Jump to content

Дефрагментиращи Програми


Препоръчан пост

Здравейте,

имам едно въпросче по отношение програми за дефрагментиране.

Преди 2 дни ме объркаха много,мои приятели ми казаха,че избора ми на програма за Дефрагментиране не е добър!

Аз си бях избрала Perfect Disk за моята Вистичка,но моите приятели ми казаха,че е много тежка програма и въобще да не я слагам!

Те ми предлагат безплатни Алтернативи:

Smart Defragment на Iobit или JKDefrag.

Казват че били безплатни и много леки,че съм можела да ги сложа на USB и вършели същата работа.

Аз избягвам Free програми,но тук може да се бъркам.

Дефрагментирането не ми е била силната страна и за това моля никoй които наистина разбира от този вид програмки да сподели становище.Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 30
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

JkDefrag и SmartDefrag не са лоши програми и от тях ефект определно има. И все пак по-добро от PerfectDisk за момента няма.

Колкото до избягването на безплатни програми, това не е толкова добра практика. Има много безплатни програми, които са по-добри платени такива. Разбира се не всички са такива, но това, че дадена програма е безплатна, в никакъв случай не бива да я прави по-лоша от някоя платена.

Link to comment
Сподели другаде

Да, според мен PerfectDisk също стана много тромава и затова ти препоръчвам Defraggler.

Да заформя се интересна тема... тук вече има ново предложение Defragler.....

Това е добре,но коя все пак е най добре да се избере като вземем критерии за качество.

Възможно ли е тези хилави програмки от 3-5мб да вършат тази важна работа(за това съм скептична към Free програмите)

Link to comment
Сподели другаде

И според мен макар да понатежава PerfectDisk е най-добрата програма за целта:

 

Едно интересно материалче. Давам го в кеширан вид, защото страницата има проблем със сертификата за сигурност:

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:RJqt_...;cd=1&gl=bg

 

Лично аз досега съм се заблуждавал за тази опция:

 

Q: Diskkeeper allows to increase the size of the MFT. Does Perfect Disk provide this feature?

A: PerfectDisk doesn't "pad" the $MFT because it isn't ever necessary.

 

И се чудех каква е причината да бъде премахната от следващите версии на Diskeeper, а тя била ненужна.

 

Тези дни мисля да пробвам и новата версия на PerfectDisk 10 build 93.

 

Една статийка за безплатни програми:

 

http://pcworld.bg/?call=USE~home;&page...rward=auslogics

 

И все пак не мисля, че трябва да се прекалява с този процес дори и да се усеща разликата преди и след дефрагментацията...

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Callisto!!!

Имам PerfectDisk и SmartDefrag , и при работа с тях единственото което забелязах е че SmartDefrag дефрагментира по бързо ( поне при версия 1.03 ,за по новите незнам ) , но като цяло съм по доволен от PerfectDisk!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Defraggler също е сносна програма. Ако става въпрос, същото важи и за AusLogics Disk Defrag, и Contig + PowerDefragmenter. Всичките тези, както и споменатите досега малки и безплатни програми, не са лоши и вършат работа. Те дефрагментират. Като цяло са по-добри от вградения дефрагментатор, но коя с колко точно не мога да кажа. Това, което мога да кажа обаче, е, че тези програми са обикновени дефрагментатори - те дефрагментират файловете (т.е. съединяват им разпръснатите части по плочите на твърдия диск), но нямат стратегия за пренареждане на файловете, каквато има в PerfectDisk. В нея има и косолидация на празното пространство, което също е полезно нещо. Последно, но не и по важност, е възможността за офлайн дефрагментация, която пък липсва у на практика всички останали програми.

 

Накратко: в случая безплатните програми не са лоши, но не са и толкова добри колкото платена алтернатива.

 

B-boy/StyLe/, моля не пускай такива големи цитати на чужд език. В такива случаи е по-добре да се даде линк.

Link to comment
Сподели другаде

Да аз точо заради тези опции на Perfect Диск си го бях избрала.Четох доста нещай видях че има offline дефрагментиране,Free space.Пренареждане и т.н

Но онзи ден ме накараха да се разколебая.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Въпреки Всичко пак ми казаха,че Perfect Диск е най-добрата програма за XP,но не и за Виста,защото виста имала подобрения.

Питам тогава коя програма за дефрагментиране е най добра за Виста.

p.s..........Вече съвсем се оплетох :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Въпреки Всичко пак ми казаха,че Perfect Диск е най-добрата програма за XP,но не и за Виста,защото виста имала подобрения.

Питам тогава коя програма за дефрагментиране е най добра за Виста.

p.s..........Вече съвсем се оплетох :crosseyes1:

 

Незнам кой ти е казал това понеже си става както за ХР така и за Виста - виж шота:

http://i40.tinypic.com/fnec6q.png

 

Виж и това ръководство от Night_Raven (макар че ръководството е за версия 9 , а от шота се вижда ,че има вече версия 10):

Ръководство за работа с PerfectDisk 9 (2008) :computer:

 

п.с.Това пък е инфо от Download.bg (и то версията за която Night_Raven е дал ръководство) Виж тук:

Автор: Raxco Software, Inc.

Лиценз: Shareware

ОС: Windows 2000/XP/2003/Vista

Link to comment
Сподели другаде

Общо взето ми обясниха,че Виста имала някакви подобрения и тъй като XP не била толкова подобрена Perfect Диск правел чъдеса на XP!!!!

Но за Виста не е препоръчителна и трябвало да се обърна юм програмка която прави \"чyдеса\" под Виста.

За това питам има ли такова нещо и ако има програма която е по добрия вариант за Виста да си сложа нея!!!

Като разлездам форума и чета разни мнения за дефрагментирането май има добри безплатни решения като Деfragler и Smart Defrag na Iobit.

Аз не разбирам от това и за това питам.....със сигурност тук има хора които разбират тези неща и могат да ми обяснят да разбера :)

Gizmo's

Our top recommendation for Vista users is Smart Defrag from IObit.Com - it combines many of the best features of its competition in a single product. Originally a simple utility to defragment your drive in the background during system idle time, the team at IOBit.Com has been busy developing a fully-fledged disk optimization utility. More than just a defragmentation tool, Smart Defrag also allows users to choose to optimize the placement of files on their hard drive during the operation. It still offers the "always-on" Auto Defrag, which can be further customized to kick-in after a set period of idle time and cut-out at a certain point of resource usage. Other options include a simple scheduling tool, a battery power setting for laptop users, the ability to skip files based on size and a range of startup options. While still in its infancy (it's only version 1.10), the product belies its age with its range of options and performance. IObit.Com has been extremely responsive to early concerns about initial defragmentation times on large drives, with the latest version offering "Fast Optimize" and "Deep Optimize" options.

http://www.techsupportalert.com/best-free-...-fragmenter.htm

Link to comment
Сподели другаде

Деfragler и Smart Defrag
И аз ги ползвам но от тях Smart Defrag е по бърз в работата си (т.е. за по кратко време дефрагментира),но нищо не ти пречи да пробваш не само тях а и въпросния PerfectDisk под Виста за да разбереш от опит (а не някой ми каза) как ще работят!!! :computer:
Link to comment
Сподели другаде

И аз ги ползвам но от тях Smart Defrag е по бърз в работата си (т.е. за по кратко време дефрагментира),но нищо не ти пречи да пробваш не само тях а и въпросния PerfectDisk под Виста за да разбереш от опит (а не някой ми каза) как ще работят!!! :computer:

Ама аз СЪМ с Perfect Диск!!!!

В момента съм-от 3 м.

Link to comment
Сподели другаде

Според една класация на топ програми за дефрагментиране Diskeeper е на челно място в листата.

Разбира се това е относително субективно но може да проверите. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...