Jump to content

Помощ за настройките на рутер D-link DI-524


Препоръчан пост

Да започна по ред.

post-11157-1246558001_thumb.jpg post-11157-1246558011_thumb.jpg

А къде е прозорецът с МАС филтрирането, дай да видим и него,(същото като на 2-та рисунка, но кликни на МАС) въпреки, че това принципно няма значение, след като е видно, че изграждаш мрежа.

 

 

Виж това post-11157-1246560402_thumb.jpg post-11157-1246560420_thumb.jpg

 

Стрелките в кръгчето се движат известно време и спират а сигнала се мини постоянно въпреки , че рутера е на 70см

 

Това, че стрелките на антенката се движат означава, че се извършва свързване или търсене на мрежа. Когато спрат, означава, че е изградена мрежа, т.е. има свързване с рутера. Това което показваш на снимките още веднъж ме кара да разбирам, че ИМАШ ВРЪЗКА С РУТЕРА!

А това, че се променя индикацията на силата на сигнала, причините могат да бъдат много, като се започне от софтуерен проблем на индикацията и се завърши с хардуерен проблем на НТС-то, но е по-вероятно да е софтуерен проблем.

 

Хвърли един поглед на 30-пост от този форум.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 56
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

post-11157-1246614089_thumb.jpg

 

 

Непрекъснато се променя и скоростта както на компа така и на лаптопа от 1.0 до 400+Кбит/с и се мини постоянно.

post-11157-1246614234_thumb.jpg

 

Наистина по някога успявам да отворя някоя страница след дълго чакане....... :crosseyes1:

post-11157-1246614627_thumb.jpg

 

 

И на края да ти припомня, че съм начинаещ ама много начинаещ. :computer:

 

 

TTL=54

Link to comment
Сподели другаде

ОК. вече се ориентирах в състоянието.

 

Основната причина вероятно е в рутера. Провери, за всеки случай, как ти е завита антената на рутера.

Опитай отначало с рестартиране (изключване от мрежата, изчакваш 2-3 мин, включваш), Ако не стане пробвай с хард ресет на рутера (отзад има едина дупчица с бутон, който се натиска с химикалка и се задържа за 10-20 сек.). НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА СИ ПРЕПИШЕШ НАСТРОЙКИТЕ, ЧЕ ПОСЛЕ ЩЕ ТИ ТРЯБВАТ

Ако и с това нищо не стане, мога да ти предложа да му осъвремениш фърмуера.

За целта първо виж, каква ти е версията на рутера. Погледни от задната страна, какво е написано срещу "H/W ver: ХХ"!

После потърси в сайта на D-link :

 

Прочети и тази тема

 

Ако не, то аз вдигам ръце... този модел е създал толкова главоболия на много хора...

Link to comment
Сподели другаде

ОК. вече се ориентирах в състоянието.

 

Основната причина вероятно е в рутера. Провери, за всеки случай, как ти е завита антената на рутера.

Опитай отначало с рестартиране (изключване от мрежата, изчакваш 2-3 мин, включваш), Ако не стане пробвай с хард ресет на рутера (отзад има едина дупчица с бутон, който се натиска с химикалка и се задържа за 10-20 сек.). НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА СИ ПРЕПИШЕШ НАСТРОЙКИТЕ, ЧЕ ПОСЛЕ ЩЕ ТИ ТРЯБВАТ

Ако и с това нищо не стане, мога да ти предложа да му осъвремениш фърмуера.

За целта първо виж, каква ти е версията на рутера. Погледни от задната страна, какво е написано срещу "H/W ver: ХХ"!

После потърси в сайта на D-link :

 

Прочети и тази тема

 

Ако не, то аз вдигам ръце... този модел е създал толкова главоболия на много хора...

 

 

Пробвах всичко което ме посъветва без "да му осъвремениш фърмуера" защото незнам дали ще се справя.

Това което постигнах е че сега нямам интернет нито на лаптопа нито на HTC-то (как може да съм толкова ТЪП).

Ще те моля преди да "вдигнеш ръце" да ми пратиш колкото може повече скриншотове-като за малоумни.

А ако може и за HTC-то ще е супер.

Ползвам "Високо скоростен безжичен Интернет" от ggn@.bg

компа е с win XP SP3, лаптопа TOSHIBA L40-14H е с win XP SP2,HTC-то е с win.mobile6 profesional

рутера е DL-524 H/W Ver.:G2

 

Всичките ми надежди са в теб. ПОМОШШШШШШШШТ

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

ТТЛ-а трябва да е така:::::::::::::::::

do not change TTL value : DISABLED

 

Доставчика слага ТТЛ=0

Всички пакети отиват до рутера и там умиргат:) - не ги препраща.

 

С Disabled - Рутера си прави вътрешния ТТЛ=254

Link to comment
Сподели другаде

ТТЛ-а трябва да е така:::::::::::::::::

do not change TTL value : DISABLED

 

Доставчика слага ТТЛ=0

Всички пакети отиват до рутера и там умиргат:) - не ги препраща.

 

С Disabled - Рутера си прави вътрешния ТТЛ=254

ъъъ!????

 

Хвърли един поглед на Коментар 47!

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Аз също имам проблем с това животно. При мен проблема е че нямам вътрешна мрежа, иначе интернета си ми върви и на двата компа, като единият е със 7 и е вързан дирекно с кабел, а другият е с ХР и с безжична мрежова карта. Споделянето е разрешено и на двата от време на време се виждат но нямат достъп един до друг, като ХР-то по някой път успява да влезе в 7-та но много за кратко и пак се скапва. Ако някой има идея да сподели ще съм благодарен.
Link to comment
Сподели другаде

Аз също имам проблем с това животно. При мен проблема е че нямам вътрешна мрежа, иначе интернета си ми върви и на двата компа, като единият е със 7 и е вързан дирекно с кабел, а другият е с ХР и с безжична мрежова карта. Споделянето е разрешено и на двата от време на време се виждат но нямат достъп един до друг, като ХР-то по някой път успява да влезе в 7-та но много за кратко и пак се скапва. Ако някой има идея да сподели ще съм благодарен.

 

Здравей Емо,

 

Хайде да се опитаме да решим и твоя проблем.

Първо виж тук (по-специално 2-ри и 6-ти пост), може и да ти помогне!

 

Ако нищо не успееш да направиш сам, тогава ми трябва малко повече информация относно:

1. Версия на рутера?

2. Подновен ли е фърмиера?

3. Виж в двата компютъра и рутъра дали съвпадат имената на работните групи. Те трябва да са еднакви!

 

Ако не се справиш сам, пиши отново! Ще се опитаме да спасим положението.... :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, и извинявай за забавения отговор.

Значи рутера е флашнат, споделянето на двете машини е включено, приставката на ХР е инсталирана, двете машини са в WORKGROUP и няма защита с парола.

Машината със win 7 вижда и двата компа, но когато се пробвам да вляза в ХР-то ми излиза грешка 0х80070035 и ме приключва, иначе с интернета проблеми нямам.

ХР-то отвреме на време засича двете машини, но по-често дори не ми дава да вляза в работната група и казва че нямам достъп до нея.

Благодаря предварително за помоща!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, и извинявай за забавения отговор.

Значи рутера е флашнат, споделянето на двете машини е включено, приставката на ХР е инсталирана, двете машини са в WORKGROUP и няма защита с парола.

Машината със win 7 вижда и двата компа, но когато се пробвам да вляза в ХР-то ми излиза грешка 0х80070035 и ме приключва, иначе с интернета проблеми нямам.

ХР-то отвреме на време засича двете машини, но по-често дори не ми дава да вляза в работната група и казва че нямам достъп до нея.

Благодаря предварително за помоща!

Здравей Емо,

 

Провери дали си включил DHCP в рутера. Ако не включи го, с диапазон от 100 до 101 (ти имаш само две машини за включване, ако са повече диапазона следва да бъде равен на броя на компютрите, които ще включваш). После разпредели статичните адреси, като разпознаеш всяко устройство с неговия МАС адрес(това е и един друг вид защита...). Как се прави? Ами просто, ако вече и двата компа са се свързали с рутера, то в Static DHCP -> DHCP client ще има името на съответния комп, даваш Clone за МАС адреса, Enable и после Apply!

И така за двата компа.

Провери да не си сложил някое име на акаунт на кирилица!!!! Това 7-та няма да го разбере и ще даде грешка.

 

Ако не стане, въведи еднакви потребителски имена и на двата компютъра с еднакви пароли и кажи не става ли и това. Но това вече ти бях казал да прочетеш и провериш! Ти пробва ли го? Ако не пробвай първо всичко описано там и ако не става пиши отново!

 

П.С. Я дай една снимка на Network and sharing center на компа със седмицата и една снимка на View full map!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, днес ми писна от този Рутер и си реших проблема кардинално. Понеже нямам проблем с интернета, а само с локалната мрежа, днес си качих един FTP сървър на единия комп и съответно FTP клиент на другия, зададох на клиента правата за достъп до сървъра, а на сървъра си споделих целия диск D , което вече ме устройва идеално. Така че благодаря за отделеното време но смятам тази одисея да я приключа.

Пздрави Емо

Link to comment
Сподели другаде

Oooo Емо,

Радвам се, че си намерил решение на проблема си, независимо че не успя да изградиш читава мрежа... :blush:

Просто за това е и останалия софтуер(third-party) - да решава недомислиците и недоделаниците на M$.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...