Jump to content

Кампания за събиране на играчки


Препоръчан пост

Ние вчера предадохме на Мони 2 кашона играчки от Варна.

Тези дни ще има още, но ще видим дали ще ги дадем на нея, докато е в града или направо ще ги изпратим в Русе на Весо Димов. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 72
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Весо, надявам се нямаш нищо против, че се обръщам към теб така направо на малко име. :)

Хората, които участваха в тази идея и подариха или закупиха играчки, се интересуват от заведението и децата там. Можеш ли да кажеш всъщност откъде дойде при теб идеята, как стигна до теб тази информация? Би било хубаво, ако имаш възможност при предаване на играчките да направиш някакви снимки, които всички да можем да разгледаме. :)

Поздрави от мен и от слънчева Варна!

Очакваме новини! :beer:

Link to comment
Сподели другаде

Аз също ще събера 1-2 чанти изостанали от моята щерка. Някой неща са почти нови.

За съжаление няма да мога да успея за този петък, но ще се вържа с Милен да видим как и къде да ги пратим.

 

Мисля, че няма нищо по-хубаво от снимка с децата как се ровят в играчките ;-)

Link to comment
Сподели другаде

Приятели, бъдете сигурни, че за всяка една стъпка от получаването до предаването на играчките ще има богат снимков материал. Лично ще се погрижа.

 

Destiny , поради факта, че преди осем години голямата ми дъщеря беше от ясла до предучилищна в това детско заведение имам контакти и познанства. Там всички дават всичко от себе си за да може дечицата да се чувстват удобно и да им осигурят весели мигове. Преди два месеца в яслата бе приета и малката ми дъщеря. Тогава изявих желание подробно да се запозная с обстановката, в която са децата. Материалната база е сравнително на ниво / благодарение на неимоверните усилия на директорката / , но останах направо изумен от играчките или по-точно от тяхната липса. Успях да видя 2 - 3 топки, които се пазят и два различни комплекта кубчета - дървени !!! и пласмасови. Освен това няколко играчки коя без крак, коя без ръка ... и ми стана мъчно. В разговор с директорката успях да разбера, че отпуснатите средства стигат точно за текущи ремонти и поддръжка и заплати. Толкова. И тогава ми дойде идеята за кампанията. Но, честно казано, никога не съм си и мечтал за такъв отзив от ваша страна. Това е положението ...

Link to comment
Сподели другаде

Чудесно. Т.е. чудесна е инициативата, не факта с играчките.

Интересно ми беше, защото навсякъде практиката е да се събират пари от родителите за много неща, които са нужни в яслите и градините, и не се правят компромиси с хора и извинения. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ние вчера предадохме на Мони 2 кашона играчки от Варна.

Тези дни ще има още, но ще видим дали ще ги дадем на нея, докато е в града или направо ще ги изпратим в Русе на Весо Димов. :)

Здравей

може ли ако имате повече играчки да ги дарите на децата от ясла "Роза" в гр.Варна

Дъщеря ми ходи там . Но нямат много играчки , дори пясъчник си нямат като другите ясли.

Аз отдавна се опитвам да организирам майките от групата да направим нещо за децата ни, но не сме постигнали много.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей

може ли ако имате повече играчки да ги дарите на децата от ясла "Роза" в гр.Варна

Дъщеря ми ходи там . Но нямат много играчки , дори пясъчник си нямат като другите ясли.

Аз отдавна се опитвам да организирам майките от групата да направим нещо за децата ни, но не сме постигнали много.

 

Здравей и на теб!

 

Играчките вече са изпратени.

Но мисля нещо и смятам да го напиша тук. Във връзка с тази инициатива, възникнаха различни разговори и обсъждания по повод на това кой може да помогне, как, с какво и т.н. Трудно е за всеки от нас да повярва, че имайки дете в едно такова заведение, всеки родител не може да отдели няколко лева (защото наистина говорим за толкова), за да се събере определена сума и да се купят играчки за децата или каквото там е нужно. Това е всеобща практика. Дали е правилна или не е отделен въпрос, но е факт.

Разбира се, идеята на тази инициатива на Весо Димов е с основния смисъл стари запазени и неизползваеми играчки да се пренасочат към места, където някой ще ги използва и така нещата доста се оптимизират.

И нещо друго, ema. В такива случаи, когато на мен някой ми каже нещо като например "Аз отдавна се опитвам да организирам майките от групата да направим нещо за децата ни, но не сме постигнали много.", аз обикновено не се задоволявам само с този коментар, защото обяснения и оправдания може да си намери всеки.

Какво точно направихте, каква беше организацията и защо не постигнахте много?

Ако отговориш на нас и на себе си на тези въпроси, може би резултат ще се появи.

 

Както виждаш, Весо Димов е пуснал темата на 1 Юли. Незнам какво има изпратено от други градове и места, но при нас нещата смятам, че се развиха много бързо и ефективно.

 

Късмет, и очаквам отговора ти. Лично аз, а предполагам и останалите. :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей пак

това което нараправихме купихме топки, дискове с песнички и приказки, занесохме кашони с плючени играчки, носиме редовно носни кърпички, мокри кърпички , веро, тоалетна хартия, цветя в саксии. Но някак ми се струва малко, защото средствата са ни ограничени. Не всички майки от групата на детето искат да се включат с някой лев под претекст че скоро децата им ще бъдат изписани, други нямат финансова възможност . На мен ми се ще да имат повече книжки, колички за куклите на момиченцата и колички за момчетата . Искам да имат пясъчник в градината защотото сега много играят навън, парзалка от тези малките пласмасови дето се сглобяват. Не знам как да им помогна !!!!

Link to comment
Сподели другаде

аз мога да да дам няколко кашончета играчки,но са за по-големи деца от сорта на 5-10 годишни

 

Ухааааа, чудесно. Твоите ще ги изпратим на друго място. Там, където по-големи дечица имат нужда. Приготви ги и стой на полусъединител ... :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

От няколко дни се опитвам да се свържа с tonyfireman от форума на Волво. За сега безуспешно. Ще ми се той да присъства на връчването на играчките като представител.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...