Jump to content

Избор на безжичен рутер


Препоръчан пост

Все повече и повече взе да ми харесва идеята за безжичен рутер... С тази тема (претърсих останалите и не видях подобна) искам да разбера как да си подбера подходящ рутер... Знам, че трябва да се вземат в предвид големината на апартамента, колко PC-та ще се връзват и т.н. Ако може някой да ме светне по въпроса за марки, цени и откъде да си закупя после ще се черпим :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Е добре де, поне кажи за какво ще го ползваш ? бункер, вкъщи ? Също така горе долу големината на мястото, което ще го ползваш ? До каква стойност можеш да дадеш за рутер ? И трябва да знаеш, че повече от 20 30 метра през стени няма да ти върши много работа.
Link to comment
Сподели другаде

VIS,

 

Тази тема ми звучи повече като анкета.

Аз не си спомням да сме имали такава, а това е добра идея...

Нещо такова е :) ... Нека хоратаа, които разполагат с такъв рутер вкъщи да споделят мнение и опит, а и тези които разбират също :) Значи ще се ползва в къща на два етажа... Трябва ми рутер който да има обхват и на двата.. За квадратурата не съм напълно сигурен но ще проверя. А иначе искам да разбера повече за най-добрите марки, качество и цени. А колко пари давам - да кажем, че искам да избера примерно между 2 рутера които ме устройват за квадратура и т.н и ако разликата е малка, естествено, че ще взема по - качествения.

Link to comment
Сподели другаде

Ами добра марка са linksys wrt54 серията. Аз ползвам Buffalo WHR HP G54, който се държи стабилно и като цяло обхващам цял етаж в един блок, дори и горния и долния етаж също ще могат да хващат. Той е малко скъпичък към 115 лева, но върши добра работа. Има и опция да правиш мостове с него, ако ти е нужно. В две стаи има по-слаб сигнал, защото явно сигнала минава през две носещи стени и през една шахта за асансьор, който вътре има страшно много дебели стени и желязо :) и все пак имам 1/5,2/5 сигнал, което е към 10 мегабита. Ако ти се дават толкова пари, няма да сгрешиш.
Link to comment
Сподели другаде

Linksys WRT54GL е доста добър избор. За него се намира и доста 3rd Party фърмуер, който прави възможностите на рутера доста гъвкави. Друг добър избор е Buffalo WHR-HP-54, който е съвсем сносна алтернатива на Linksys-а. Linksys-ът може да се намери за около 140лв, а за Buffalo колегата VIS вече те е информирал.
Link to comment
Сподели другаде

Аз лично ползвам Linksys WRT54GL v1.1 - може би най-масово продавания Wi-Fi рутер въобще. Може да се намери за 130 лв (купих го преди 2 седмици). Флашнал съм го с DD-WRT, което дава много допълнителни възможности, включително да му се увеличава мощността в диапазона 70-251 mW, нещо което го няма в оригиналния фърмуер (той работи на 70 mW). Много съм доволен от рутерчето, може да се правят VPN-и, Hotspot и много други благини. Мисля, че това е най-добрия рутер от гледна точка цена/производителност.

Все пак това е 54 Mbps рутер, ако търсиш по-висока скорост може да разгледаш други алтернативи.

Link to comment
Сподели другаде

VIS,

 

Тази тема ми звучи повече като анкета.

Аз не си спомням да сме имали такава, а това е добра идея...

 

Аз пък ползвам D-link 524 B.

Вярно е, че не е ок класа на Linksys-а, но и парите му са такива - 60 лв. в софийския Технополис.

Лично аз, съм напълно доволен от него:

1. Обхвата му покрива един панелен апартамент.(комшиите не съм ги питал :crazy: .

2. Лесен за настройка, пък и вече достатъчно известен в БГ, за да ти дадат добри съвети (вкл. и нашия форум - благодаря на VIS);

3. Напълно достъпна цена, която е два пъти по малко от Linksys-а

4. Еее... стига толкова реклама, че CISCO ще ме вземат на работа при тях. (D-link е притежание на CISCO с всички позитиви и негативи за потребителите)

5. В допълнение - ето и няколко коментара от потребители на този рутър в нашия форум. чукни тук, чукни тук

Link to comment
Сподели другаде

До тук добре... А и ако можете да кажете от къде мога да си закупя съответния рутер ще съм ви благодарен. В кои магазини (предимно в София) и т.н
Link to comment
Сподели другаде

Кой от всичките предложения си избра :) Но иначе можеш да отидеш до някой сервиз за компютри, те предлагат доставка. Jar Computers - аз от там го взех. Метро Ретро, технополис , техномаркети и т.н.
Link to comment
Сподели другаде

До тук добре... А и ако можете да кажете от къде мога да си закупя съответния рутер ще съм ви благодарен. В кои магазини (предимно в София) и т.н

 

Linksys-ът може да се купи от много места, защото е доста разпространен. В по-големите магазини като Plesio и Multirama 99.9% ще го има.

Link to comment
Сподели другаде

Linksys-ът може да се купи от много места, защото е доста разпространен. В по-големите магазини като Plesio и Multirama 99.9% ще го има.

За линксис-а, внимавай да не вземеш някой друг модел, че после ще има да береш ядове.....

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...