Jump to content

Търся програма за проследяване на IP адрес в Skype


Препоръчан пост

Стана малко объркване. Видях на един абонат IP-то и ми показа, че е в София, а той не бил там. Бил в Англия. Не знам защо стана така. Ако не е с реално IP има ли начин да му разбера координатите?

По всяка вероятност не.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 49
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

  • 1 year later...
Честно казано доколкото видях от темата макарче ме марзи да я прочета цялата да вземеш ИП-то на някой от скайп е голяма простотия извинявайте за израза. Аз лично предпочитам хората който ме интересуват ги навивам да се регистрират в форума ми и там им имам ИП-то като знам че и да са с динамично ИП аз пак ще им го знам. :peace: :peace:
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

Как да разберем IP-то на Скайп абоната който ни интересува??? :crosseyes1:

Ето как:

Става дума за Instant messenger или чат програма, която работи по peer-to-peer стандарт. Това значи, че разговорите и съобщенията не преминават през централизиран сървър или друг компютър,а се изпращат директно между двата компютъра.

Какво ни трябва? Трябва ни програма, която “подслушва” пакетите, които се изпращат между нас и всяко устройство свързало се с нас/. Аз лично обикновено ползвам Ethereal или Wireshark които работят на сходен принцип.

 

Пускате програмата и отивате на Capture -> Options, откъдето посочвате от най-горното падащо меню вашата LAN (мрежова) карта. Така програмата ще подслушва трафика преминаващ през нея.

Оставяте прозореца така,отворен.Влезте в Skype и вижте кой порт използва. Skype -> Инструменти -> Настройки -> Разширени -> Свързване. Ще видите порта, който Skype е отворил в Windows, за да комуникира с мрежата и го копирате.

Връщате се отново в НЕ-затвореният прозорец на програмата. Там трябва да намерите един бутон, на който пише “Capture Filter“. В полето до него пишете port XXXXX, като на мястото на хиксовете слагате порта, който преди малко копирахме от настройките на Skype.

Пукаме програмата от Start.

Изпращате някой файл до човека, чието IP искате да разберете,снимка или нещо около 1mb.

По време на трансфера на файла в горната част на отворилия се прозорец на програмата ще видите две колонки с преминаващи IP адреси,нас ни интересува втората, където пише “Destination”.Наблюдавате за преобладаващият IP адрес(ще има и други IP адреси) но те не ви интересуват.

Готово, вече знаете търсеното IP. :cap:

Сега отивате тук -> http://www.ip2location.com/free.asp и въвеждате IP адреса който преди малко засякохте с програмата.

Ще видите града и доставчика на абоната.

От там нататък следва друга процедура, която обаче е засекретена и не е за широката публика. :-8

 

Горепосочената методика е за фина процедура.

Звучи малко объркващо но като се направи един път,после става елементарно.

 

Аз,рядко се опирам до нея понеже ползвам Netstat метода с една програмка.

Тази програмка ви спестява писане на команди в CMD джама и директно ги въвежда.

С нея може да видите за секунди IP-то; UserName ; Lan trafic-a на картата /и да гепите IP-то нa Skype абоната/ и др.

Данните могат да се записват при желание в текстов файл за анализ.

Правена е за XP но работи на Vista и Windows 7 - като за последните не всичко функционира.

 

Там от където я бях теглил преди,линка за сваляне не работеше,за това я качих от моя комп и може да се дръпне от тук -> http://www.datafilehost.com/download-58f42b49.html

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...