Jump to content

Препоръчан пост

Аз също също залагам на нвидия, но благодарение на ати, нвидия свалиха високите си цени и ние може да си позволим добра нвидия карта, на приемлива цена. Визирам 4850, която буквално ''свали'' двойно цените на нвидия. Сега отново изкарват карта(4770), която е доста евтина и с оглед цена\производителност няма конкуренция. Ето и ревю на картата в действие http://www.ixbt.com/video3/rv770-7-d.shtml#p18 . Склонен съм да се доверя на руснаците. :peace:
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Nazikov, не отричам минималните придимства на повечето памет за gts250, но при ниски резолюции и по-леки игри. При високи резолюции(1680х1050+) обаче и игри като crysis, crysis warhead, gta4....Както и да е.Аle3, сега погледнах сайта на leader и като гледам , 1000 лева ще ти стигнат за предложиението ми по-горе. А именно конфигурация, включваща видео gtx275. Ти вече си преценяш. Аз лично мисля, че компютър не се взема всеки ден и 100-200 лева отгоре не са много. Но ти си преценяш. Поздрави

edit: ако все пак смяташ да взимаш карта среден клас,най-добиря избор е 4770 на ати. Само да успееш да я намериш. Картата е равна на 4850, а е 170 лева. Направо си е супер оферта, но лошото е , че трудно се намира, защото фирмите гледат да си изчистят старите карти.

С гтх275 върви ли добре крузис на макс(1680х1050).Аз предполагам ,че ще заложа на нея.

А и да попитам каква работа върши АА?И товари ли много?

Link to comment
Сподели другаде

С гтх275 върви ли добре крузис на макс(1680х1050).Аз предполагам ,че ще заложа на нея.

А и да попитам каква работа върши АА?И товари ли много?

На 1680х1050 и high настройки, под ХП, играта ще върви. С включени филтрации като Anti-aliasing(АА) , ще върви...но дали ще е с максималните 60 кадъра....мога да гадая. Но така или иначе, на тази висока резолюция нямa нужда да е пуснат. Под виста доколкото помня, в играта са отключени и VERY HIGH настройки. Там вече може да са по-малко кадрите, ако си пуснал АА. Anti-aliasing е... например, когато играеш някаква игра на ниска резолюция, очертанията стоят като назъбени. Та въпросния АА премахва точно това-назъбването на текстурите. При висока резолюция няма да го има това назъбване. Или ще е толкова минимално , че ще го видиш едва като си залепиш лицето в монитора, образно казано. Така че там няма нужда от пуснат АА. GTX275 е много по-бърза от 9800gt(8800gt), gts250(9800gtx+), 4850, gtx260 и т.н. И с другите ще цъкаш доста комфортно, но gtx275, както казах в предния си пост е друга бира. Най-бързите едночипови карти в момента са - gtx285 и малко след нея gtx275. Така че може да си сpокоен- ще цъкаш всичко на 1680х1050 без проблем, всичко на high, а за филтрации...не ти трябват на толкова висока резолюция, още повече че товарят доста. Ако пък картата се справя с дадена игра без проблем, нищо не пречи да ги пускаш ако държиш. Общо взето това е :)

Link to comment
Сподели другаде

На 1680х1050 и high настройки, под ХП, играта ще върви. С включени филтрации като Anti-aliasing(АА) , ще върви...но дали ще е с максималните 60 кадъра....мога да гадая. Но така или иначе, на тази висока резолюция нямa нужда да е пуснат. Под виста доколкото помня, в играта са отключени и VERY HIGH настройки. Там вече може да са по-малко кадрите, ако си пуснал АА. Anti-aliasing е... например, когато играеш някаква игра на ниска резолюция, очертанията стоят като назъбени. Та въпросния АА премахва точно това-назъбването на текстурите. При висока резолюция няма да го има това назъбване. Или ще е толкова минимално , че ще го видиш едва като си залепиш лицето в монитора, образно казано. Така че там няма нужда от пуснат АА. GTX275 е много по-бърза от 9800gt(8800gt), gts250(9800gtx+), 4850, gtx260 и т.н. И с другите ще цъкаш доста комфортно, но gtx275, както казах в предния си пост е друга бира. Най-бързите едночипови карти в момента са - gtx285 и малко след нея gtx275. Така че може да си сpокоен- ще цъкаш всичко на 1680х1050 без проблем, всичко на high, а за филтрации...не ти трябват на толкова висока резолюция, още повече че товарят доста. Ако пък картата се справя с дадена игра без проблем, нищо не пречи да ги пускаш ако държиш. Общо взето това е :)

Мерси сега аз съм на ход :crosseyes1: .Предполагам че няма да имам проблем с Директ Х 10.

Link to comment
Сподели другаде

Може да прочетеш тази тема и да кажеш какво си си харесал за тези пари.
Мерси ще поразгледам и ще пиша.

 

Здравей! Аз съм този, който пусна темата :P. Ако си я прочел внимателно сигурно си разбрал, че съм си взел тази конфигурация (можеш да я видиш и в подписа ми по-долу) за 860лв.

 

Относно Crysis:

Резолюцията, на която играя е 1280:1024. Също можеш да избереш дали да играеш играта с максимален фреймрейт (кадри в секунда) при:

DirectX 9.0c, всичко на "High" и Antialiasing (AA) на МАХ;

DirectX 10 (за XP), всичко на "Very High" и Antialiasing (AA) на 2х

Аз лично минах цялата игра с DirectX 10 Pre Fix3 за ХP и нямах никакви проблеми, а графиката беше уникална.

 

При резилюция 1680х1050, може би ще е по-добре да избереш 1вата опция (ако вземеш 9800GT). Не знам до колко ще падне производителността, ако подкараш играта при същите настройки като моите с тази резолюция. Ако бюджета ти го позволява, препоръчвам ти да си вземеш видео карта от новата серия 2хх на nVidia (виж по-горните коментари, коя точно).

 

АА - предполагам, че имаш предвид Antialiasing-а. До колкото съм запознат това е функция, която най-кратко казано "замазва" нащърбените пиксели и така създава още по-реалистична картина (не ми се смейте много, ако греша :P), и да, тя товати изключително много. С DirectX 10 (за XP), всичко на "Very High" и Antialiasing (AA) на 4х се усещаше голямо забавяне на играта, когато има екшън наоколо, а при 8х е невъзможно да се играе. Така, че си прави сметка :)

 

Като за край на коментара ми, ето линк, където са показани доста добре разликите между DirectX9 и 10 при Crysis: http://www.incrysis.com/index.php?option=c...view&id=511

Като си вземеш конфигурацията и решиш да си сложиш ХР, и искаш да играеш с DirectX 10, можеш да ми пишеш ЛС, за да ти обясня как става. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Мерси сега аз съм на ход :crosseyes1: .Предполагам че няма да имам проблем с Директ Х 10.

Ето тук и тук също можеш да видиш как "лети" GTX 275 сравнена с ATI Radeon HD 4890, но ще ти трябва и поне 500W захранване.

Link to comment
Сподели другаде

Fortron 550W, FSP550-80GLC, ActivePFC, Separate 12V това захранване върши ли работа?

 

MB:Gigabyte EP45-DS3L

CPU:Dual Core E6300 (2.8 GHz ,2mb,1066 MHz FSB)

RAM:2x2gb 1066 MHz DDR2 A-Data

VGA:GF GTX275

HDD:640 GB WD Cavier Green,Sata2,7200 rpm

PSU:500W Fortron Blue Storm II Active PFC,120 mm Вентилатор

Case:????

Това в конфигуратора на джар е 1100 лева някъде другаде и за 1000 мога да го зема .

Link to comment
Сподели другаде

Fortron 550W, FSP550-80GLC, ActivePFC, Separate 12V това захранване върши ли работа?

 

MB:Gigabyte EP45-DS3L

CPU:Dual Core E6300 (2.8 GHz ,2mb,1066 MHz FSB)

RAM:2x2gb 1066 MHz DDR2 A-Data

VGA:GF GTX275

HDD:640 GB WD Cavier Green,Sata2,7200 rpm

PSU:500W Fortron Blue Storm II Active PFC,120 mm Вентилатор

Case:????

Това в конфигуратора на джар е 1100 лева някъде другаде и за 1000 мога да го зема .

Харддиска било по-добре да е 640GB WD Caviar® Blue™, SATA2, 7200rpm, 16MB според l.kanelov

Захранването става. Аз ги сметнах 1 150лв. с някаква кутия за около40лв. (Asus примерно), ако имат. Не можеш да го вземеш от никъде по-евтино ми се струва. В JAR Computers е най-евтино като цяло.

Link to comment
Сподели другаде

Не, напротив, Caviar Blue не е по-добър от Caviar Black. По принцип точно Black е по-добър от Blue, макар че разликите за средностатистически потребители са минимални. И двата модела са отлични и са сред най-добрите твърди дискове в момента. Може би дори най-добрите.
Link to comment
Сподели другаде

Не, напротив, Caviar Blue не е по-добър от Caviar Black. По принцип точно Black е по-добър от Blue, макар че разликите за средностатистически потребители са минимални. И двата модела са отлични и са сред най-добрите твърди дискове в момента. Може би дори най-добрите.

Той понеже е писал Caviar Green, затова му казах Blue. Ако иска и Black да вземе.

Link to comment
Сподели другаде

Амиго, ако ще взимаш яка карта с бюджетен процесор - по-добре се огледай към АТИ ( въпреки, че аз лично съм нВидиа фен :) ).

В противен случай правиш с пр.дня боя.

275-цата иска ПОНЕ Е8*** за да покаже възможностите си.

С Е5*** или Е6300 ще ти вади с 2 кадъра повече от 9800 в 80% от игрите, а в НФС-тата ще са еднакви ( както и в другите процесорно-зависими игри ).

Link to comment
Сподели другаде

Амиго, ако ще взимаш яка карта с бюджетен процесор - по-добре се огледай към АТИ ( въпреки, че аз лично съм нВидиа фен :) ).

В противен случай правиш с пр.дня боя.

275-цата иска ПОНЕ Е8*** за да покаже възможностите си.

С Е5*** или Е6300 ще ти вади с 2 кадъра повече от 9800 в 80% от игрите, а в НФС-тата ще са еднакви ( както и в другите процесорно-зависими игри ).

Така е, но ще играе добре и с този процесор. Иначе отива още 120лв. нагоре за Е8200 и ще добави още 10-20-30 кадъра в сек. Може да са дори в излишък за някои игри. Ето тук може да се види как се представя Е6300 при игрите в комбинация с Radeon HD 4890, а тя е много близка до GTX 275 (леко отстъпва в някои игри). Не е зле струва ми се, дори и сравнен с Е7500. Освен това нали може лесно да понесе малко овърклок, ако нещо не се справя задоволително. А пък и тук теста е проведен под Windows Vista. Под Windows XP или Windows 7 ще изкара още повече кадри в секунда.

Link to comment
Сподели другаде

Стига леки работи Ddragon. Вярно е, че с е5200 картата няма да разкрие напълно възможностите си, но пък да ми говориш , че ще е с 2-3 кадъра над 9800гт е лудост. GTX275 с Е5200 или е6300 , ще издуха 9800гт и е8400 клокнат на 5 гхц ако щеш. В игрите видеокартата е основното, а процесора че е важен, важен е. Ама ти го изкара едва ли не по-важен от видеото. Нали съм бил и с Е2140 и Е8400 сега. Разликата е малка с видео като 9800гт, защото толкова си може картата. 9800гт е мноооого далеч от gtx275. A и Е5200 и е6300 спокойно може да се клокнат на 3.4 гхц и нагоре и тогава пък гледай за какво става дума. Виж колко хора в хардуеър бг са с такава карта и какво казват за производителността й. И да не мислиш , че всички са с Е8***. Естествено с е8*** серията е по-добре, но пак ти казвам- да сравняваш gtx275 с 9800gt , било то втората с по-добър процесор е откачено. Ако пък някой ще ми дава пример с 3д марк теста, видиш ли как там 9800гт с 4-ядрен процесор, може да изкара 14000-15000 + точки, да гледа накрая 3D SCORE, който е важния. Там видеото си личи колко е силно. Там повишаването е минимално. Абе пусни един vantage под виста на 9800гт и гтх275 и ще видиш разликата между картите.АLE3, взимай гтх275 ако имаш възможност и въобще не се чуди. Ако пък имаш пари и за процесор от Е8*** серията чудесно :D

edit: nazikov e напълно прав-Освен това нали може лесно да понесе малко овърклок(Е6300)

Link to comment
Сподели другаде

Стига леки работи Ddragon. Вярно е, че с е5200 картата няма да разкрие напълно възможностите си, но пък да ми говориш , че ще е с 2-3 кадъра над 9800гт е лудост. GTX275 с Е5200 или е6300 , ще издуха 9800гт и е8400 клокнат на 5 гхц ако щеш. В игрите видеокартата е основното, а процесора че е важен, важен е. Ама ти го изкара едва ли не по-важен от видеото. Нали съм бил и с Е2140 и Е8400 сега. Разликата е малка с видео като 9800гт, защото толкова си може картата. 9800гт е мноооого далеч от gtx275. A и Е5200 и е6300 спокойно може да се клокнат на 3.4 гхц и нагоре и тогава пък гледай за какво става дума. Виж колко хора в хардуеър бг са с такава карта и какво казват за производителността й. И да не мислиш , че всички са с Е8***. Естествено с е8*** серията е по-добре, но пак ти казвам- да сравняваш gtx275 с 9800gt , било то втората с по-добър процесор е откачено. Ако пък някой ще ми дава пример с 3д марк теста, видиш ли как там 9800гт с 4-ядрен процесор, може да изкара 14000-15000 + точки, да гледа накрая 3D SCORE, който е важния. Там видеото си личи колко е силно. Там повишаването е минимално. Абе пусни един vantage под виста на 9800гт и гтх275 и ще видиш разликата между картите.АLE3, взимай гтх275 ако имаш възможност и въобще не се чуди. Ако пък имаш пари и за процесор от Е8*** серията чудесно :D

edit: nazikov e напълно прав-Освен това нали може лесно да понесе малко овърклок(Е6300)

Хахаха - пак разби с изказване ...

1.Не знам кой и къде те е учил за сглобяването на компютри, но явно не си чувал термина балансирана система ;)

Или мислиш, че някъде някой , който наистина има понятие, ще сложи яко видео на бюджетен проц?

Тестовете на 275 се правят с от Е8*** нагоре - трябва да си пълен аматьор да правиш тестове на 275 с Е5200/Е6300 ...

Намери ми само 1 тест от специалисти на 275 или 285 с някой проц за 50$ ;)

2.Е8400 явно не ти се е случвал - на 4,8 със 9800 ще издуха 275 с Е5200 ПОНЕ в половината игри ;)

3.Странно защо в изискванията на всички игри има изискване към процесора ?

Най-вероятно защото той е поне толкова важен колкото и видеото или ... ?

Как мислиш, Кризата с какво видео трябва да си ако си със Селерон например да се играе на МАКС?

4.Е5200 го гледам за какво става дума - в момента е на 3,75 при 36С айдъл и 48С лоуд - да ти кажа, Е5200 с 9800 е балансирана система - отиват си, но Е5200 е далече от нивото на 275, ако искаш и на 4,2 да го закараш ( а аз съм го закарвал - R0 е ревизията, ако ти говори нещо ;) ).

5.КЪМ АВТОРА: амиго, ти си решаваш, но все пак е добре да се консултираш и с някой който наистина е в час - по форумите има много баби и още толкова хилави дяца ;) ако ме разбираш :)

Помисли си дали би си построил къща от евтин бетон и скъпи тухли ( и обратно ) ....

Link to comment
Сподели другаде

Както винаги си краен в изказванията си. Като не може да изкараш смислен аргумент извърташ нещата. Кой ти говори тестовете с какво се правят, кое е бЮджетно, в изискванията какво пишело,какво било балансирана система и т.н.....? Естествено, че с най-добрата платформа се правят тестовете, за да се види макс. възможностите на картата. Никой не казва, че гтх275 + процесор от е8***серията не е по -добре. Твърдя едно нещо- ГТХ 275 И Е6300 СРЕЩУ 9800ГТ С Е8400 , ако ще и на 5 гхц клокнат, РАЗЛИКАТА НЕ Е 2-3 КАДЪРА КАКТО ТИ ТВЪРДИШ, А ОГРОМНА. 3d score-а няма да го докараш като при gtx275. Това твърдя, разбра ли нещо, дечко? Ако това , което твърдиш го напишеш в ''другия'' форум, ще видиш какъв отговор ще последва. След което си директно в раздел ''БИСЕРИ '' . Също така в изискванията на игрите пише ''за хп 2 гб, за виста 3 гб''. Това според теб автоматично ли прави рам паметта съпоставима с видеокартата по важност? Според твоята логика-да. Още един път ще го повторя бавно и славно , за да го загрееш, че иначе след малко пак ще залееш с глупости темата, в което аз не се съмнявам изобщо, независимо какво ще ти се каже. ТВЪРДЯ- ГТХ 275 И Е6300 СРЕЩУ 9800ГТ С Е8400 на 5 гхц РАЗЛИКАТА НЕ Е 2-3 КАДЪРА КАКТО ТИ ТВЪРДИШ, А ОГРОМНА. Естествено в полза на първата.

Еdit: Гледам, че в друга тема , даваш 3д марк , като пример за производителност на видео картата. Ако поне малко имаш на идея за какво става дума, нямаше да ми говориш за общия сбор точки, а 3d score. ще ти дам пример- 4850 и 9800 гт на еднакви платформи изкарват еднакви или приблизително равни точки в 3д марк. Но 4850 е по-бърза с 30% от 9800гт в игрите и това се вижда в средните кадри. Така че ако имаш поне малко на идея, ще постнеш 3d score от теста или vantage под виста. Но какво ли ти говоря изобщо. След малко пак ще напишеш пореден бисер... Аз лично спирам да ти обръщам внимание. Пиши си , не ми пречи. Който поне малко може да мисли, ще разбере какво искам да кажа.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...