Прехвърляне към съдържание

Снимка

Ръководство: Как да свържем два компютъра с bluetooth

• Моля, влезте, за да отговорите
34 отговора по тази тема

#16 nikikom

nikikom

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 368 мнения

Публикувано: 04 February 2010 - 20:46

Освен това което ти казва Night_Raven, виж да ли те режат и по TTL, така че ако те режат, като си копуваш рутер да може да променя и TTL-а.

TTL-а може да го разбереш като пингнеш някой сайт.
Пример

Публикувано изображение

#17 Sprint-Debugger

Sprint-Debugger

Ще debug-ваме или к'во?! :D

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 399 мнения

Публикувано: 04 February 2010 - 22:02

Видях, че е питано за скоростта по-горе, но може ли малко по-точна информация каква може да бъде тя? Например каква скорост би се постигнала между настолен компютър с USB Bluetooth, хостващ интернет (D: 1,2MB/s; U: 512KB/s) и лаптоп с вграден Bluetooth; нека двата да са в една стая, на разстояние 2 метра примерно? Смятам, че това е долу-горе средностатистическата ситуация, като изключим скоростта на интернета. :P

Моя интернет доставчик е забранил споделянето на интернет чрез 2 лан карти. Този метод би ли ми свършил работа? Интернета ми идва чрез лан кабел директно в лан картата на домашния компютър, т.е. освен интернет имам и локална мрежа с другите клиенти.

Заглавието на темата не трябва ли да се промени на нещо от сорта: "Споделяне на интернет между два компютъра с Bluetooth", тъй като в по-голямата част от статията се говори за споделяне на интернет?

Gigabyte EP45-DS3LR; Intel Pentium Dual-Core E6300 2,8Ghz/1066/2MB BOX; A-Data Vitesta Extreme Edition Kit 2x2GB DDR2 800Mhz; WD 500GB Caviar Black; Palit GeForce® GTX 750 Ti StormX Dual (2048MB GDDR5); Asus TA-891; FSP Hexa 500W; FDD; CD-ROM LG 52x; DVD-RW ASUS 24B1ST; HP PSC 1315; Infrared Kingsun SF-620; Bluetooth; Webcam Canyon 1,3 MP; PS2 Standart Keyboard Benq; USB to PS2 mouse Logitech M-BT58; | Windows 7 Ultimate SP1 x64 :)
www.lneshev.free.bg | www.glinfo.free.bg

#18 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 04 February 2010 - 23:42

Предполагам, че е забранил споделянето от етична гледна точка, защото не се сещам начин това да стане на практика. Би трябвало методът да свърши работа.
Каква скорост би се постигнала зависи от това коя версия на Bluetooth се използва от устройствата.
Относно заглавието: ще проверя темата и ще го сменя ако наистина е така, както го казваш (че не съм чел първия коментар).

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#19 DOROM

DOROM

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 189 мнения

Публикувано: 06 February 2010 - 22:26

Как се пингва сайт?
Да дадем корени и крила на децата си.....

#20 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 07 February 2010 - 00:01

Start -> Run -> пишеш cmd -> OK. Пишеш примерно ping google.com -> Enter.

#21 Sprint-Debugger

Sprint-Debugger

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 399 мнения

Публикувано: 14 May 2010 - 20:37

Ще може ли да предложите някоя безплатна програма подобна на BlueSoleil, защото с trial версията й могат да се прехвърлят данни, не по-големи от 2мб.
В каталога 1вия линк не работи, а и е твърде стара самата версия. За другите линкове не знам.

Също да питам защо NOD-a блокира инсталационния файл на CCProxy, както от сървъра на Softvisia, така и от оригиналния?

CCProxy 2010 Build 20100308.exe	probably a variant of Win32/Genetik trojan	connection terminated - quarantined	Threat was detected upon access to web by the application: D:\Program Files\Opera\opera.exe.

CCProxy 2010 Build 20100308.exe » INNO » file0001.bin	probably a variant of Win32/Genetik trojan

П.П. Домашния компютър с интернета е с XP SP3, а лаптопа е с Win7

Gigabyte EP45-DS3LR; Intel Pentium Dual-Core E6300 2,8Ghz/1066/2MB BOX; A-Data Vitesta Extreme Edition Kit 2x2GB DDR2 800Mhz; WD 500GB Caviar Black; Palit GeForce® GTX 750 Ti StormX Dual (2048MB GDDR5); Asus TA-891; FSP Hexa 500W; FDD; CD-ROM LG 52x; DVD-RW ASUS 24B1ST; HP PSC 1315; Infrared Kingsun SF-620; Bluetooth; Webcam Canyon 1,3 MP; PS2 Standart Keyboard Benq; USB to PS2 mouse Logitech M-BT58; | Windows 7 Ultimate SP1 x64 :)

#22 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 15 May 2010 - 15:46

За жалост мога да коментирам само втората част от коментара, защото не се занимавам въобще с Bluetooth, което всъщност го намирам за голям късмет. Ще проверим линковете за BlueSoleil. А NOD32 като гледам просто надава фалшива тревога. Възможно е с бъдещи обновления на дефинициите да изчезне.

#23 Sprint-Debugger

Sprint-Debugger

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 399 мнения

Публикувано: 15 May 2010 - 16:33

OK. А вградените програми на XP и 7 биха ли ми свършили работа за споделянето на интернета!? От снощи се мъча. Успях да направя връзката, пращането на файлове работи, но интернет няма. С CCProxy направих същите настройки, но пак не става. Дори след известно време интернета става много бавен, а на лаптопа отново си нямам. Решението е да изтрия CCProxy и да рестартирам... Няколко проблема, с които не знам дали ще мога да се справя.

#24 ghostlove

ghostlove

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 16 September 2010 - 17:07

здравейте, много полезно ръководство за блутута :) в момента се мъчих да направя връзката с блутута стана но след като се намерят 2-та блутута ми дава грешка че има още един компюър с същото Ип и дирекетно го променя на друго и става боза . става че Пц-то е с едно ип а лаптопа с друго ... и така също немога да пусна нета ... с пробвах не стана нищо :) Ако може някой да ми помогне :) благодаря предварително :)
Пруснах да кажа че и Пц-то и Лаптопа са на Windows 7 !

#25 gabra

gabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 26 мнения

Публикувано: 05 February 2011 - 21:44

Много хубаво ръководство.Не съм го изпробвал докрай защото от доставчика ми казаха че за да имам интернет IP адреса трябва да се получава автоматично(имах проблем с нета и пробвах да настроя ръчно адреса и маската, но не се получи).Когато въвеждам IP адреса и маската на компютъра към който е свързан с LAN кабела ръчно и след това тествам дали имам интернет се оказва че такъв няма.Направя ли всичко на автоматично нета си идва.Тъй като още не съм си купил bluetooth, възможно ли е първия компютър(този с нета) да получи IP адреса автоматично а на втория компютър да му се зададе IP адреса и маската от първия компютър?
Благодаря предварително.

#26 gabra

gabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 26 мнения

Публикувано: 05 February 2011 - 23:37

Много хубаво ръководство.Не съм го изпробвал докрай защото от доставчика ми казаха че за да имам интернет IP адреса трябва да се получава автоматично(имах проблем с нета и пробвах да настроя ръчно адреса и маската, но не се получи).Когато въвеждам IP адреса и маската на компютъра към който е свързан с LAN кабела ръчно и след това тествам дали имам интернет се оказва че такъв няма.Направя ли всичко на автоматично нета си идва.Тъй като още не съм си купил bluetooth, възможно ли е първия компютър(този с нета) да получи IP адреса автоматично а на втория компютър да му се зададе IP адреса и маската от първия компютър?
Благодаря предварително.

Всъщност открих проблема.Трябваше да попълня всички данни от Internet Protocol (TCP/IP) и интернета дойде.

#27 gabra

gabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 26 мнения

Публикувано: 14 February 2011 - 23:21

Много се извинявам понеже от два часа се мъча с bluetooth , би ли обяснил как точно да разбера какъв адрес и маска трябва да сложа на двата компютъра.

забравих да напиша че ми изписва PAN IP:0:0:0:0

#28 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 16 February 2011 - 23:57

Ако не се лъжа, принципът на изграждане на мрежа трябва да е същият.

#29 gabra

gabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 26 мнения

Публикувано: 18 February 2011 - 23:02

Когато започнах ръчно да въвеждам IP адреса и маската на двата компютъра се оказа че те са едни и същи(192.168.50.1). Това така ли трябва да бъде или трябва да променям нещо?

#30 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 19 February 2011 - 01:21

Е, не трябва да са едни и същи. IP адресът на единия компютър ще е примерно 192.168.50.1, а на другия - 192.168.50.2. Маската ще е 255.255.255.0.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители