Jump to content

Препоръчан пост

Може да си прав но от малкото, което знам не е препоръчително да се трият файлове - особено когато не ги познавам- защото така мога да изтрия някой изпълним файл или дори системен, което да спре работата на системата. Искаш да кажеш, че мога да трия регистри ли?

Няма проблем да ги изпратя на вирусолози- стига да знам как става. А аз не знам!

Да, прав си че всичко е хубаво да се проверява, но нали карантината е затова - блокира файла, за да можеш да провериш дали е фалшива тревога, или не, и дали системата работи нормално без него.

Аз лично оставям файлове там не повече от седмица, и ако всичко е наред ги трия и от там.

Друг е въпроса, че ако файла е важен за системата и бъде блокиран в карантината, също има голям шанс уиндоуса да не може да стартира въобще при следващ рестарт, даже и под сейвмод.

Затова е препоръчително при особени действия на антивирусната програма - след реагиране, изписване на съобщение за неутрализиране на вредоносен код, или сканиране, да се проверяват файловете в "карантиите" и преди рестарт на компа.

Link to comment
Сподели другаде

Не би трябвало да имаш проблем ако изтриеш ключове в регистрите, които са в карантина.

Ако се притесняваш много можеш да си направиш бакЪп на въпросните ключове:

Start=>Run=>regedit=>ok отиваш на ? ключ, десен клик=>Export и запазваш в *.feg файл за евентуално възстановяване ;)

Link to comment
Сподели другаде

2.spvqeytp.ini Намира се във С\Документ анд Сетингс\Guest\Локал Сетингс\Темп\ spvqeytp.ini

Интересното е , че в режим Преглед с Експлорър не откривам файла... Да го трия ли?

 

3.Надявам се да не стана нахален, но бихте ли погледнали и тук...

 

http://img693.imageshack.us/i/50796716.png/

 

 

Мисля, че това са заразени регистри, които също са под карантина... май тези не трябва да ги изтривам!? Някакви идеи?

 

4.Няма как да помня откъде съм се заразил...Изглежда Аваста нещо не работи както трябва.Посещавам страшно много сайтове.

2. Вече казах, че според мен можеш да го триеш.

3. Не се виждат самите стойности. Или дай лог в писмен вид, или разшири колоните и направи нова снимка. Макар че по всяка вероятност да можеш да триеш стойностите.

4. Какво те кара да мислиш, че avast! не работи както трябва?

Link to comment
Сподели другаде

Не би трябвало да имаш проблем ако изтриеш ключове в регистрите, които са в карантина.

Ако се притесняваш много можеш да си направиш бакЪп на въпросните ключове:

Start=>Run=>regedit=>ok отиваш на ? ключ, десен клик=>Export и запазваш в *.feg файл за евентуално възстановяване ;)

 

 

Здравейте,

 

1. Вече изтрих и тези, които бяха под карантина в Анти-Малуер. Номерчето е доста добро! При натискане на файла директно ме пита дали да възстанови регистрите... Дано да няма нужда.

2. Ще изтрия файла, който ме мъчи Raven. Каквото му дойде!

3. За Аваст нямам думи. Май е спрял да обновява дефинициите си автоматично\макар да е зададено\ - правя го ръчно. При планирана проверка обикновено, ако хване някой вирус изобщо, единствената опция която работи е тази за преместване в клетката. Почти е спрял да лови каквото и да било, заради което му нямам доверие...Има някакъв дефект. Тия дни ще видя да се поразровя.

4.Може ли някой да препоръча линк, понеже искам да се запозная с основните типове файлове...? Целта е когато попадна на поредният заразен такъв да не се чудя дали да го трия или не!

Link to comment
Сподели другаде

А ако е някой системен файл, който не може да се излекува? Единствената възможност, която виждам е да се изтрие и да се подмени с някое резервно копие...Мерси за линка. Ini файловете са май инсталационни файлове!
Link to comment
Сподели другаде

По принцип си зависи каква зараза е прихваната и къде се е разпростряла. Ако е системен файл и не може да се дезинфекцира под Windows, се пробва т.нар. офлайн сканиране - от стартиращ се диск с антивирусна. Ако и това не помогне, остава наистина подмяна с незаразено копие на файла.

INI файловете са конфигурационни файлове, които съдържат (помощни) инструкции, които дадени приложения използват в конкретни ситуации.

Ако ти трябва конкретна информация за дадени типове, а не пълна таблица с всички тях, можеш да търсиш в Google или директно в Wikipedia.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...