Jump to content

Препоръчан пост

Install - Smf форум

 

http://members.webleit.com/sonik/web/files/SMF.JPG

 

SMF форума е един от най-добрите безплатни форуми (не само според мен).

Поддържа невероятен брой опции и дори смея да претендирам,че гони IPB.

Лесен е за инсталация и също толкова лесен за поддръжка,като има и български език.

 

Как да инсталираме своя SMF форум?

1 - Дръпнете го от тук или от официалния му сайт.

2 - Качете го на вашия сървър (трябва да поддържа php & my sql)

3 - Напишете http://localhost/smf_1-0-7_install (файла по подразбиране може и форум да е кръстен от вас)

4 - Влезте в phpmyadmin и създайте база данни \\"smf\\"

5 - Следвайте инструкциите от локалхоста.

6 - Не забравяйте в края на инсталацията да натиснете човчицата да се изтрие install файла ако не го изтриите ръчно.

7 - Наслаждавайте се на новия ви форум и честит!

 

Demo

 

Автор: Sonik_Blast

Оригинална тема: Webleit.info

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

SMF форума е за предпочитане защото е по-лесен за използване,но в днешно време всеки предпочита phpBB защото е по-лек и по-прост за настройване.

 

П.П:phpBB се хаква много лесно за това лично аз не го ползвам!

Link to comment
Сподели другаде

SMF форума е за предпочитане защото е по-лесен за използване,но в днешно време всеки предпочита phpBB защото е по-лек и по-прост за настройване.

 

П.П:phpBB се хаква много лесно за това лично аз не го ползвам!

 

До колкото знам в новите версии са изчистени доста стари дупки и ако администратора забрани HTML и т.н. не смятам, че ще има проблем с ПХПбб

 

Като цяло SImplemachines лично аз го харесвам повече от Phpbb смятам, че по-лек и удобен, проблема е, че не е толкова разпространен и няма толкова "екстри" за него...

Link to comment
Сподели другаде

Преди половин година бях решил да си инсталирам форум и в тая връзка пробвах няколко форумни системи. СМФ много ми допадна, защото е лесен за инсталация и работа. Пък и не съм привърженик на многото екстри. Ако някога имам официален форум, то той ще бъде чрез СМФ.
Link to comment
Сподели другаде

Ако някой не е привърженик на много екстри предлагам един форум който не е много известен: phorum

 

Пробвах го, но ми даде грешка още при инсталацията. Всъщност ... въобще не тръгна ...

Link to comment
Сподели другаде

http://www.phorum.org/

Така и нямах шанс да се пробвам да го инсталирам,но видях демото и ми хареса много...

 

Edit:Инсталирах си xampp и инсталацията премина успешно сега имам форум с малко екстри и е толкова компактен.Ако някой се чуди как да го инсталира мога да помогна с това ето малко стъпки към успеха.

1.Копирате файловете htdocs.

2.Влизате в include/db/config.php.simple Edit-вате го с вашите данни.

3.Rename na config.php.simple -> config.php така трябва да стане.

4.Влизате и от там нататък ще се оправите... ;)

Надявам се да съм бил полезен... ;}

Ако някой иска може да направи превод ето и English.php файла... Click Here <---

Link to comment
Сподели другаде

KUDJO`, мерси за информацията.

Аз лично предпочитам форуми, които си се инсталират по обикновения начин. Без да се бърка в различни файлове и прочие ... Т.е. създавам папка с име forum в htdocs и копирам инсталацията на форума там. След това в браузъра пиша http://localhost/forum и инсталацията започва. Ама да бъркам из разните файлове ... все още не се чувствам толкова сигурен. Въпреки това отново ти благодаря за споделената информация.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Привет. Наложи ми се скоро да сложа SMF и имам проблем с българизацията. Надявам се някой да хвърли малко яснота по проблема. В общи линии той е следният. Форума като цяло ползва UTF-8 кодиране и колациите в БД са unicode. Проблемът е, че като сложа българизацията, тя се визуализира като CP1251 и на практика се вижда или текста на форума или текста от превода заради двете различни кодировки. Намерих 2 опции в 2 файла от българизацията и ги промених по следния начин:

 

Файл: Themes/default/languages/index.bulgarian.php

Преди:

$txt['lang_character_set'] = 'windows-1251';

След:

$txt['lang_character_set'] = 'UTF-8';

 

Файл: Themes/default/languages/Install.bulgarian.php

Преди:

$txt['lang_character_set'] = 'ISO-8859-1';

След:

$txt['lang_character_set'] = 'UTF-8';

 

Резултатът след тези две промени беше нулев. Пак като обърна на български от профила си или от администраторския панел се изисква cp1251 кодировка, за да се види преводът. Нека кажа също, че ползвам класическата тема, а не default темата, ако има някакво значение, тъй като тия php файлове с преводите не са в classic/ директорията, а в default/. Нямам представа до колко това има значение. Не знам как бачка на практика форумът. Надявам се някой да има решение на проблема.

 

Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Имах проблемче един Invision форум - вече беше почнал да остарява, след трикратен ъпгрейд до по-високи версии почна да сервира изненади от сорта на нещо внезапно да спре да работи, без да са пипани настройки (съответно да губя дни в диагностициране и оправяне на проблема). Поради както се оказа несъвместимост на някои модули от 2.1.5 с PHP5 кирилицата на места гърмеше зловещо (включително всеки опит за редакция на каквото и да е от административния панел). 2-3 хак-а, накрая си лафехме с един потребител чрез лични съобщения и двамата от моя root admin профил. Абе трагедия. Да, знам че би трябвало да се ъп-не и и да се стискат палци някои от тия проблеми да се решат (временно), ама за това качество поредни 150 USD са си много.

 

Конвертирах към SMF. Единствения проблем в процеса за конкретната версия беше с лог-овете на анкетите (прежалих ги). После малко донастройване за специалните групо потребиртели, които бях създал във стария форум и... всичко "ток и жица". Над 50 000-те мнения на двете хиляди потребители се прехвърлиха :) . Малко проблемче в някой от постовете с по-сложни цитирания (различен код), но и тях ги оправихме в няколко дни. Не загубихме чувствително функционалност (както би станло с bb). Мощно и едновременно изчистено си е форумчето. Има някои съвсем дребни недомисля, но се компенсират изцяло от много по-интелигентаната му система за ъпдейт и особено за mod-овете. Никакви неприятни изненади или сривове засега :thumbsup:

 

В резюме - SMF е подценяван, но отличен избор :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...
Някой може ли да ми помогне и да ми напише подробен урок как се инсталирва smf forum във хост не на комла когато го ъплоадна в фтп-то наравя си база данни и го отворя за инсталация с браузера ми излиза ндпис за грешка
Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...
Две години от началото на темата.

 

SMF форума има ли"мост" към Joomla!, WordPress или Drupal? Други системи не ме интересуват.

благодаря в аванс

Да. Има си работещ мост.

http://www.jfusion.org/

 

Препоръката ми е да не ползваш версия 2.0.х, защото си е недоразумение...

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...