Jump to content

Препоръчан пост

Проблема е единствено в Avira Internet Security.Бях дълго време с безплатната Avira и нямах грижи и ядове,но преди 7-8 дена реших да пробвам 30 дена въпросната Avira Internet Security 2012 изтеглена от официалния й сайт и о-ооо чудеса и мъки като твоите.Разбрах,че проблема е в новото ядро и софтуера като цяло/независимо какво активирам и деактивирам от него/.Деинсталирах я и се върнах на предна версия на Avira със старото стабилно ядро и проблемите изчезнаха/да не забравяме,че и другите използвани програми също може да имат някакъв принос - примерно начина на инсталиране и активиране на определени настройки на COMODO Firewall,разрешаването на DNS сървърите им при инсталация също бави отварянето на страници в определени сайтове - Data форум /примерно/.Дано съм бил разбран правилно и да съм ти помогнал да не си губиш времето в напразни тревоги.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 33
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Премахни обектите, които съм маркирал с червено:

http://img38.imagefra.me/i5bc/panevdd/1_d6d_u9clz.png

http://img38.imagefra.me/i5bc/panevdd/2_653_u9clz.png

http://img38.imagefra.me/i5bc/panevdd/3_5aa_u9clz.png

 

След това рестартирай системата и виж дали ще получиш отново съобщение за flood.

 

Този TeamViewer ползваш ли го?

ABBY FineReader очаква регистрация, което означава, че (евентуално) се свързва с външен сървър.

Предполагам, че имаш инсталиран Google Chrome... не го ползвай известно време, не го стартирай изобщо.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря!

Премахнах отбелязаните обекти и стартирах програмата. Не се появи съобщение за flood. Ще следя дали в близките дни ще се появи.

Team Viewer не го ползвам, да го деинсталирам ли? ABBY FineReader също не го ползвам в момента. A Google Chrome се е инсталирал сам, аз ползвам Firefox.

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление съобщенията за flood продължават.

Oтиди в настройките на Avira(configuration), кликни отметка на Expert Mode, отиди на подменю Firewall->Adapter Rules->ICMP Protocol, и на настройката "Assume flooding if delay between packets is less than" промени стойността от 50 на 150.

Също така, навярно си спрял P2P програмите от типа на торент клиенти и си почистил излишните боклуци от типа на Search Toolbar-и?

Дайте резултата след промяната на настройката на Avira, която посочих. Ако проблемът продължава, ще бъдете допълнително насочени какво да правите. Между другото, доста потребители, както български, така и чуждестранни изглежда изпитват подобни проблеми. Вероятно настройките по подразбиране са твърде агресивни.

Link to comment
Сподели другаде

Прикачи пак един log от Autoruns - възможно е някой от обектите, които посочих за премахване, да е бил възстановен в последствие.

Покажи и един screenshot от настройките на защитната стена (надявам се, че е включена):

http://img38.imagefra.me/i5be/panevdd/yae_e93_u9clz.png

Link to comment
Сподели другаде

Според мен първо трябва да се види дали решението, което дадох ще свърши работа.Както казах, много хора имат подобни проблеми и в официалният им форум е посочено това решение.

Link to comment
Сподели другаде

След настройките предложени от TechMaster съобщението продължи да се показва.

Сега като стана дума си погледнах FireWall и кой знае защо, беше изключен. Включих го.

 

Ето и файл от AutoRun, скрийншот не ме оставя да изпратя. "You must enter a post" казва.

AutoRuns2.zip

Link to comment
Сподели другаде

Нищо не е почистено, вероятно е имало заредени процеси в паметта, които са възстановили записите.

Стартирай Windows в Safe mode и отново изтрий посочените записи - всичко, което принадлежи на MyWebSearch, Conduit Engine и Google Update плюс това нещо:

 

\Microsoft\Windows\NetTrace\GatherNetworkInfo c:\windows\system32\gathernetworkinfo.vbs

 

Опитай и да изтриеш въпросният .vbs файл.

След това стратирай в нормален режим и виж дали ще има проблеми.

Имаш ли отметки в някои от опциите на Windows Firewall, които съм посочил по-горе?

Link to comment
Сподели другаде

При всяко рестартиране на компа, FireWall се изключва. Имах съмнения в миналото, че ми е инсталиран софтуер чрез който да се следят действията ми на компа от разстояние без мое знание. Възможно ли е да има връзка?

Какво имаш предвид под "изтрий" относно посочените записи при стартиране на AutoRun? Да не са чекнати или направо Delete?

 

.vbs файл не открих.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...