаха, която не само е "in-the-wild" от 1-2 часа, но е и в изключително ограничено количество - дузина души да са я свалили най-много. Трудно е за антивирусна програма да отреагира на изпълнение на стандартен .bat файл, защото това по принцип е напълно редовен начин за изпълнение на редица команди. Аз също мога да направя един такъв файл, който да трие hal.dll и нищо повече, с което постигаме почти ефект, но без форматирането.

 

P.S.: ако това наистина е твое, ще е добре да наблегнеш малко повече на английския. :)

 

П.П tnn, ти може да си ползвал повечето AV-та и да се хвалиш със защита, но защитата ти най-вероятно щеше да се издъни с едно съвсем простичко такова файлче...

По принцип не ми допада особено да заставам на страната на tnn, защото последното нещо, което му трябва, е да си помисли още повече, че е недосегаем (ако това е възможно), но в случая защитата му е DefenseWall, а тя в никакъв случай не би позволила на въпросния зловреден код да направи каквото и да било.

Link to comment
Сподели другаде

Кое му е шокиращото? Нормално е програмите да не реагират на заплаха, която не само е "in-the-wild" от 1-2 часа, но е и в изключително ограничено количество - дузина души да са я свалили най-много. Трудно е за антивирусна програма да отреагира на изпълнение на стандартен .bat файл, защото това по принцип е напълно редовен начин за изпълнение на редица команди. Аз също мога да направя един такъв файл, който да трие hal.dll и нищо повече, с което постигаме почти ефект, но без форматирането.

 

P.S.: ако това наистина е твое, ще е добре да наблегнеш малко повече на английския. :)

 

 

По принцип не ми допада особено да заставам на страната на tnn, защото последното нещо, което му трябва, е да си помисли още повече, че е недосегаем (ако това е възможно), но в случая защитата му е DefenseWall, а тя в никакъв случай не би позволила на въпросния зловреден код да направи каквото и да било.

Именно за това е команден файл...

Защото те са трудно ловими, именно защото са "редовни" скриптове.

И какво? Игра си да го декомпилираш ли? :)

Аз нарочно написах в Ремарка нещо, чиято цел е да провокира, и грешките също са нарочни :D

Само човек, който го е разчел може да каже какво е написано и следователно да види грешките :D

Едно от лошите неща е, че ако това бъде пуснато в някой торент като крак на CS или подобно, стотици хиляди хора ще бъдат афектирани от това. Просто няма да се лови от повечето антивирусни.

Много потребители реално са леймъри, нямат никакви защитни програми, освен някой кракнат антивирус и кликат смело на всичко.

Иначе скриптовият програмен език е много интересен и може да се направят изключително много неща с него.

Сам по себе си той "кара" другите програми да свършат работата, която се изисква.

А това за tnn беше просто защото се дразня от "недосегаемостта" му.

П.П Поласкан съм от антивирусните програми, че тези, които са го засекли са го класифицирали като Троянец :haha:

Изкараха го повече от това, което е... :)

Link to comment
Сподели другаде

 

П.П Поласкан съм от антивирусните програми, че тези, които са го засекли са го класифицирали като Троянец :haha:

Изкараха го повече от това, което е... :)

 

честно казано след като го изтеглих твоя файл, признавам нода не ми го засече, пробвах го във вирус тотал и ми даде че не е никаква зараза, дефакто никоя не го откри

Link to comment
Сподели другаде

честно казано след като го изтеглих твоя файл, признавам нода не ми го засече, пробвах го във вирус тотал и ми даде че не е никаква зараза, дефакто никоя не го откри

Проблема, не е че просто ти трие файловете.

Проблема е, че се загнездва в регистъра в Start-up, което ще рече, че ако дадеш един Repair, системата ще стартира и на другият рестарт пак ще те посрещне NTLDR is missing or corrupted.

И така до безкрайност.

Другото е, че като се изпълни се самокопира в System32.

Файла е от прост по-прост, но реално в тъпо упорит и ще си знае своето, докато не го махнеш.

Големият въпрос е, ако имаме потребител, който не разбира особено много от компютри, а антивирусната му мълчи...Ще се чуди от къде му е дошло.

Който вече е разбрал простият сорс на файла-Честито.

За другите-Остава си тайна.

Link to comment
Сподели другаде

И какво? Игра си да го декомпилираш ли? :)

Не точно. Просто Malware Defender ми предоставя подробна защита и имам възможност да видя доста голяма част от зловредния код какви ги върши - къде пипа в регистратурата, какви файлове създава и къде и какви процеси стартира/контролира/т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Създай ново...