Jump to content

Tърся програма за превод на текст от английски на български


Препоръчан пост

Здравейте,

може ли някой да ми препоръча програма за превод на цялостен текст от английски на български и обратно?

Предварително благодаря! :)

Здравей Lily!

За превод от английски на български и аз ти препоръчвам web trance 2.0. Не е безупречна, но мисля, че за момента е най- доброто. Пробвала съм много програми за превод, но тази ми допадна най- много. Хубавото при нея е, че можеш да си превеждаш различни текстове и дори цели уеб страници, без изобщо да копираш, само с едно кликване. Превода започва автоматично върху самия текст. Ако ползваш платената версия няма ограничение в превода. В безплатната, това ограничение е до 500 символа. Ако се интересуваш ми пиши на лични!

Нооо, програмата не превежда от български на английски. В новата версия 2.5 ще има и превод от български на английски и закупилите версия 2.0 ще могат да се възползват безплатно.За сега можеш да тестваш преводите- до 500 символа тук:

 

http://webtrance.skycode.com/online.asp?current=6&lang=bg

 

Все пак, ако желаеш можеш да пробваш и translo и bultra- макар че не ти ги препоръчвам.

Успешен избор ти желая. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
  • 4 years later...
  • 2 weeks later...
Нещо несъответствия виждам. Хем е беден, хем е същият? Както и да е. Базата от данни на думи е общо взето същата. Липсата на синоними е бял кахър на фона на това, че AEnglish Dictionary изглежда и функционира по-кадърно от SA Dictionary. А и няма реклами. SA Dictionary за мен е просто бита карта и авторът й не прави нищо повече от това да се опита да изцеди пари от програмата, без да прави абсолютно никакви промени по нея от години насам. За човек с принципи като мен това е долно поведение.
Link to comment
Сподели другаде

Много бедничък този речник! Няма синоними. А е същият като SA Dictionary.

 

Polyglot 7 ще ти свърши работа, само че е платен.

Съдържа повечко думи и варианти за превод + тълковни речници.

 

За онлайн този е добър - Kakvo.org

 

Ето ви и SA Dictionary Online

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Може ли да попитам и аз нещо тук, за да не отварям нова тема? Извинявам се, ако е малко извън темата...

Има ли някаква добра (дори и да е платена!) програма за разпознаване на реч и превеждането ѝ след това?

Трябва ми програма за разпознаване на английска реч, която ако не може да ми преведе речта, ПОНЕ ГОРЕ-ДОЛУ ВЯРНО ДА МИ ИЗПИШЕ ДУМИТЕ, КАТО ЧИСТ ТЕКСТ НА АНГЛИЙСКИ... Оттам аз ще си се оправям... :look: :peace:

Чувал съм, че и Майкрософт били пуснали такава, но не зная как се казва и откъде да си я изтегля...

Ако някой от вас знае нещо моля пишете! Благодаря ви! :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...