Jump to content

Почти 6000 софиянчета на изпит след 7 клас


Препоръчан пост

В София 5710 седмокласници ще се явят на изпит по български език и литература, а 5705 деца - на изпит по математика.

 

Общо за кандидатстване в профилираните и професионалните паралелки и гимназии в София са се записали 5979 ученици, съобщи председателят на областната изпитна комисия Ани Арсениева.

 

С изпити по български език и литература и по математика се кандидатства в паралелките с чуждоезиков, природоматематически, хуманитарен и технологичен профил, както и за професионалните паралелки. Общо предвидените места в тях са 4914.

 

Да държат тест са пожелали 673 ученици. Заявление за явяване на проверка на способностите по музика са подали 36 деца, по хореография - 55, а по изобразително изкуство - 408 деца.

 

С тест и с проверка на способностите се кандидатства в паралелките по изкуства и в спортните класове. Местата са общо 312.

 

Списъците с разпределението на кандитатите по зали и училища ще са готови на 13 юни.

 

Изпитът по български език и литература е на 19 юни, по математика - 23 юни, тестът за кандидатстване в паралелките по спорт и изкуства е на 28 юни. Проверката на способностите по музика ще бъде на 21 юни, по изобразително изкуство - на 22 юни, а по хореография - на 29 юни. Спортните умения на учениците ще бъда проверявани от 16 до 30 юни.

 

Оценките от приемните изпити ще бъдат обявени до 3 юли.

 

Информация:Dnes.bg

Редактиран от Shak
Link to comment
Сподели другаде

Shak, благодаря ти за инфото - темата адски много ме вълнува, защото в къщи сме на този хал - ще кандидатстваме.

И имам питане към колегите: някой да знае от къде мога да намеря специалностите в софийските училища заедно с кодовете им. Естествено, интересува ме електронния им вариант. В сайта на министерството ги няма.

Link to comment
Сподели другаде

Shak, благодаря ти за инфото - темата адски много ме вълнува, защото в къщи сме на този хал - ще кандидатстваме.

И имам питане към колегите: някой да знае от къде мога да намеря специалностите в софийските училища заедно с кодовете им. Естествено, интересува ме електронния им вариант. В сайта на министерството ги няма.

Радвам се че съм помогнал, за съжаление нямам информация за специалностите.

Все пак, Успех на изпита :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Shak, благодаря ти за инфото - темата адски много ме вълнува, защото в къщи сме на този хал - ще кандидатстваме.

И имам питане към колегите: някой да знае от къде мога да намеря специалностите в софийските училища заедно с кодовете им. Естествено, интересува ме електронния им вариант. В сайта на министерството ги няма.

 

И аз благодаря за инфото. И у нас е същото. Гори ми главата!

vikinik- виж в сайта на Софийския регионален инспекторат по образованието. Там трябва да има специалности и кодове.

Аз пък ще се радвам да споделите- как се сформира бала, защото в сборника на кандидат- гимназиста за Пловдив липсва такава информация. Интересуват ме езиковите гимназии- знам че балообразуващи предмети са български и математика, но как се образува бала, кое се удвоява и кое не?

Благодаря предварително! И успех на кандидатстващите!

Link to comment
Сподели другаде

Danina, тук е събрано всичко, което би те заинтересувало по темата

http://www.kariera.hit.bg/

обърни внимание на чл. 18 от новата наредба за кандинатстване ...

 

Желая успех на всички кандидатстващи! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Danina, тук е събрано всичко, което би те заинтересувало по темата

http://www.kariera.hit.bg/

обърни внимание на чл. 18 от новата наредба за кандинатстване ...

 

Желая успех на всички кандидатстващи! :thumbsup:

 

vikinik- просто си безценна! :bravo:

Благодаря ти много! Най- сетне разбрах как се образува балът.

Успех на всички кандидатстващи и от мен! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...