Прехвърляне към съдържание

Снимка

Ръководство за работа с Acronis True Image

• Моля, влезте, за да отговорите
174 отговора по тази тема

#16 AleksofT

AleksofT

Designer and Developer

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 520 мнения
  • Живущ в:Бургас
  • Интереси:Web/Graphic Design, HTML, CSS, JavaScript,

Публикувано: 13 September 2007 - 15:20

Не мога да се оправя със тази 10 версия на програмата няма нищо общо горе описаната.Къде се намира Create Image,Restore Image.

Публикувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#17 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 13 September 2007 - 15:27

Backup = Create Image
Recovery = Restore Image

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#18 AleksofT

AleksofT

Designer and Developer

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 520 мнения
  • Живущ в:Бургас
  • Интереси:Web/Graphic Design, HTML, CSS, JavaScript,

Публикувано: 13 September 2007 - 17:15

Сейчас понял.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#19 leo

leo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 20 September 2007 - 22:36

Здравейте!
Ползвам от доста време досовска версия на Аcronis Image версия 9.ххх без забележки. Интересното дойде преди няколко дни когато трябваше да върна една Виста на дял на който имаше ХР. Процесът протече нормално, но след рестарта Вистата не можа да тръгне. Изписа се съобщение, че липсва файл(не го запомних, сори) и съветва да се сложи инсталационния дирк да се даде repair. До тук добре, но при другия вариант, след инсталиране на Виста(на чисто) опита за връщане на същият архив беше успешен.
Стана ми интересно защо се получава така, нали се възстановява целият партишън? Защо ще е от значение каква операционна система е имало преди това?

П.П. Същата работа се получава и със Norton Ghost v8.3 DOS

#20 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения
  • Живущ в:Вече София
  • Интереси:Няма нищо по-интересно от самите хора.

Публикувано: 21 September 2007 - 14:31

Това, което ми идва наум е, че Vista създава специални файлове върху твърдия диск, които при създаването на резервно копие не могат да бъдат копирани или преместени. Виждал съм подобни файлове при Windows XP, които не могат да се изтрият, преместят или копират и затова се налага поправка на дадената операционна система.
Друго обяснение е, че може би липсващите файлове са на друг дял, който е бил изтрит.

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#21 orion

orion

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 637 мнения
  • Живущ в:София

Публикувано: 26 September 2007 - 15:10

И това може би е обяснение :thumbsup:
Много са хората, малко са Човеците!
Публикувано изображениеSoftVisia

#22 ssorry

ssorry

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 мнения

Публикувано: 20 October 2007 - 13:24

Здравейте на всички и специални поздрави на автора на тази страхотна статия! Толкова добре обяснено че няма как да не ти се прииска веднага да го направиш.. а и доста полезна програмка ;)
Направих всичко както е описано, включително и спасителен диск както и копие на системния дял в папка на Д-то.
Въпроса ми е към тези които вече са правили Restore ,ако компа се омаже повечко,че освен с boot CD-to na Windowsa с друго да не може да се оправи, то тогава със спасителният диск на програмата ще мога ли да стигна до копието на Д-то и да си вазвърна C-то без проблем? /защото ако yспея да вляза в windowsa или ми се поомазал малко ми стана ясно/
И другия ми въпрос е спасителния диск като с боот диска на Windowsa ли се процедира?
Поздрави!

#23 Tihichko

Tihichko

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 274 мнения

Публикувано: 30 December 2007 - 11:48

Здравейте!
Ползвам от доста време досовска версия на Аcronis Image версия 9.ххх без забележки. Интересното дойде преди няколко дни когато трябваше да върна една Виста на дял на който имаше ХР. Процесът протече нормално, но след рестарта Вистата не можа да тръгне. Изписа се съобщение, че липсва файл(не го запомних, сори) и съветва да се сложи инсталационния дирк да се даде repair. До тук добре, но при другия вариант, след инсталиране на Виста(на чисто) опита за връщане на същият архив беше успешен.
Стана ми интересно защо се получава така, нали се възстановява целият партишън? Защо ще е от значение каква операционна система е имало преди това?

П.П. Същата работа се получава и със Norton Ghost v8.3 DOS

Привет,

Аcronis Image работи с Windows Vista, НО с версия 10 или 11 не и с версия 9.

Поздрави!

Затова, ето аз пращам пророци и мъдреци и книжници и вие едни ще убиете и разпънете, а други ще биете в синагогите си и ще ги гоните от град на град. За да падне върху ви всичката кръв праведна, пролята на земята от кръвта на праведния Авел до кръвта на Захария, сина Варахиин, когото убихте между храма и жертвеника. ( Исус, Матей, гл. 23 ст. 34 и 35 )

#24 kurti

kurti

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3 мнения

Публикувано: 15 February 2008 - 15:04

Искам да попитам, има ли някаква опция при омазване на компютъра да се зареди Acronis True Image като буутването с Norton ghost.Оттам да се оправи PC то.Искам да кажа поддържа ли поправяне чрез буутващ диск...

Съжалявам за предишния коментар, то си пише...А да ви попитам коя е най-стабилната версия на програмката... :thumbsup:

#25 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 15 February 2008 - 15:27

Последно разбра ли за буутващия диск?
Относно стабилността, не съм имал оплаквания от никоя версия, така че не мога да дам категоричен отговор. Според мен всички са си достатъчно надеждни.

#26 kurti

kurti

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3 мнения

Публикувано: 15 February 2008 - 15:32

Разбрах в самата програма си има опция за правене на буутващ диск.

Благодаря... :thumbsup:

#27 mihnev

mihnev

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 547 мнения

Публикувано: 17 February 2008 - 00:45

Здравейте, при KIS 7 опцията Create Rescue Disk , това не е аналог на Acronis True Image ? :blush:
Поздрави!

#28 niki31

niki31

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 24 February 2008 - 14:31

Искам да попитам само дали при възстановяване на диск С ще възтанови и програмите които са качени или само системата.Мерси предварително

#29 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 24 February 2008 - 14:50

Ще възстанови това, на което си направил image, 1:1.

#30 mnnmmn

mnnmmn

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 26 February 2008 - 22:56

Здравейте, при мен се получава следния проблем при работа с Acronis True Image Home 10.0: правя си BACKUP на С, след това при RECOVERY след рестарта всичко зависва. Не мога да направя RECOVERY. Става въпрос за Лаптоп Benq A51E. Казаха ми, че трябвало да има свободен дял на харда, направих такъв оставих го неформатиран, но ефекта е същия. Със същата програма нямам проблеми когато я ползвам на настолен компютър. От какво може да се получи това и по какъв начин да оправя проблема?? Благодаря предварително.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители