Jump to content

ТОП Потребители

Популярно съдържание

Showing content with the highest reputation since 07/19/24 във всички области

  1. Чупи - купи... Какъв е въпросът? Закачай му SATA кабели и го източвай Махай и кадито да не почупи и друг диск.
    3 points
  2. За non-unicode - десен клик по Старт бутона, избери Powershell(Admin). Като се отвори прозореца постави: Set-WinSystemLocale -SystemLocale "bg-BG" и натисни [Enter] Рестартирай
    3 points
  3. От mp3Tag ми обясниха. Трябваше да променя темплейта по този начин: $meta_sep(artist,', ') - %title% (%year%)
    2 points
  4. И като си обърнеш външния диск на gpt в къщи няма да можеш да бутваш от мего. Диска можеш да конвертираш в gpt и с mbr2gpt без загуба на данни: mbr2gpt /convert /disk:N /allowfullos където N е номерът на USB диска. Можеш да конвертираш и с всеки по-нов инструмент за работа с дискове: AOMEI Partition Assistant, Minitool Partition Wizard...
    2 points
  5. Охо! Тук става интересно! И аз се включвам!
    2 points
  6. Аз не съм запознат с различните VPN услуги, а и те са много, трудно е. Мистъла ми беше да не изполваш просто разширение в браузъра, а да инсталираш програма/приложение. Ако не се лъжа, разширенията ще се опитат да отварят страниците през IP адрес на съответния VPN, докато инсталираното приложение ще ти прекара целия трафик през VPN-а, не само Chrome. Може би ако всичкият трафик минава през VPN-а, няма да се случи същият проблем. Лично аз, ако трябваше да си ползвам VPN услуга, бих тествал първо следните: Mullvad, Private Internet Access, Proton VPN, Windscribe. Не претендирам да съм експерт, дори напротив. Просто съм останал с положителни впечатления от тези по някакви прични.
    2 points
  7. Не я притеснявай 😋 Заета е. Копира данни ...
    2 points
  8. Честито ! Със здраве да си го пълниш !
    2 points
  9. Ако търсиш препоръка на търговец от AliExpress, такава не се наемам да дам. В български магазин няма 3 TB твърд диск за 150 лева, но виж, 2 TB ще се намери. Откъм производител е на практика невъзможно да се каже, защото е до огромна степен до бройка, как се използва и в какви условия. Средностатистически може би може да се каже, че (някои серии на) Seagate са малко по-рискови, но това не значи, че със сигурност ще имаш проблем. Лично аз използвам основно твърди дискове на Toshiba, основно защото успяват да поддържат по-добри цени за терабайт спрямо сериите/моделите на Western Digital, особено при по-големите капацитети. За 2 TB диск можеш да вземеш това или това. За жалост и двата използват SMR, така че скоростта на запис може да падне главоломно в дадени ситуации, но ако ще записваш веднъж/рядко, а основно ще се използва за четене, тогава няма проблеми.
    2 points
  10. В такъв случай наистина изглежда, че си с частен IP адрес, което елиминира възможността за достъп до рутера от Интернет. На техническо ниво не може да няма някакво решение. Проблемът е, че това евентуално би включвало абонаменти за допълнителни услуги, закупуване на домейни, наемане на сървъри и/или различни други неща. Да не говорим, че най-вероятно FTP сървърът ще трябва да е активен точно на компютъра. Т.е. губи се цялата идея: "така и така имаш устройство, което е активно 24/7, да го използваш за нещо потенциално полезно, когато не си вкъщи". Понеже не видях потвърждение от твоя страна, ще спомена отново, че може би ще е най-добре да говориш с доставчика (ако вече не си го направил) и да попиташ дали не предлагат някакви опции за публичен IP адрес. Просто не се сещам за алтернатива.
    1 point
  11. Честит Имен ден на всички с името Петър и Павел. Да сте живи и здрави!
    1 point
  12. Да, погледнах го, но ми се стори малко оптимистично. Arctic не са мошеници, но статистически погледнато не са с най-надеждните официални технически данни. Не казвам, че вентилаторът е лош, P серията на Arctic предлага чудесно съотношение цена/качество, но в случая ми се струва малко нереалистично.
    1 point
  13. Ако се направи образ, няма причина въпросното съдържание да не се клонира също. Ако искаш да го копираш на твърдия диск, за да го имаш извън образ, стандартно копиране трябва да свърши работа.
    1 point
  14. Това най-вероятно няма да стане - това е целта на плъгините. Да заредиш това, което ти трябва. А не да се инсталира с 1000 нужни/ненужни добавки...
    1 point
  15. Отново с Audacity. Шок, знам. Увери се, че си с последната версия на Audacity. Изтегли последната версия на Intel OpenVINO от тук. По време на инсталация може да се наложи ръчно да посочиш папката на Audacity, ако ползваш портативната версия. От предложените компоненти трябва да ти е достатъчно да оставиш само Music Separation, за да не теглиш близо 2 GB данни. След инсталацията стартирай Audacity, Edit -> Preferences -> Modules, намери „mod-openvino“ и го разреши, след което рестартирай Audacity. Внасяш си желания файл чрез File -> Open или File -> Import -> Audio.... Маркираш пътеката с кликане в лявата ѝ част, след което кликаш Effect -> OpenVINO AI Effects -> OpenVINO Music Separation. Зa Separation Mode оставяш „(2 Stem) Instrumental, Vocals“. Ако разполагаш с видео чип на Intel, можеш от падащо меню „OpenVINO Inference Device“ да избереш него, за да се опиташ да ускориш процеса. Ако не разполагаш с поддържан видео чип, просто ще трябва да разчиташ на процесора да свърши работата. Кликаш Apply и чакаш, докато магията се случва. При мен с Ryzen 9 5900X за ~4-минутна песен това отнема около 40 секунди. В края ще имаш 3 пътеки: оригиналната, само инструментала и само вокала. Можеш да си ги преслушаш, като кликнеш Solo за дадена пътека и после Play. Премахваш нежеланите пътеки чрез X бутоните им, след което си изнасяш останлата пътека от File -> Export Audio. Играеш танца на радостта.
    1 point
  16. Малко не ми се чете назад. Можеш да опиташ следните варианти (които не се опитвала вече): - да разкачиш хъба от USB хедъра на дънната платка (т.е. хъбът, четецът на карти и предните USB портове да не са свързани изобщо) и да монтираш само безжичната мрежова карта, без да ѝ свързваш USB кабел; - ако горното работи, можеш да свържеш и USB кабела ѝ; - ако и тогава работи, можеш да оставиш кабела ѝ свързан и да свържеш хъба, но без да свързваш нито четеца за карти, нито предните USB портове. Идеята да се разбере дали проблемът се дължи само на безжичната карта или се дължи на комбинация между въпросната безжична карта с нещо друго. Зануляването на настройките на BIOS/UEFI винаги е опция. Не знам какво точно те притеснява в случая.
    1 point
  17. Според мен няма логика мощността на захранващия блок да е причината, но е добра идея да се тества с друг захранващ блок, ако има такава възможност. Алтернатива е текущият да се отвори и прегледа също за подути кондензатори. Най-точната програма за информация от сензори е HWiNFO, но софтуерното измерване, особено на по-стар хардуер, е много ненадеждно. С мултицет би било по-добре.
    1 point
  18. Можеш да направиш една проверка с BlueScreenView - поне ще видиш кой драйвер причинява проблема (в режим Blue Screen in XP Style се вижда най-лесно според мен). Може да пуснеш и едн chkdsk /scan /perf за всеки случай.
    1 point
  19. По принцип има един несподелян лек за всяка версия на програмата, който без интернет връзка ще ти включи всички компоненти и кодеци на програмата, но заради един вид шаблони, които не се разпознават поради cache.json файлове с CacheTime запис информация в тях, интернет връзката става необходимост, за да се инициализират и затова е изоставено. Така че може да потърсиш друга алтернатива, бягай далеч от CyberLink, облачните услуги са до време.
    1 point
  20. Разбира се пак ще трябва да се прекодира. Не съм сигурен, че има опция видео да се обърне по хоризонталата без прекодиране. Ако си съгласна на прекодиране, можеш да опиташ с ffmpeg с команда: ffmpeg -i "път към входящия файл" -vf hflip -c:a copy "път към изходящия" Например: ffmpeg -i "D:\Downloads\movie.avi" -vf hflip -c:a copy "D:\Downloads\movie_flipped.mkv" ffmpeg ще се опита автоматично да избере параметри за видео енкодера, така че най-вероятно новият видео файл ще е с по-голям размер, защото ffmpeg ще се опита да запази качеството и може да избере достатъчно високи параметри, за да сигурна, че всичко ще е наред.
    1 point
  21. Благодаря но вече си взех! https://www.technomarket.bg/telefoni/samsung-galaxy-a16-5g-128gb-ds-black-a166-09225040 Не мога без телефон, а и вайбера ми трябва служебно!
    1 point
  22. За MP3 и AAC можеш да използваш mp3DirectCut. За тях и още други можеш да използваш LosslessCut. За WAV можеш да ползваш и всеки аудио редактор. Най-популярният безплатен е Audacity.
    1 point
  23. A WindowsToGo можеш да създадеш и с помощта на Rufus.
    1 point
  24. Уф...Добре че е Samsung че ги има едни.... Samsung HItaci Че ако ти се падне такъв....мммм Късметлийка съм! Хихи!
    1 point
  25. О,задължително! А и като извада платката то се вижда де! Та даже мисля дали да съкратя и 1...Не вярвам да не е свързан с масата на другия конектор... Ама като го отворя ще видя!
    1 point
  26. Виж тази схема дали ще ти е от полза.
    1 point
  27. Здравей Барбс! Добре заварила! Щом ги обичаш ето ти още! Музиката е страхотна! Настръхвам като я слушам!
    1 point
  28. 1 point
  29. Е, ама става и 2,5...Аз всъщност имам такава кутия за 3.5 с адаптер за 12V Хехе! Това е супер. Изобщо не се сещах за нея. В нея ми стой диска от 2 тб. дето го купих! Ихааа! Щом се прибера ще опитам. Би трябвало да стане!
    1 point
  30. Ето го и линка,наистина се оказа фалшива тревога! 🤔
    1 point
  31. Здравейте, Това може и да е фалшива тревога. Може ли да качите гореспоменатия файл на адрес: https://www.virustotal.com/gui/ и да публикувате линка с резултатите (не самите резултати). Поздрави!
    1 point
  32. Не съм сигурен, че разбрах правилно точно за какъв VPN става въпрос. Обикновено VPN услугите са глобални за цялата система, т.е. инсталира се приложение, а не просто разширение за даден браузър. Ако наистина говориш конкретно за някакви разширения, може би ще е добра идея да опиташ по-пълноценен продукт. За жалост безплатните версии на VPN услугите имат ограничение на сървърите, до които имаш достъп, т.е. можеш да използваш само сървъри в малко на брой страни. Надали Италия е сред често достъпните за безплатно ползване. Колкото до това как въпросният уебсайт работи в началото, но после спира, нямам обяснение, защото не съм сигурен точно какво ползваш, не знам точно какви методи използват сайтовете за засичане на VPN-и и като цяло това не ми е много в компетенцията.
    1 point
  33. Според мен преди всичко трябва да се направи анализ какъв е общият размер на важните файлове към момента и да се вземе впредвид колко ще нараства. И след това да се купува. Освен това е желателно важната информация да се дублира и на друго място, разбирай платена облачна услуга. Покрай цветните петъци имаше добри предложения. А по темата - https://www.jarcomputers.com/tvyrdi-diskove-vytreshni-cat-54.html?fprop[55][580]=580 ... примерно Въпрос на избор и "помощ от приятел". Успех !
    1 point
  34. Технически е downgrade. На практика няма да го усетиш. Поколението на PCIe определя теоритичния максимум на скоростта на трансфер, която SSD-то може да достигне. Тази скорост е фактор само и единствено, когато искаш да прехвърляш информация между сходни SSD-та и въпросната информация е със специфичен размер, който е в общо линии размера на псевдо SLC кеша на устройството. Всички съвременни SSD-та използват псевдо SLC кеш (pSLC), т.е. използват вече наличните TLC/QLC клетки в SLC режим, което значи, че се изшолзват три пъти повече клетки за даден капацитет, но се печели скорост. Идеята е, че ако има много голям файл, който трябва да се запише на SSD-то, той се записва директно първо в кеша (т.е. записът се извършва моментално), а после SSD-то на заден фон си разпределя информацията по нужните клетки и освобождава въпросния кеш. Записът във въпросния кеш се извършва общо взето на максималната скорост предоставяна от PCIe. Когато обаче се наложи да се прехвърля доста повече информация, която няма да се побере в кеша, в началото записът ще е бърз, докато кешът се напълни, а след това скоростта пада на тази, която NAND паметта може да поддържа. Ще дам пример. Ако искаш да прехвърлиш 200 GB информация на PCIe 4.0 SSD със 100 GB pSLC кеш, първите 100 GB ще се запишат на примерно 5 GB/s скорост, докато вторите 100 GB ще се запишат на примерно 500-600 MB/s. Ако копираш на PCIe 3.0 SSD, то първите 100 GB биха се записали примерно на 3.5 GB/s, а вторите 100 GB — отново на 500-600 MB/s. Т.е. с по-бързото SSD ще спестиш 10-ина секунди за първите 100 GB. Т.е. по-високата скорост предлагана от PCIe 4.0/5.0 е от значение само докато се използва pSLC. След това, TLC и особено QLC са много, много далеч от тези скорости. Ако пък копираш малко количество информация, да речем 1 GB, това е напълно в капацитета на PCIe 3.0, така че ще се копира моментално дори и на такова SSD, така че няма да усетиш разлика в скоростта между PCIe 3.0 и PCIe 4.0/5.0. И имай предвид, че това е от значение само за запис и разбира се е нужно източникът ти да може да поддържа такива скорости. Ако прехвърляш от устройство/източник, който не може да надвиши да речем 1 GB/s, не те грее по никакъв начин дали SSD-то ти е PCIe 3.0 или 5.0. Ако говорим за четене, скоростите на PCIe 3.0 са предостатъчни, за да се зареди/отвори който и да било файл достатъчно бързо. Да обобщя: максималните скорости на PCIe 4.0/5.0 са хубаво нещо, но са от практическа полза в доста специфични ситуации. В 99% от случаите просто няма да усетиш разлика. Ако говориш за втора употреба, не намерих алтернатива. Всичко останало е или на цена, която обезсмисля покупката втора употреба, или просто е прекалено стар/слаб модел. Ако говориш за чисто нов лаптоп, тогава има и други варианти, но в повечето случаи ми се стори, че се плащат още пари без реална полза. Т.е. предложеният модел предлага доста добро съотношение цена/екстри/производителност. Не казвам, че не може да има и други сносни оферти, но малко не ми се занимава да прелиствам всеки модел. Ако си си харесал друг модел, кажи кой, за да погледна.
    1 point
  35. Благодаря за предложенията, но идеята ми беше по възможност да взема нещата от тук с цел да взема по-добра техника втора ръка (А/А-) и да имам възможност да тествам на живо. За мониторите може би ще се окаже трудно да намеря 3 еднакви, но за лаптопа се надявам да е постижимо. Допада ми, че има цели три бързи USB A порта, както и type C за мониторите. А тук се твърди, че наистина може да се добави и друго SSD. Моделът е нов и ако се спра на него, ще трябва да го закупя нов. Убеден съм, че отварянето на корпуса за добавяне на памет ще наруши гаранцията (което всъщност би била основната причина да купя нова техника). Да, също изглежда добре на хартия. Лошото е, че не се намира никъде по физически магазини, за да го погледна.
    1 point
  36. Лаптоп ще бъде. За близкото бъдеще трябва да ми е достатъчен. HDD-тата са 1ТВ и 3ТВ, а SSD-то е 500GB. Тази технология доста ме впечатли и мисля, че е по-правилно да търся нея, вместо да броя портовете. Тук например успяват да свържат 3 монитора. Това би трябвало да го поддържа и служебният ми лаптоп. Представям си как мога да имам 3 монитора свързани помежду си (както и някаква периферия към тях) и да сменям цялата среда само с един кабел. Доколкото разбирам изискването към мониторите е да имат DP>=1.2. В момента съм с Edifier. Слушал съм и тези на живо, от които имах големи очаквания, но не ми достигат като мощност. Предполагам, че трябва да надградя. Значи трябва да е този вариант. Това ми е мечта, но за съжаление не съм стигнал до нея. Ще опитам да опиша как си представям всичко. Забавлението и работата се случват в една и съща стая. Имам работен лаптоп, за който не ми трябва специално аудио. Лаптопът, който ще купя, ще служи и за забавление. Към него искам да имам качествена аудио система, защото така или иначе музиката ще си я пускам от него. Двата лаптопа трябва да могат да се свързват към мониторите (в зависимост кой лаптоп ползвам в даден момент).
    1 point
  37. Имах предвид с какъв капацитет са. В случая лаптопът НЕ разполага с „два HDMI изхода, два DisplayPort изхода или по един от двата“. В случая той има HDMI порт и USB-C/Thunderbolt порт, но явно наистина поддържа два допълнителни дисплея. „Качество“ и „мощност“ са относителни понятия и значат различни неща за различни хора. И все пак, обикновено, това значи немалко пари. Лично аз не бих дори си и помислял за подобни системи, като тази, която спомена. За мен те приотизират (специфичен) външен вид (което е субективно понятие, но поне според мен изглеждат ужасно) и евентуално сила на звука (което по никакъв начин не гарантира качество. В общи линии имаш следните варианти: 1) качествена, активна 2.1 система; 2) качествена, активна 2.0 система; 3) усилвател с колони. Плюсът на първия вариант е, че получаваш всичко накуп, спестява се място от усилвател/ресийвър и дори има модел на Edifier с безжичен събуфър. Минусът е, че няма гъвкавост и каквото си купиш, това ще е. Също така реално няма премиум 2.1 системи, т.е. дори и най-скъпите такива, пак са под нивото на скъпите 2.0 системи. Плюсът на втория вариант е, че можеш да получиш доста прилично качество, а някои модели имат и изход за събуфър, така че да можеш да добавиш такъв в бъдеще. Също така, подобно на активните 2.1 системи, може да се спести място. Минусът е, че дори най-качествените активни колони няма да достигнат качеството на отделно избрани усилвател и колони. Плюсовете на третия вариант са гъвкавост и общо взето неограничен лимит на качеството. Минусите са, че 1) ако искаш нещо наистина добро, ще трябва да си набавиш добър усилвател, който ще заема място, и 2) както качеството е почти безгранично, така и цената може да е такава. 🙂 Най-добре опиши точно каква ти е представата за тази система. Ще е свързана към компютъра, за да си я слушаш, докато работиш? Ще е в друга стая? Ако ще е в друга стая, тя специално за слушане на музика ли ще е? Ако се спреш само на лаптоп, не е нужно игрите да отпадат, но определено ще трябва да си купиш висок клас лаптоп. Съвременните вградени звукови карти са достатъчно добри според мен за сигурно около 98-99%% от потребителите. Ако се притесняваш все пак, има и звукови карти/ЦАП на USB. Някои активни колони разполагат и с Bluetooth, така че можеш да избегнеш кабелите напълно, макар че тогава ще трябва да преминеш през компресията на сътоветния Bluetooth кодек. Мисълта ми е, че лаптопът далеч не е толкова bottleneck, колкото го считаш. Защото са проектирани за стари системи, по-точно компютърните системи, които са били типични за времето си. Да речем, старите кутии обикновено имат няколко/доста гнезда за 3.5" устройства. В днешно време такива кутии са голяма рядкост, защото средно статистическият потребител няма толкова нужда от 3.5" твърди дискове: 1) капацитетите на съвременните дискове са доста по-големи от нуждите на повечето потребители, което значи, че с по-малко на брой устройства днес може да се постигне това, което е било нужно преди години; 2) много потребители вече не съхраняват толкова много данни локално: музика се слуша все повече и повече през YouTube, Spotify и прочее, а що се отнася до филми/сериали, потребителите обикновено ги гледат и изтриват или директно ползват стрийминг услуги; 3) вече има повече опции за монтиране на M.2 и 2.5" устройства, които предлагат достатъчно пространство за съхранение на данни за повечето потребители. Т.е. 3.5" твърдите дискове вече не са толкова нужни на обикновения потребител, следователно няма смисъл да се прахосва място в компютърните кутии с гнезда за тях, особено при положение, че те обикновено се монтират отпред и по този начин влияят много негативно на охлаждането. Говорейки за охлаждане, съвременните компоненти са по-мощни, но и генерират доста топлина, която трябва да се извежда извън кутията. За целта трябва да има адекватен поток на въздух. Старите кутии не са оптимални (някои са дори ужасни) за добър въздушен поток. Старите кутии нямат и никакви опции за cable management, което също пречи на въздушния поток и просто може да изглежда доста неподредено, ако се отвори кутията. Старите кутии може да не поддържат съвременни охладители за процесори и по-големите E-ATX дънни платки. И т.н. и т.н. Трудно ми е да обобщя години еволюция в няколко изречения. 🙂 Все едно някой да се опита да обясни с какво съвременните автомобили са по-добри от тези преди 20-30 години. На пръв поглед е автомобил като всеки друг, нали? Има си купе, седалки, волан и т.н. Ще те закара от А до Б. 🙂
    1 point
  38. Това не ми звучи изобщо като проблем, дължащ се на дефектен хардуер, камо ли на захранващия блок. Просто предполагах, че има шанс да виждаш това, защото системата е по-бавна, т.е. ако беше съвременна, нещата щяха да се случват толкова бързо, че нямаше да го забелязваш. Виждай за какъв процесор става въпрос, струва ми се, че предположението ми е възможно. Ако направиш Clean Boot има ли проблем? Можеш да си поиграеш с визуалните ефекти: десен клик върху Start менюто -> System -> Advanced system settings -> първия бутон Settings.
    1 point
  39. Бъди сигурен че е адски полезно, за което съм ти много благодарен. След ваканцията ще имам повече време за работа и ще го разцъкам.
    1 point
  40. Само споделих наблюдение, пък дано е полезно.
    1 point
  41. Night_Raven Codec Pack Кодово име: Sad Bunny Линк за изтегляне: Night_Raven Codec Pack 3.10 Лиценз: Безплатен (Freeware) Размер: 13.3 MB Постепенно след преминаването ми на 64-битова операционна система установих, че не всички кодеци работят както трябва. Възрастта им си казваше думата. Трябваше да се примиря със суровата реалност - просто "закърпване" на пакета нямаше да е достатъчно. Затова взех решението да направя доста радикални промени по него. Премахнах някои остарели филтри и ги замених с актуални такива. Това, в комбинация с желанието ми пакетът да е напълно съвместим с 64-битови операционни системи, ме принуди да пренапиша почти цялата инсталация. Пакетът е създаден основно за лични нужди без каквито и да било финансови облаги, т.е. на мен да ми е удобно и да не инсталирам отделните кодеци, които ползвам, поотделно. Пускам пакета публично, ако случайно някой го хареса и реши да го ползва. Разбира се никой не е задължен да го прави. Всеки има право да ползва това, което му допада. Пакетът е нарочно изграден без ffdshow. Идеята зад този кодек е като цяло добра, но е прекалено претрупан, бъгав и нестабилен, за да го ползвам и, съответно, да го вграждам в пакета. Ако някой ден ffdshow се превърне в това, което бих искал да бъде, все още има нужда от пакети с кодеци и съм още жив, сигурно ще го включа. Дотогава обаче нямам намерение да се занимавам с него. Някои важни неща/забележки: - пакетът не пита за папка за инсталация за някои файлове. Системните файлове се инсталират в \WINDOWS\system32. Папката за останалите файлове по подразбиране е \Program Files\NR-CP. - силно препоръчително е да деинсталирате всякакви други кодеци и/или пакети с кодеци, с които разполагате, преди да инсталирате текущия; - инсталирате пакета на Ваша отговорност. ----- Поддържат се следните формати: - контейнер формати: AVI (вградена поддръжка в Windows), MPG/MPEG (вградена поддръжка в Windows), MP4/M4V, MOV, 3GP, FLV, OGM, OGV, MKV, TS, MTS, M2TS, BDMV, MPLS и др. - видео формати: DivX, Xvid, H.264/AVC, H.263, FLV1/FSV1, VC-1, VP6/8, Theora, MJPEG, Intel Indeo и др. - аудио формати: MP3, AC-3, E-AC-3, DTS, DTS-HD, TrueHD, M4A/AAC, Vorbis, FLAC, WavPack и др. ----- Използвани са следните кодеци/декодери: LAV Filters (включват LAV Splitter, LAV Video Decoder и LAV Audio Decoder Осигурява възпроизвеждането на контейнер формати и декодирането на доста видео и аудио такива. Официална страница: www.1f0.de Xvid Осигурява декодирането на Xvid видео формата и предлага възможност за компресия в него. Кодекът се развива в добра насока, затова и ползвам последната му версия. Официална страница: www.xvid.org Fraunhofer MP3 Audio Codec Това е обновена версия на вградения в Windows XP декодер на MP3. Добавен е в пакета колкото за екстра. При инсталация на пакета декодерът се обновява с по-новата версия, но при деинсталция не се премахва. Т.е. идеята е просто профилактично обновяване на декодера. Това е достъпно само за Windows XP. В по-новите версии на Windows не се ползва този декодер. Официална страница: няма (общо взето) AC3Filter Декодер за AC-3 и DTS потоци от файлове и DVD дискове. Богат на опции и качествен декодер. Официална страница: www.ac3filter.net LameACM Предоставя възможност за компресия в MP3 в програми, които ползват ACM (VirtualDub и подобни). Официална страница: lame.sourceforge.net Актуални компиалции: www.rarewares.org VSFilter Филтър за извеждане на субтитри. В предишни версии ползвах по-старото поколение, носещо името DirectVobSub заради проблеми, които имах с VSFilter. Тези проблеми липсват в по-новите версии на филтъра, затова вече се ползва той. Официална страница: mpc-hc.sourceforge.net Haali Media Splitter Филтър за разделяне на потоците в OGM и MKV файлове. Все още е в пакета, защото LAV Splitter не позволява избор/смяна на звуковия поток. Официална страница: haali.su/mkv Правата върху всички продукти и техните имена са собственост на техните автори. ----- Приемат се идеи, забележки, критики и предложения относно пакета.
    1 point
  42. За кои версии на BSplayer и Windows Media Player става въпрос? Деинсталира ли другите кодеците преди да сложиш моя пакет? Под BSplayer имаше ли субтитри от DirectVobSub?
    1 point
  43. Night_Raven поздравления за темата.Реших да тествам кодек пакета,но се получиха два бъга (поне при мен) и го изтрих.1-ят бъг беше като пуснах BS Player (независимо кой филм) картината беше цялата на линии,кото някой стар телевизор.2-ят бъг беше като пуснах Windows Media Player всеки филм беше черно-бял и нямаше субтитри.Като си инсталирах K-Lite Codec Pack нямах проблеми с филмите (е пак като пусна през Windows Media Player някои филми ги дава черно-бели,но това не е болка за умиране).Някаква идея защо се е получило така?
    1 point
×
×
  • Създай ново...