Jump to content

Духовете-Мит или реалност


Препоръчан пост

От няколко дни следя темата и съм разочарован. Не от това, че има различни мнения, така и трябва, а от тенденцията, от бездушието и безпътието на младите.

Хубаво е че мислите, простено ви е че грешите, защото не всеки знае всичко, но колкопо повече знаеш, толкова повече разбираш, че или много малко знаеш или че има нещо друго което не знаеш. И тук не става въпрос просто за елементарните и лесно оборвани идеи за Него. Тук просто става въпрос за Тенденцията! Но се страхувам, че или няма да бъда правилно разбран, не защото не искате, а защото не можете. И причината не се крие в това, че сте прости или глупави, а просто имате твърде малко информация на това, че да правите логични и правилни изводи!

Не се отчайвате и Вие ще разберете истината, щом искате!

Aз съм атеист.Атеизмът не е модна тенденция,а си го има още от времето на древността...Не че такива хора са били особено харесвани..И са били убивани и линчувани точно от "вярващите".Азтача наукатаЗащо?Защото ми е дала много.Науката ни дава всичко Някой да каже какво му е дал Бог освен надежи...и това е...

Бог няма и нищо не може да ме накара да се убедя в противното.Всичко си е научно обосновано,ако не-ще бъде обосновано.Науката се развива.А вярата с какво се е развила?

Какво ще разбера?Че Бог няма?Аз го знам това и сега.

Taм където не е развита наука а само вяра...Ами ви вижте Ирак,Пакистан и т.н... Дам "миролюбиви" държавици с развита "икономика"...

Все повече се убеждавам,че никого няма да убедя.Както е казал Конфуций

Да не говориш с човек, с когото може да се говори, значи да изгубиш човека; да говориш с човек, с когото не бива да говориш, значи да губиш думите си. Умният човек не губи нито човека, нито думите си.

Аз не искам да губя думите си,човека никога няма да го спечеля в конкретният случай

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 85
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

@ liver ти и другите учени нали сте много отворени, защо не отговорихте на един елементарен въпрос който @ plamen74.72 ви е задал:

Дори науката стигна до там ,че да признае Бога!

А за това защо не вярвате на науката или приемате само това което ви изнася?!

Е - то как да отговорите на нещо което не ви се иска да е така??? :haha:

 

Браво @ Lokoto правилно си им го написал, жалко само, че са слепи и не искат да прогледнат относно Вечната и непроменяема Истина:

Не се отчайвате и Вие ще разберете истината, щом искате!

 

п.с.@ liver Ти си бил голяма врачка бре :haha: :haha: :haha:

jjjjjk, сега благодарение на теб, следващия пост на bmvtooo или plamen74.72, ще от 3 страници. Само гледай.

 

@ plamen74.72 Не го чакайте да пише повече в тази тема - Той ви го каза, а и това е целта на оня който е във сърцата ви (дявола)!!!

А той вече е победен!!!

 

БОГ Е ТОЗИ КОЙТО ДАВА ВСИЧКО!!! Но за жалост не можете да го разберете сега - ще го разберете после, ама ще е късно за вас!!!

 

Продължавайте да си чешете езиците щом ви сърбят ушите, но знайте ,че вие ще отговаряте за себе си ,а не за другите пред Оня който ще съди целия свят за беззаконието му и извратените му дела!!!

Link to comment
Сподели другаде

@ liver ти и другите учени нали сте много отворени, защо не отговорихте на един елементарен въпрос който @ plamen74.72 ви е задал:

 

Е - то как да отговорите на нещо което не ви се иска да е така??? :haha:

 

Браво @ Lokoto правилно си им го написал, жалко само, че са слепи и не искат да прогледнат относно Вечната и непроменяема Истина:

 

 

п.с.@ liver Ти си бил голяма врачка бре :haha: :haha: :haha:

Защото науката не е признала Бог...Питай някой атомен физик има ли Бог според науката и доказан ли е той :haha:

П.П Аз нямам "Дявол" в сърцето си.Сърцето е само красива метафора в този си смисъл. ;)

Аз в Дяволи не вярвам.Всички сами си взимаме решенията и това е.Невярването в имагинерен идол не ни прави лоши а напротив-прави ни по-добри от вас,защото сме разсъдили,че Бог няма.Вие остава да догонвате...

Бог НЯМА и за това не може да даде нищо,освен илюзии!!!

Науката не дава всичко,но дава все повече!!!

 

bmvtooo стига си едитвал поста по 1000 пъти.

Link to comment
Сподели другаде

@ liver ти и другите учени нали сте много отворени, защо не отговорихте на един елементарен въпрос който @ plamen74.72 ви е задал:

 

Е - то как да отговорите на нещо което не ви се иска да е така??? :haha:

 

Браво @ Lokoto правилно си им го написал, жалко само, че са слепи и не искат да прогледнат относно Вечната и непроменяема Истина:

 

 

п.с.@ liver Ти си бил голяма врачка бре :haha: :haha: :haha:

 

@ plamen74.72 Не го чакайте да пише повече в тази тема - Той ви го каза, а и това е целта на оня който е във сърцата ви (дявола)!!!

А той вече е победен!!!

 

БОГ Е ТОЗИ КОЙТО ДАВА ВСИЧКО!!! Но за жалост не можете да го разберете сега - ще го разберете после, ама ще е късно за вас!!!

 

Продължавайте да си чешете езиците щом ви сърбят ушите, но знайте ,че вие ще отговаряте за себе си ,а не за другите пред Оня който ще съди целия свят за беззаконието му и извратените му дела!!!

Боже, божеее, колко изтрещени има на този свят божеее. :bravo: :haha: Добре че поне са забавни. Аз, за разлика от jkkk, не пиша за да ви убеждавам в нещо, нито ви вземам насериозно... ами така, за майтапа, за спорта. Не съм толкова луд, че да се хващам да убеждавам вЕрващ в каквото и да било. Но ти си задавай въпросите де. Може пък, ако не аз, ти да вземеш да си отговориш на някои от тях след 50-60 години. А и както казах, на мен ми е забавно. За това и пиша, за да чета после постовете на тримца ви и да се смея. Някои от тях са култови. :haha: :haha: :haha:

 

Ай помоли и Plamen да се включи в дискусията. По-забавно ще е.

Link to comment
Сподели другаде

Недей бе...Що нападаш беззащитните и миролюбиви вярващи... :haha: :haha: :haha:

Нека си вярват...Нищо,че то Бог е измислен във време на глупост...Като поумняхме достатъчно вече не ни требва,ама някои от носталгия... :)

П.П Атеист да убедиш,че има Бог е същото като да кажеш на метематик че 2+2=5... :haha: (сарказъм)

Ама то Ботев много хубаво си го е казал в "Гергьов ден"

Одете овци на заколение...Пък има кой да ви варди,пъди и мачка...Мен никога!

Искам да благодаря на Модераторите и Администраторите,че ни издържат и още не сме хапнали някое бананче...Благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

@ liver Вижте колко сте заблудени - не вярвате пък споменавате името Му: :haha: :haha: :haha:

Боже, божеее, колко изтрещени има на този свят божеее.

Една от Заповедите е: Не споменавай напразно името Господне (Божие)!!!

 

Нека си вярват...Нищо,че то Бог е измислен във време на глупост...Като поумняхме достатъчно вече не ни требва,ама някои от носталгия...

Ето и ти го споневаш напразно!!!

Като не ти трябва защо още дишаш???

 

п.с.Няма и нужда да ни убеждавате в каквото и да било!!!

Просто е - с това си поведение, с абсолютна точност изпълнявате написаното!!!

И най-вече ви беше казано:

Вие сте от този Свят!!! Ние не сме от този свят и за това не вярвате на свидетелството ни, защото сте слепи!!!

Link to comment
Сподели другаде

@ liver Вижте колко сте заблудени - не вярвате пък споменавате името Му: :haha: :haha: :haha:

 

Една от Заповедите е: Не споменавай напразно името Господне (Божие)!!!

 

 

Ето и ти го споневаш напразно!!!

Като не ти трябва защо още дишаш???

 

п.с.Няма и нужда да ни убеждавате в каквото и да било!!!

Просто е - с това си поведение, с абсолютна точност изпълнявате написаното!!!

И най-вече ви беше казано:

Вие сте от този Свят!!! Ние не сме от този свят и за това не вярвате на свидетелството ни, защото сте слепи!!!

Aййй...Ами аз мога да дишам и без Бог-ове и не идолопоклоннича като теб.

А и спри да четеш Пропагандиращите Библии...Че аз мога де те заливам с поеми на Ботевъ,и да ти пускам и аз цитатчета от Ботевъ.Ботев не е бил сляп вярващ като теб.

Слепите и абсолютно покорни вярващи са тъпкани и нищо повече...За това 5 века сме били в Робство,освен че и Турската империя е била силна,и ние с нашата вяра сме й помагали да се задържи толкова.

Link to comment
Сподели другаде

Айде нема нужда - отровата ти само теб ще отрови,ама си сляп да го видиш :yes:

 

Дишането не е рефлекс нито пък идва от действието на мозъка - защо ли? Защото те пък от къде се пръкнаха?

От майка ти и баща ти ли? А те от къде се появиха - от техните родители? Ха сега ще стигнем така и до началото - как са се появили първите човеци? Ще кажеш Живота ги е създал - да точно за Него ви говоря ама няма как да схванете!!!

Право е казал Господ, че Светлината свети ,ама тъмнината не я схвана! У своите си дойде ,ама те не Го приеха!

 

Защо ли? - защото бяха учени като вас!!! В едно обаче сте прави -има правилна и неправилна наука!!! Правилната е от Бога ,а неправилната от човека който стана противник* на Бога!!!

*-противник е преведено от дявол!!!

 

Боли мЪ фара

Ще те боли как няма да те боли - и повече ще те заболи като разбереш ,чи си бил сляп за Иснината която е Вечна ,а не вашата временна истина която е от науката и винаги се променя!!!

Нали искате да сте учени -да познавате доброто и злото? Що се пънете сега с вашата неука наука?

Която има доста неща които не е доказала ,но ТЕ съществуват?!

 

 

п.с.Пишете си каквото искате, но ще разберете рано или късно (по-добре да е рано обаче),че не сте били прави!!!

 

 

п.с.2 - Ето и цитат на един от най-учените, който и баща на науката може да се нарече,но е прозрял Истината!!!:

АЛБЕРТ АЙНЩАЙН

 

„Очевидна е хармонията в космоса, която аз, с моя ограничен човешки ум, успявам да схвана, но въпреки това, все още има хора, които казват, че Бог не съществува. А това, което наистина ме вбесява, е фактът, че тези хора твърдят, че аз поддържам техните възгледи.”

 

„Колкото по-дълбоко човек прониква в тайните на природата, толкова по-голяма става неговата почит към Бога.”

 

„Разглеждам една картина, но моето въображение не може да пресъздаде външността на нейния творец. Гледам един часовник, но не мога да си представя как изглежда часовникарят, който го е създал. Човешкият разум не е способен да възприема четири измерения, как тогава е възможно да разберем Бога, за Когото хиляда години и хиляди измерения са като едно?”

 

„Всеки, който се занимава сериозно с наука, постепенно се убеждава, че един Дух се проявява в законите на Вселената; Дух, Който е безкрайно по-могъщ от духа на човека и пред лицето на Когото ние, с нашите скромни възможности, трябва да се смирим. По този начин научните изследвания водят към едно специфично и истинско чувство, което е твърде различно от наивната религиозност.”

 

„Ето ги и фанатичните атеисти, чиято нетолерантност е от същия вид като нетолерантността на религиозните фанатици и произлиза от същия източник. Атеистите са като роби, които все още усещат тежестта на веригите си, вериги, които те са отхвърлили след мъчителна борба. Атеистите са същества, които поради злобата си срещу традиционната религия - т.нар. „опиум за народите” - не могат да изтърпят музиката на небесните сфери. Но Чудото на природата не става по-малко поради факта, че едни или други хора са неспособни да го схванат чрез стандартите на човешките цели и човешките нрави.”

 

п.с.3 - Още доказателства от науката искате ли??? Или това ви стига??? :computer:

Link to comment
Сподели другаде

" Думата Бог/ съхранено е оригиналното писане/ за мен е единствено проява и продукт на човешките слабости, а Библията е сбор от почтени, но все пак примитивни легенди, които, освен това, са съвсем детински. Никаква, дори най- умела интерпретация не може да промени това за мен."

Алберт Айнщайн

Науката си е наука,тя е истина,Науката не се променя,обикновенно просто нови знания се надграждат над старите и така...

Дишането колко пъти да кажа къде как защо се създава командва и контролира и каква цел има?

Първите човеци?Дело на Еволюцията...От човекоподбна маймуна към човек.BTW Всички живи организми дишат по един или друг начин...BTW всички бозайници дишат с бели дробове...Като нас?

Животът-Ами от капка неорганични съединения в която започват някакви процеси...Точното име но го помня,как беше понятието...Не мога да знам всичко...Специалитета са ми електронните технологии...

Истината е че ти грешиш и трябва да прогледнеш.Започни с нещо лесно-Чети Ботев.Всичко в прав текст.

Вяра=Покорство и неподдържане на науката=Мизерия,глад и робство от всякакъв тип.

Не благодаря!

BTW Всеки е Бог на себе си и отговаря за себе си ;)

Link to comment
Сподели другаде

Аз не те питах за еволюцията ,а как се е появило всичко???

И от маймуна да е - тя пък от къде се появи???

Ще отговориш ли или ще философстваш с твоята неука наука???

А тая капка от къде се взе:

Животът-Ами от капка неорганични съединения в която започват някакви процеси

 

Ботев е човек ,а не Бог за да чета това което е писал!!!

Казах ти и пак не вярваш - Познавам човек който е бил заведен в третото небе, и такъв познавам който е бил заведен в Рая!!!

Това твоята наука как ще обясни???

 

п.с.Като казваш:

Всеки е Бог на себе си и отговаря за себе си

 

Та пред кого казваш ще отговаря???

Link to comment
Сподели другаде

bmvtooo, като толкова разбираш, хайде кажи кога ще качат по тракерите Colin McRae: DiRT 2 , че ми се играе. И дали ще върви на конфигурацията ми.

E питай бог де. Нали сте аверчета. Той трябва да знае.

Link to comment
Сподели другаде

bmvtooo, като толкова разбираш, хайде кажи кога ще качат по тракерите Colin McRae: DiRT 2 , че ми се играе. И дали ще върви на конфигурацията ми.

 

Объркал си рейса (както ви е казвал @Plamen74.72) АЗ НЕ СЪМ ВРАЧ за да врачувам!!!

Питай тия които ще го качват кога ще го качат тоя торент!!!

 

И какво общо пък това има с темата за Духовете???

Link to comment
Сподели другаде

Аз не те питах за еволюцията ,а как се е появило всичко???

И от маймуна да е - тя пък от къде се появи???

Ще отговориш ли или ще философстваш с твоята неука наука???

А тая капка от къде се взе:

 

 

Ботев е човек ,а не Бог за да чета това което е писал!!!

Казах ти и пак не вярваш - Познавам човек който е бил заведен в третото небе, и такъв познавам който е бил заведен в Рая!!!

Това твоята наука как ще обясни???

 

п.с.Като казваш:

 

 

Та пред кого казваш ще отговаря???

Всичко е започнало с коацерватна капка,която е била СЛУЧАЙНО струпване на неорганични съединения.След това е започнал систез на органични такива и така до днес.Цялата стълба на еволюцията ли да обяснявам?Ами чети,защото няма да го направя.

Всеки заслужава да бъде четен,Той за разлика от твоят Бог е жертвал живота си в името на България!!!!Ти Българин ли си?Най-висшата проява на човека-Саможертвата!

Раят е утопията на комунизма за мен и нищо друго!

Човек е сам със себе си,отговаря сам пред себе си,и е Бог на себе си.

Link to comment
Сподели другаде

 

Ботев е човек ,а не Бог за да чета това което е писал!!!

 

Излиза, че всичко писано от човек, не го четеш? Остава да кажеш, че четеш книги писани от извънземни. И като не четеш, нищо писано от хора, как тогава се научи да преинсталираш уина...или бог те напътстваше? :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...