Прехвърляне към съдържание

Снимка

Харесвате ли снукър?

• Моля, влезте, за да отговорите
29 отговора по тази тема

#16 slow_burn

slow_burn

Бърборко

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 270 мнения

Публикувано: 21 January 2007 - 16:25

Може би ще е интересно, ако някой обясни правилата на играта ;)

Специално за теб и тези, които искат да разберат снукъра като игра съм написала нещичко по-горе. Ако нещо не ви стане ясно питайте.
Вчера гледах полуфинала Рони О'Съливан - Стивън Макгуайър. Вторият фрейм беше най-абсурдният, който съм гледала някога. Толкова много грешки противоречаха на законите на логиката при професионални играчи. По едно време се чудех да се смея ли или да плача. :blink:
Публикувано изображение There are some things you can never see TOO many times.

#17 Sir William

Sir William

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1407 мнения

Публикувано: 21 January 2007 - 23:44

Рони О'Съливан спечели Лондон "Мастърс"!
Публикувано изображение

Този път Рони показа страхотна игра и беше наистина тази "ракета", която обичаме да гледаме.
Жалко, че Динг като че ли падна психически, но за този талантлив китаец явно победите предстоят.

#18 snooker_fena

snooker_fena

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 04 February 2007 - 12:13

Снукъра е прекрасна игра.Много я харесвам.Днес е финала на Малта къп межу Шон Мърфи и Раян Дей :bravo:

#19 Sir William

Sir William

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1407 мнения

Публикувано: 04 February 2007 - 14:37

Да, днес (04.02.2007) е финала на Maлта Къп. Публикувано изображениеПубликувано изображение
Ето малко данни за двамата финалисти:

Шон Мърфи (Shaun Murphy):
Публикувано изображение

Националност: Англия
Дата на раждане: 10.08.1982
Професионалист от: 1997
Спечелени световни титли: 1 (Embassy World Championship 2005)
Най-голям брейк: 147 (Benson and Hedges Championship 2001)

Райън Дей (Ryan Day):
Публикувано изображение

Националност: Уелс
Дата на раждане: 23.03.1980
Професионалист от: 1999
Най-добро представяне: Четвърт финалист (Welsh Open 2005)
Най-голям брейк: 147 (Buckleys Challenge)

Добавям: даже вече се играе финала. :)
Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от Sir William: 04 February 2007 - 17:11

#20 Sir William

Sir William

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1407 мнения

Публикувано: 04 February 2007 - 21:51

Победителят от ранкинг турнира е Малта е Шон Мърфи!

Публикувано изображение

#21 slow_burn

slow_burn

Бърборко

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 270 мнения

Публикувано: 05 February 2007 - 11:31

Аз лично очаквах по-оспорвана битка. Но поне не беше скучен мача.

#22 slow_burn

slow_burn

Бърборко

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 270 мнения

Публикувано: 19 April 2007 - 12:18

Публикувано изображение

Тази събота, на 21 април, от 11 часа Евроспорт ще сложи началото на тазгодишното Световно първенство по снукър. То е точно 30-то поред на това място и годишнината ще бъде отбелязана в петък в Шефилд. В The Crucible Theatre Питър Ебдън ще опита да защити трофеят си спечелен миналата година в не особено вълнуващ мач с Греъм Дот. Младият китаец Динг Дзънхуей има шанса да се докаже. Но това ще му е особено трудно, защото още в първият кръг среща фаворита в абсолютно всеки турнир - Рони "Ракетата" О'Съливан. Победителят от този двубой ще се изправи срещу победителя от друг мач на талантите: Нийл Робъртсън - Райън Дей. На настоящият № 1 Стивън Хендри пък му предстои сравнително лесен мач срещу дебютанта на световно първенство Дейвид Гилбърт (66).
Първи кръг се играе до 10 от 19 фрейма; втори кръг и четвърфинали до 13 от 25; полуфинал до 17 от 33 и финала до 18 от 35.
Най-много пъти Световната купа са вдигали:
Стивън Хендри -7 (1990; 92; 93; 94; 95; 96; 99)
Стив Дейвис - 6 (1981; 83; 84; 87; 88; 89)
Рони о'Съливан - 2 (2001; 2004)
Марк Уилямс - 2 (2000; 2003)

Таблица с предстоящите мачове и резултати можете да видите тук, а да следите развитието на двубоите на живо - тук.

Приятно гледане.

#23 slow_burn

slow_burn

Бърборко

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 270 мнения

Публикувано: 08 May 2007 - 16:56

Финалът на Световното беше... абе, финал на Световно. Много малко турнири (даже не и снукър) завършват по такъв зрелищен и интригуващ начин. От 12:4, Селби да докара до 12:10, после 14:14, това не съм го очаквала.
Жалко е само, че сезона свърши. Следващият ще е интересно да наблюдаваме изкачването на новопоявилите се лица сред големите.

#24 Toby

Toby

Somebody

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 36 мнения

Публикувано: 06 June 2007 - 19:08

Готина игрица ... харесва ми да я гледам , но не и да я играя :P
just one look in your eyes ... one look and I'll cry... just one kiss and I'm ready to die , cuz you're so beautiful...

#25 kevin

kevin

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 119 мнения

Публикувано: 14 September 2007 - 16:42

Страхотен спорт постоянно гледам.
Публикувано изображение

#26 Aragorn(Elesar)

Aragorn(Elesar)

Insatiable

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 66 мнения

Публикувано: 17 February 2008 - 16:16

Яааа, каква темичка имало тука и не съм я видял... :)
Това е най-интересния спорт за мен. Винаги когато има турнири ги следя, а когато има време и пари играя. Е, играя от скоро, де. В Търново нямахме маса до преди 3 месеца ли, колко, но сега вече ни сложиха и на нас една маса и й се радваме.
Иначе, от аватара ми личи на кого бях фен, но след като почина фаворит ми е О'Съливан. Харесва ми бързата му игра и смятам, че няма много играчи, които могат да му се противопоставят, когато е в добра форма. Между другото...Пол Хънтър беше един от играчите, които винаги затрудняваха "Ракетата". Помня обрата на финала на Мастърс-а през 2004 или 2005, когато от 9-6 Пол обърна резултата на 9-10. Страхотен финал.

А тая вечер ще разберем кой ще спечели Уелш Оупън :)

Може би ще е интересно, ако някой обясни правилата на играта ;)

Някой път, като имам време и ми се занимава ще обясня правилата с повечко подробности ;)
Казват, че е необходима минута, за да забележиш един човек, един час, за да го прецениш, един ден за да го заобичаш и цял живот, за да го забравиш.

#27 Aragorn(Elesar)

Aragorn(Elesar)

Insatiable

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 66 мнения

Публикувано: 23 April 2008 - 20:09

Та..обещаните правила... :P

Снукърът е вид билярд, който се играе на маса с размери ~360х180 сm. Има 15 червени и 6 цветни топки - жълта, зелена, кафява, синя, розова и черна..както и бяла (бияч). Мисля, че по-горе имаше скрийншот с подредбата на топките, затова няма да търся шотче ;) Всяка вкарана топка носи точки на играча, който я е вкарал. Червените носят по 1т. жълта - 2, зелена - 3, кафява - 4, синя - 5, розова - 6 и черна 7. Топките трябва да се вкарват в реда "червена-цветна". След като някоя цветна топка бъде вкарана тя се връща на масата (освен в случаите, когато червените топки са свършили. Тогава започва разчистването на цветните). Червените топки не се връщат на масата. Максималният възможен брейк е 147 (точките, които даден играч прави при едно отиване на масата). Този брейк може да бъде постигнат при комбинация на всяка червена с черна 15х1 = 15т. от червените, 15х7= 105т. от черните, и всички цветни 27..така като се събере 15+105+27= 147 ;) След като червените свършат се разчистват цветовете по реда на големината им - (жълта, зелена, кафява, синя, розова, черна). Играчът направил повече точки в края на даден фрейм печели фрейма. Фрейм може да бъде спечелен и без да са вкарани всички топки. Примерно някой играч води с 70:0 и на масата има 3 червени...3 червени правят 51 възможни точки за противника и затова той се предава. Естествено може да не се предаде и да търси точки от фалове на противника, но е трудно противника да направи 5 фала.. ;)
Всеки фал носи най-малко 4 точки на противника ти. При фал по синя примерно противника печели 5 точки, защото стойността на синята е 5т. По черна - 7т., защото това е стойността на черната. Ако фалът е по жълта той носи 4 точки на противника ("Всеки фал носи най-малко 4 точки на противника ти"). При вкарана бяла в джоб се дават 4 точки на противника, освен, ако не е при игра по по-голям цвят.
Когато противника е в позиция снукър (ситуация при която няма пряка видимост към топката мишена) и направи фал, а след фала ние се озовем в позиция снукър се отсъжда свободна топка. След отсъждането на свободна топка можем да си номинираме някоя цветна топка и да я играем като червена (ако най-малката топка на масата е червена. Ако няма червени можем да номинираме някоя цветна и да я играем вместо топката с най-малка стойност) след което играта си продължава нормално. Ако от ситуацията снукър се получи фал (играча който е в положение снукър не докосне мишената) и съдията отсъди пропуск ние можем да върнем играча да повтори удара или да играем от ситуацията която се е получила. Ако нямаме удобна топка за атака, просто връщаме противника да играе отново ;) Съдията има право да не отсъжда пропуск, а само фал. Това зависи изцяло от него. Ако реши, че играчът е положил всякакви усилия за да се измъкне, но измъкването е невъзможно може да не отсъди пропуск и ние няма да имаме право да върнем играча в положение снукър, а трябва да играем от създалата се ситуация.
Ако няма ситуация снукър и противника направи 2 поредни фала от едно и също място получава официално предупреждение. При трети фал губи служебно фрейма.
С един удар могат да се вкарат и 15-те червени топки, но не и няколко цветни. Това е фал. Вкарването на цветните топки е номинативно. Номинираш, че ще вкарваш черната - трябва да вкараш нея. Не можеш да играеш по черна и да вкараш зелена (примерно). Но може да играеш една червена и да вкараш друга. Това е позволено.
Ако бялата се допира до червена примерно, се отсъжда "докосващи се топки". Тогава играчът който е на ход може да играе накъдето си иска без да е длъжен да докосва червена, защото на практика контакта вече е осъществен. Няма право обаче да помръдва топката която е докосната до бялата без да е играл първо със борд, защото тогава се отсъжда "удар с добутване" и се дават точки на противника.
Докосването на топките с щека, ръка или с част от дрехата е забранено и се наказва с точки за противника и той получава право да играе. По време на удара единият крак трябва задължително да опира земята. Прескачането на топките е строго забранено, освен, ако турнира не е за трикови изпълнения. Ограничение във времето за удари няма, освен, ако играча не го прави нарочно (да бави мача). Тогава съдията предупреждава играча и може да се стигне до служебна победа на противника. Турнир, който е изключение и има ограничение във времето е "Висшата лига", но този турнир е по-различен от другите ;)
Играчите са длъжни да излизат с панталон, обувки, риза, елече и папионка, а не каквото си изберат. Играч на който му е позволено да излиза без папионка е Стивън Магуаяр (99% сигурен, че не бъркам играча), който има разрешително от Световната Билярд и Снукър Асоциация (поради здравни причини).

В общи линии това са правилата. Ако имате някакви въпроси или нещо не ви е ясно - давайте ги насам ;) Надявам се да съм обяснил всичко както трябва и да е разбираемо за хората, които не са запознати със спорта :)

Мнението беше редактирано от Aragorn(Elesar): 24 April 2008 - 15:17

Казват, че е необходима минута, за да забележиш един човек, един час, за да го прецениш, един ден за да го заобичаш и цял живот, за да го забравиш.

#28 HUNTER

HUNTER

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 24 April 2008 - 11:41

По време на удара единият крак трябва задължително да опира масата.

Тука мисля, че грешиш! :P При отделни ситуации крака се опира до масата но това е защото играчът не иска да използва механичен удължител. Мисля, че трябваше единия крак задължително да докосва земята!

п.п. Като играем заедно да си ме видял да докосвам с крак масата при всеки удар? :P
Публикувано изображение

#29 Aragorn(Elesar)

Aragorn(Elesar)

Insatiable

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 66 мнения

Публикувано: 24 April 2008 - 15:15

Тука мисля, че грешиш! :P При отделни ситуации крака се опира до масата но това е защото играчът не иска да използва механичен удължител. Мисля, че трябваше единия крак задължително да докосва земята!

п.п. Като играем заедно да си ме видял да докосвам с крак масата при всеки удар? :P

Верно..мисълта ми беше точно това - че трябва да докосва земята, а не масата. Моя грешка :P Сега ще се коригирам.. ;)

#30 snooker-bg

snooker-bg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 26 May 2008 - 19:49

Здравейте приятели на снукъра,

Български снукър портал Ви дава шанс да спечелите щека за снукър, часове за безплатна игра, тениска и още изненади.

Включете се в играта на Български снукър портал, която започва на 01.06.2008 година:

http://snooker-bg.ne....php?page_id=16

Успех на всички

Също така за най-активния всеки месец във форума на Български снукър портал ще има шапка.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители