Jump to content

Ръководство за достъп и контрол на отдалечен компютър чрез LogMeIn


Препоръчан пост

Никой нищо ли не може да каже по въпроса?

Да, може без проблем. Това е една от идеите на тази програма.

 

Благодаря, разбрах.

Има ли начин да използвам друга възможност за прехвърляне на файлове, не чрез Skype? Големи файлове, филми...Нещо по-бързо. Все едно сме в мрежа. Имам предвид чрез LogMeIn.

Чрез самата програма - не. Но ако сте една мрежа и имате реални IP адреси, можеш да пробваш други програми (имаме в каталога още няколко) за отдалечено свързване.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 45
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Чрез самата програма - не. Но ако сте една мрежа и имате реални IP адреси, можеш да пробваш други програми (имаме в каталога още няколко) за отдалечено свързване.

 

За съжаление не сме мрежа (Словакия-България). И само този в България има реално IP, аз съм с динамично.

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление не сме мрежа (Словакия-България). И само този в България има реално IP, аз съм с динамично.

В такъв случай ти можеш да се връзваш към него без проблем. Иначе не съм много сигурен, но може би с Hamachi би трябвало да стане, защото реално тя ти дава реален IP адрес, но не съм го пробвал досега.

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай ти можеш да се връзваш към него без проблем. Иначе не съм много сигурен, но може би с Hamachi би трябвало да стане, защото реално тя ти дава реален IP адрес, но не съм го пробвал досега.

 

Веднъж, някога, бях си свалил Hamachi във връзка с друга програма за отдълечен достъп, тъй като изисквала реално IP, но така или иначе не стигнах до там да я използвам. Предполагам мога да я пробвам най напред на виртуалната машина? 

 

 

Коя програма ще ми препоръчаш за мрежа? Може и платена.

Link to comment
Сподели другаде

За мен една от най-добрите програми е UltraVNC

 

Извинявай за безпокойството, но би ли ми обяснил малко по подробно, че нещо не мога да се оправя.

Доколкото разбирам, Hamachi трябва да инсталирам само на своята машина, тъй като тази която управлявам има реално IP. Така ли е? Какво след това? Инсталирах UltraVNC на своя и на управлявания компютър. На своя дадох Viewer, а на управлявания, този с реалното IP, Server. Къде се задава IP адреса, даден ми от Hamachi? Ако е там където от падащото меню се избира Add new client, все ми изписва грешка "Failed to connect to listening VNC Viewer". Това е на сървъра. На моя избирам "New connection", но какво да задам за "VNC Server"? Може ли проблема да е в това, че UltraVNC е инсталирана на виртуалния? Както и Hamachi. По този начин на инсталиране - на моя само Viewer, а на другия само Server, т.е. не съм инсталирал пълните версии, ще може ли прехвърлянето на файлове да е взаимно - от моя там, и от там на моя?

Как става споделянето на файлове?

 

П.П. Опитах да създам мрежа, като инсталирах Hamachi и на машината с реалния адрес, но не успях да се свържа. И от едната и от другата страна се виждат двамата потребители, чата работи, но не мога да видя споделените папки. Иска ми някаква парола. :crosseyes1: :blink: Как да я разбера? Не съм задавал никаква парола.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявай за безпокойството, но би ли ми обяснил малко по подробно, че нещо не мога да се оправя.

Доколкото разбирам, Hamachi трябва да инсталирам само на своята машина, тъй като тази която управлявам има реално IP. Така ли е? Какво след това? Инсталирах UltraVNC на своя и на управлявания компютър. На своя дадох Viewer, а на управлявания, този с реалното IP, Server. Къде се задава IP адреса, даден ми от Hamachi? Ако е там където от падащото меню се избира Add new client, все ми изписва грешка "Failed to connect to listening VNC Viewer". Това е на сървъра. На моя избирам "New connection", но какво да задам за "VNC Server"? Може ли проблема да е в това, че UltraVNC е инсталирана на виртуалния? Както и Hamachi. По този начин на инсталиране - на моя само Viewer, а на другия само Server, т.е. не съм инсталирал пълните версии, ще може ли прехвърлянето на файлове да е взаимно - от моя там, и от там на моя?

Как става споделянето на файлове?

 

П.П. Опитах да създам мрежа, като инсталирах Hamachi и на машината с реалния адрес, но не успях да се свържа. И от едната и от другата страна се виждат двамата потребители, чата работи, но не мога да видя споделените папки. Иска ми някаква парола. :crosseyes1: :blink: Как да я разбера? Не съм задавал никаква парола.

Необходимо да инсталираш Hamachi и на 2те машини, за да се създаде виртуална мрежа между двата компютъра

Link to comment
Сподели другаде

Необходимо да инсталираш Hamachi и на 2те машини, за да се създаде виртуална мрежа между двата компютъра

 

Да, знам. Така съм и направил, написал съм в П.П., но иска някаква парола. Не тази когато се свързвам към определена мрежа, а след това, когато желая да се свържа с потребитела, като избера от контекстното меню "Избор". Пробвах опцията двупосочно - от единия към другия и после обратното. Без ефект. Коя е тази парола?

post-485-1231758689_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

На мен това ми прилича на стандартния диалог за влизане в отдалечен компютър. Така, че трябва да въведеш паролата за определения акаунт на отдалечения компютър. В твоя случай Guest
Link to comment
Сподели другаде

На мен това ми прилича на стандартния диалог за влизане в отдалечен компютър. Така, че трябва да въведеш паролата за определения акаунт на отдалечения компютър. В твоя случай Guest

 

Ясно ми е, но нито единият от двата няма парола. Мога ли по някакъв начин да я разбера, ако има? Т.е. ако има, къде да я търся. Имам Everest, но не откривам нищо, 1000% съм съгурен (поне за моя), че няма подобно нещо. Никога по време на инсталация на Windows-а и след това не съм слагал парола.

Link to comment
Сподели другаде

Така, на първо време трябва да имаш Hamachi и на двата компютъра. След като го имаш на единия инсталираш Server частта на UltraVNC, а на другия инсталираш Viewer частта. Предполагам, че ти е ясно коя част къде инсталираш. След като го направиш това трябва да видиш IP адреса на компютъра сървър и да го въведеш тук:

http://pics.softvisia.com/3159/UltraVNC.png

 

Преди това обаче трябва да си задал парола за свързване в сървърната част на UltraVNC (чукваш с десен бутон върху иконката на програмата, избираш настройките и там задаваш парола в съответното поле).

 

За съжаление не съм тествал подобен тип връзка с Hamachi, но си мисля, че би трябвало да стане.

Link to comment
Сподели другаде

Докато съм викал/чакал "неволята", направих сам, следното:

Свалих си по стара версия на UltraVNC, въпреки че това явно не оправи проблема. И при по-старата, и при най-новата, когато задам паролата в сървърната част и кликна на ОК, не я помнеше. Не знам защо. Т.е. ако затворя прозореца и приключа с управлението на отдалечената машина, или я рестартирам, няма да мога да я контролирам отново, защото не помни паролата и ще трябва да влизам чрез LogMeIn и после UltraVNC, което обаче си губи смисъла. Затова пробвах да не затварям чрез ОК, а само свалих прозореца в работната лента, като разбира се, зададох парола, която след това използвах на локалната машина. И...опа, стана. Връзката се получи. Дори не беше нужно да стартирам Hamachi-то на сървърната машина, защото има реален адрес. Лошото е, че съм разочарован от скоростта. Не беше въобще по-бърза, в сравнение с скоростта, с която се прехвърлят файлове по Skype. Ясно ми е, че това зависи от интернет трафика или скороста, която ми доставя доставчика, но си мислех, че ще е по бърза.

Не ми стана ясно, защо не мога да осъществя връзка, ако използвам само Hamachi, когато го имам стартирано на единият и на другият? Както казвам по горе в темата, нито една от машините няма парола при стартирането на системата. Опитах да създам парола и на двете машини. Пак не става. Изписва "грешна парола".

Какво означава "Ping"?

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Благодаря за полезната тема..!

Аз обаче имам въпроси за LogMeIn:

Значи когато се логна в компютъра,горе се отваря едно прозорче,в което изписва че съм се логнала.Може ли да го скрием?

Ако някой друг вече е addнал дадения компютър към своя профил дали ще има проблем да го addна и аз?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

:lookaround: как се прави експорт на адреси от адресната книга на мейл бг, от абв си ги правя без проблем в csv файл, но тук, просто така за спорта ми е нужно за служебните контакти. Благосдаря предварително!

 

Предварително се извинявам , че не поставям питането на подходящо място, но не открих такова. :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...