Jump to content

Ръководство: Как да свържем два компютъра с bluetooth


Препоръчан пост

Освен това което ти казва Night_Raven, виж да ли те режат и по TTL, така че ако те режат, като си копуваш рутер да може да променя и TTL-а.

 

TTL-а може да го разбереш като пингнеш някой сайт.

Пример

 

http://store.picbg.net/pubpic/D8/FE/d93248aae83dd8fe.JPG

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Видях, че е питано за скоростта по-горе, но може ли малко по-точна информация каква може да бъде тя? Например каква скорост би се постигнала между настолен компютър с USB Bluetooth, хостващ интернет (D: 1,2MB/s; U: 512KB/s) и лаптоп с вграден Bluetooth; нека двата да са в една стая, на разстояние 2 метра примерно? Смятам, че това е долу-горе средностатистическата ситуация, като изключим скоростта на интернета. :P

 

Моя интернет доставчик е забранил споделянето на интернет чрез 2 лан карти. Този метод би ли ми свършил работа? Интернета ми идва чрез лан кабел директно в лан картата на домашния компютър, т.е. освен интернет имам и локална мрежа с другите клиенти.

 

Заглавието на темата не трябва ли да се промени на нещо от сорта: "Споделяне на интернет между два компютъра с Bluetooth", тъй като в по-голямата част от статията се говори за споделяне на интернет?

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че е забранил споделянето от етична гледна точка, защото не се сещам начин това да стане на практика. Би трябвало методът да свърши работа.

Каква скорост би се постигнала зависи от това коя версия на Bluetooth се използва от устройствата.

Относно заглавието: ще проверя темата и ще го сменя ако наистина е така, както го казваш (че не съм чел първия коментар).

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Ще може ли да предложите някоя безплатна програма подобна на BlueSoleil, защото с trial версията й могат да се прехвърлят данни, не по-големи от 2мб.

В каталога 1вия линк не работи, а и е твърде стара самата версия. За другите линкове не знам.

 

Също да питам защо NOD-a блокира инсталационния файл на CCProxy, както от сървъра на Softvisia, така и от оригиналния?

 

CCProxy 2010 Build 20100308.exe	probably a variant of Win32/Genetik trojan	connection terminated - quarantined	Threat was detected upon access to web by the application: D:\Program Files\Opera\opera.exe.

CCProxy 2010 Build 20100308.exe » INNO » file0001.bin	probably a variant of Win32/Genetik trojan

 

П.П. Домашния компютър с интернета е с XP SP3, а лаптопа е с Win7

Link to comment
Сподели другаде

За жалост мога да коментирам само втората част от коментара, защото не се занимавам въобще с Bluetooth, което всъщност го намирам за голям късмет. Ще проверим линковете за BlueSoleil. А NOD32 като гледам просто надава фалшива тревога. Възможно е с бъдещи обновления на дефинициите да изчезне.
Link to comment
Сподели другаде

OK. А вградените програми на XP и 7 биха ли ми свършили работа за споделянето на интернета!? От снощи се мъча. Успях да направя връзката, пращането на файлове работи, но интернет няма. С CCProxy направих същите настройки, но пак не става. Дори след известно време интернета става много бавен, а на лаптопа отново си нямам. Решението е да изтрия CCProxy и да рестартирам... Няколко проблема, с които не знам дали ще мога да се справя.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

здравейте, много полезно ръководство за блутута :) в момента се мъчих да направя връзката с блутута стана но след като се намерят 2-та блутута ми дава грешка че има още един компюър с същото Ип и дирекетно го променя на друго и става боза . става че Пц-то е с едно ип а лаптопа с друго ... и така също немога да пусна нета ... с пробвах не стана нищо :) Ако може някой да ми помогне :) благодаря предварително :)

Пруснах да кажа че и Пц-то и Лаптопа са на Windows 7 !

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Много хубаво ръководство.Не съм го изпробвал докрай защото от доставчика ми казаха че за да имам интернет IP адреса трябва да се получава автоматично(имах проблем с нета и пробвах да настроя ръчно адреса и маската, но не се получи).Когато въвеждам IP адреса и маската на компютъра към който е свързан с LAN кабела ръчно и след това тествам дали имам интернет се оказва че такъв няма.Направя ли всичко на автоматично нета си идва.Тъй като още не съм си купил bluetooth, възможно ли е първия компютър(този с нета) да получи IP адреса автоматично а на втория компютър да му се зададе IP адреса и маската от първия компютър?

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Много хубаво ръководство.Не съм го изпробвал докрай защото от доставчика ми казаха че за да имам интернет IP адреса трябва да се получава автоматично(имах проблем с нета и пробвах да настроя ръчно адреса и маската, но не се получи).Когато въвеждам IP адреса и маската на компютъра към който е свързан с LAN кабела ръчно и след това тествам дали имам интернет се оказва че такъв няма.Направя ли всичко на автоматично нета си идва.Тъй като още не съм си купил bluetooth, възможно ли е първия компютър(този с нета) да получи IP адреса автоматично а на втория компютър да му се зададе IP адреса и маската от първия компютър?

Благодаря предварително.

Всъщност открих проблема.Трябваше да попълня всички данни от Internet Protocol (TCP/IP) и интернета дойде.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Много се извинявам понеже от два часа се мъча с bluetooth , би ли обяснил как точно да разбера какъв адрес и маска трябва да сложа на двата компютъра.

 

забравих да напиша че ми изписва PAN IP:0:0:0:0

Link to comment
Сподели другаде

Когато започнах ръчно да въвеждам IP адреса и маската на двата компютъра се оказа че те са едни и същи(192.168.50.1). Това така ли трябва да бъде или трябва да променям нещо?
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...