Jump to content

Малко помощ за смяна на езика?


dani_gosheva

Препоръчан пост

Още един човек, който не е имал проблеми с вградената кирилица съм и аз. Пиша и на бдс, фонетика, английска и френска клавиатура. Случвало ми се е да ползвам и руска. Иначе ако ти се чете за Флекстайп, вероятно сайтът на Инженера е най-подходящото място.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 42
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Привет,Nicky! Дай Боже да нямате проблеми никога.

Но аз също не съм имал проблем с флекстайпа даже съм си го инсталирал и на Windows-7 по ред причини навик за смяна на езика и най вече,че когато реша да ползвам "кавички" при Windows-7 трябва да чукам по два пъти клавиша за да се появят, после трябва да трия едните,че винаги се показват по два пъти.

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Привет, Венци!

Да, аз не съм имал проблем с флекстайпа и няма как да ме убеди някой,в противното.Както казах по-горе това бе един от редовните проблеми при Windows XP които ме накара да не ползвам иначе така коректната му кирилица.Мисля,че не е нужно,да ТИ доказвам това което се случва в тази тема. Както сам виждаш,проблемите и при Windows XP също са налице. Много се съмнявам относно твоето твърдение,че никога не си имал проблеми с вградената кирилица на Windows.

Затова ползвам флекстайп и при Windows-7.

Нищо лично, поздрави!

Windows не е виновна ако се човърка не както трябва и се инсталират и ползват най-различни калпави програми, които един господ знае какви конфликти могат да създават. Лично аз не съм имал никакви проблеми. Ако става въпрос, аз пък се съмнявам относно твоето твърдение, че никога не си имал проблеми с FlexType.

Link to comment
Сподели другаде

Windows не е виновна ако се човърка не както трябва и се инсталират и ползват най-различни калпави програми, които един господ знае какви конфликти могат да създават. Лично аз не съм имал никакви проблеми. Ако става въпрос, аз пък се съмнявам относно твоето твърдение, че никога не си имал проблеми с FlexType.

 

Съжалявам,че въобще писах в тази тема,изненадан съм,че приемате по този начин нещата.Въпреки,че още в самото начало споменах,че не желая да споря с никого,още по-малко пък с теб. Едва ли притежавам и 1%- от твоя опит и знания относно компютрите.Затова не бих си позволил да споря с теб, просто споделям моето мнение, като не го налагам на никого. Но това ще бъдат последните редове които ще напиша по тази тема.Този проблем който го има Дани го имах и аз.Въстановявъл съм чрез Windows CD и след два три дни, пускам си РС-то и пак същия проблем. Това ми се случваше много пъти, не съм броил колко пъти съм преинсталирал Windows заради този проблем. Това ме накара да ползвам флекстайпа и можеш колкото желаеш да се съмняваш в думите ми, но това е самата истина Венци. По същата причина аз се съмнявам в твоите.

Имал съм проблем с вградената кирилица на Windows XP-но не съм имал проблем с флекстайпа, как да кажа на черното бяло. Може други хора да са имали проблем с флекстайпа, но аз лично не съм имал проблем и много съм се чудил винаги когато чета най различни мнения,че омазвал всичко.Прав си,че Windows не е виновен затова,че се инсталират калпави програми и се човърка не както трябва, но същото важи и в обратната посока нали.Не желая на никого да налагам моето мнение,но мисля,че имам поне право на мнение. При Windows-7 стоят различно нещата, нямам този проблем,но пък ме дразни това,че когато реша да ползвам кавичките /"/-трябва да кликвам по два пъти на клавиша за да се покажат и винаги се показват два пъти,като после трябва да трия едните. Заради тази причина съм инсталирал флекстайпа и на Windows-7. Ако наистина съм имал проблем с флектсайпа, то не бих го ползвал на Windows-7- само заради този бъг с кавичките.

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Едно време и аз си го бях инсталирал и откакто преинсталирах и започнах да ползвам вградената кирилица не съм имал никакъв проблем. Та моите проблеми с флекса бяха например следните: за да премина от US НА BG се налагаше да натискам Ctrl по 10 тина пъти , понякога индикатора показва, че съм на BG, но продължава да си пише на латиница.

А най-весело стана, когато реших да го махна по стандартния начин от Add and remove programs. Уж се деинсталира показа ми прозорче, че деинсталацията е минала успешно , но когато пробвах да въведа вградената кирилица - изненадааа - няма никой вкъщи. Флекса явно беше повлякъл със себе си де що има кирилица в уиндоуса. Е, преинсталирах и вече бягам от такива недоразумения като флекс тайп.

Link to comment
Сподели другаде

Аз ползвах FlexType 4 години. Смятах, че нямам никакви проблеми. Прочетох доста негативи за него и реших да го деинсталирам. Направих го с този инструмент, като следвах точно инструкциите. Премахна се без никакви проблеми. Преди да го премахна, без никаква причина, ми забиваше таскбара на Windows XP. Трябваше да натисна Windows бутона на клавиатурата за да се оправи. Не знаех от къде е проблема. Факт е, че след като разкарах FlexType и започнах да ползвам вградената кирилица, този проблем не ми се е появявал НИТО ЕДИН ПЪТ.

 

П.П. Този коментар не го написах за да споря с някой. Може да има и други с този проблем, а да не подозират от какво е. :peace:

Link to comment
Сподели другаде

И аз до неотдавна бях с FlexType, защото не знаех друга алтернатива, главно заради фонетиката... След като се регнах във форума, прочетох за потенциалните негативни ефекти от ползването му... Иначе съм нямал сериозни проблеми с него, освен че периодично след натискане на Ctrl и смяна на иконата в трея, пак продължаваше да си пише на подредбата отпреди да натисна бутона... Преди това, използвах една друга версия на FT, която имаше адета да отказва да се инициализира със зареждането на Windows, като при това не можех да включа и вградената подредба на Windows (патова ситуация). За да се фикснат нещата се налагаше да ресвам компа толкова пътил, колкото е нужно, за да се зареди успешно FT... След смяна на версият FT, обаче, нещата се оправиха... Един приятел пък, беше със защитна стена ZoneAlarm, която му блокираше FT и всеки път като реши да смени езика от Ctrl, Zone-тo пискаше за хакерска атака, която се домогва до еди-кой си процес, в зависимост от това в коя програма се пробва да пише, както и при всяка клавишна комбинация, която включва Ctrl. Извесно е, че при инсталиран FT, подредбата се сменя, независимо дали искаш или не, щом си натиснал Ctrl самостоятелно или в комбинация с друг клавиш... Е, не знам кой е виновен сега - FT, че пуска пипал навсякъде или Zone-то, че сигнализира за това (не подлежеше на поставяне в изключения или създаване на правила, защото приложенията, в които може да се пише, респ. използват Ctrl, са направо неизброими)...

 

След свежа преинсталация, само заради фонетиката, си сложих един BGPhon и вече пиша на фонетична кирилица и превключвам с Ctrl + Shift без никакви проблеми. Предполагам, че това износва повече 2 клавиша, вместо един, но ще го преживея... Това, че FT подменя изиковите таблици и при деинсталация, отказва да ги възстанови, изобщо няма да го коментирам... Както и това, че тия от датекс имат наглостта да искат пари за това... Мисля, че някъде във форума бях чел, че "Заслужават да бъдат обесени по Националната телевизия", заради гавра с българския език...

 

Кой крив, кой прав не знам - ползвайте си каквото искате... Въпросът е, че на потребителя сега му трябва само един ctfmon.exe (грам идея си нямам къде е спастрил този, който се инсталира с Windows) и нещата ще заспят.

Link to comment
Сподели другаде

И така приятели, неволята учи...

Сърдечни благодарности на всички, и най-вече на Ники.

Сетих се че разполагам с още един компютър, на който нямах такива проблеми с езиковата лента. Копирах си от него въпрсното 15КВ файлче. Стартирах го с Run, и о чудо появи се заветната лента.

 

Ники, още веднъж ти благодаря за подробните обяснения :bravo: :flowers:

 

 

Явно като е инсталиран Windows-а са спестени доста неща...

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...
Увери се, че в прозорец Text Services and Input Languages (втория на картинката, която си дал), в подпрозорец Advanced няма отметка на нито едната от двете опции. Ако има, ги махни.
Здравейте! И аз имах същия проблем с липсваща иконка на лентата. Не виждам картинката на първия пост, но предполагам, че така го остраних, а именно: Контролен панел/Регионални и езикови настройки/Езици/Подробни данни/Разширени и отметка на първата опция. А за FlexType - "о, мерси" :hmm: - преди имах и ме трови доста, докато не го махнах ;)

без име.rar

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...