Прехвърляне към съдържание

Снимка

Харесвате ли снукър?

• Моля, влезте, за да отговорите
29 отговора по тази тема

#1 Sir William

Sir William

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1407 мнения

Публикувано: 12 December 2006 - 18:07

Задавам този въпрос, защото отскоро (може би година) по EuroSport започна излъчване с хубави коментари на български език на снукър турнирите. Сега дават срещата oт откритото първенство по снукър за Велокобритания (Йорк) между Марк Уилямс и Стивън Хендри. Две доста големи имена в световния снукър. Интересно!

Марк Уилямс
Публикувано изображение

Стивън Хендри
Публикувано изображение

Страхотен двубой! Стивън Хендри победи, но наистина си струваше шоуто!
Публикувано изображение

#2 vikinik

vikinik

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 142 мнения

Публикувано: 13 December 2006 - 02:15

Разбира се, това е един от любимите ми спортове. Гледам го от много време, но за съжаление го дават само нощем. Няма да забравя как ми залепваха вече очите през пролетта, когато доста след полунощ беше направен нов рекорд по продължителност на фрейм - над 1 час :blink:
Играта е интересна и скоро ще пусна една статия за нея, ако някой прояви интерес.
Публикувано изображение

#3 Sir William

Sir William

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1407 мнения

Публикувано: 13 December 2006 - 02:42

Фрейм един час? Хм, да не е участвал Ian McCulloch или Steve "The Nugget" Davis?

И аз обичам малко по-бързо да се развиват нещата. Като при "ракетата" Рони О'Съливан.
Инфо за него: RonnieOSullivan.com
Публикувано изображение

Идеята ти за статия за снукъра е чудесна! Брой ме като желаещ.

#4 mireto

mireto

Г-жа Мишкова

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 775 мнения

Публикувано: 13 December 2006 - 08:39

Много аристократичен спорт. Гледала съм много малко и един път се опитах да играя (не включвам постиженията ми пред компютъра :haha:). Когато играят професионалисти изглежа много лесно, но изобщо не е. Ще се радвам да науча повече за терминологията, най-добрите в този спорт и рекордите.
Ако отказваме да приемем друго, освен най-доброто, много често просто го получаваме.Публикувано изображение

#5 orion

orion

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 637 мнения

Публикувано: 13 December 2006 - 08:55

Аз също съм за статията също ... освен това не е зле някой ден да се съберем за едно турнирче съфорумците.Мисля че ще бъде интересно :)
Много са хората, малко са Човеците!
Публикувано изображениеSoftVisia

#6 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения

Публикувано: 13 December 2006 - 13:17

Аз също съм за статията също ... освен това не е зле някой ден да се съберем за едно турнирче съфорумците.Мисля че ще бъде интересно :)

Нямате проблеми, аз съм на първа линия.

Много ми допада и спорта и играта (т.е. допада ми да гледам как играят и аз самият да играя). Определено е по-интересен от обикновения билярд, където е нещо като "хамалска игра". Има заплетени ситуации, доста за мислене и напрежение. А и наистина играта е някак си по-аристократична.

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#7 vikinik

vikinik

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 142 мнения

Публикувано: 14 December 2006 - 21:25

И аз обичам малко по-бързо да се развиват нещата. Като при "ракетата" Рони О'Съливан.

При него толкова бързо се развиват нещата, че никой не е успял да го види накъде е отпрашил днес, след като изненадващо се е отказал от срещата си с Хендри при загуба с 4:1. Само е успял да пожелае весела коледа на мениджъра си и е напуснал залата.
За тази му постъпка нещо не мога да го оправдая съвсем. Почитателите му са си купили билети и са отишли да го гледат, а той така да се измъкне. Коментира се, че не искал да се излага пред тях. Не мога да преценя кое разочарование е по-голямо - това, от лошата му моментна игра или от факта, че не уважи феновете си.
Публикувано изображение

#8 Sir William

Sir William

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1407 мнения

Публикувано: 16 December 2006 - 00:01

Язък за Рони, че така се отказа. После oпитва да се извинява...

Сега вече има полуфиналист в Йорк: Питър Ебдън (малко прилича на Трипио). Двамата с Джон Хигинс показаха страхотна игра. Наистина си струваше човек да наблюдава двубоя.
Публикувано изображение

Ще чакаме кой е следващия полуфиналист. Греъм Дот или Стивън Хендри.

#9 Sir William

Sir William

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1407 мнения

Публикувано: 18 December 2006 - 01:16

Вече шампион на Великобритания зa 2006 г. е Питър Ебдън!
В двубоя със Стивън Хендри той успя да спечели, като си "върна" за загубата преди 11 години в същия турнир.

Публикувано изображение

Пак интересен двубой и хубав коментар на български език по EuroSport от Йордан Божилов.

#10 slow_burn

slow_burn

Бърборко

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 270 мнения

Публикувано: 19 December 2006 - 16:39

Някъде между първата и втората сесия Стивън Хендри се изгуби. Сякаш това на масата не беше той. Вярно, поне си го призна. Изявлението му "Аз не играх както мога. И Питър не го направи, но той беше малко по-концентрираният от двама ни." описва идеално мача.
Публикувано изображение There are some things you can never see TOO many times.

#11 slow_burn

slow_burn

Бърборко

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 270 мнения

Публикувано: 09 January 2007 - 13:51

Тъй като vikinik е заета напоследък получих разрешението й аз да напиша нещо за снукъра.

Снукърът е производна на билярда игра, която се ражда в Индия през 1985 година. Английските войници там много обичали да се развличат с игри като Black pool (с 15 червени и една черна топка). После прибавили още няколко цветни топки и създали снукъра. Името идва от английската дума snookered (затруднено положение). Като термин “снукър” означава позиция, при която играча няма пряк обстрел към топката, с която ще играе.
Снукър се играе с 15 червени и 6 цветни топки разположени на специални места по масата.
Публикувано изображение
Всяка червена топка носи по 1 точка, а цветните съответно: жълта - 2, зелена - 3, кафява - 4, синя - 5, розова - 6 и черна - 7. Поредността на вкарване е червена - цветна, като след вкарването на цветна тя се връща на мястото й на масата. Ако мястото е заето топката се връща на най-близкото свободно място на друга цветна топка, а ако такова няма - на най-близкото място до оригиналното й местоположение без да се докосва до никоя съседна. След вкарването на последната червена и избрания цвят се вкарват поредно цветните, като се започва от най-малката по точки. При вкарване на грешна топка или бялата се отсъжда фал и съперникът получава точки - четири за фал при удар по червена топка или топка със стойност по-малка от четворка и съответните точки при игра по синя, розова или черна.
Сбора от точките при последователно вкарани топки (без съперника да има шанс да играе) се нарича брейк. Точките от фал на противника не се броят при брейк. 50 точки брейк носи названието half century (халф сенчъри), а от 100 точки - century (сенчъри). Максималният брейк, който може да постигне един играч е 147 точки (при пълно разчистване на масата и игра само с черна топка). Възможен е и по-голям брейк от 147. Точките от фал на противника не се броят при брейк.Повече от 147 може да се направи, когато противника е направил фал и е обявен фрий бол, т.е. играча може да посочи, която и да е от топките за червена и да я вкара в комбинация с цветна. Ако играча посочи една от цветните за червена и я вкара с комбинация с черна това са 1+7 = 8 точки + 147 е 155. Реално максималният брейк може да бъде 155.
Най-бързият максимален брейк принадлежи на Рони О’Съливан - 5 минути и 20 секунди. Най-много максимални брейкове са правили:
Stephen Hendry 8
Ronnie O'Sullivan 6
John Higgins 5

От една година е забранена рекламата цигари в снукъра и броя на турнирите намаля. Ето и пълната програма за настоящият сезон:

September - 2006
Pot Black Cup
2nd - 2nd, The RAC Club
Royal London Watches Grand Prix qualifiers
30th September - 4th October, Pontin's Prestatyn

October - 2006
Royal London Watches Grand Prix
21st - 29th, Aberdeen Exhibition and Conference Centre
Malta Cup qualifiers
31st October - 3rd November, Pontin's Prestatyn

November - 2006
UK Championship qualifiers
13th - 19th, Pontin's Prestatyn

December - 2006
UK Championship
4th - 17th, York Barbican Centre

January - 2007
Welsh Open qualifiers
6th - 9th, Pontin's Prestatyn
The Masters
14th - 21st, TBC
China Open qualifiers
24th - 27th, Pontin's Prestatyn
Malta Cup
29th January - 4th February, Hilton Conference Centre Malta

February - 2007
Welsh Open
11th - 18th, TBC
888.com World Snooker Championship qualifiers
22nd February - 2nd March, Pontin's Prestatyn

March - 2007
888.com World Snooker Championship qualifiers
13th - 14th, Pontin's Prestatyn
China Open
25th March - 1st April, Beijing University Students Gymnasium

April - 2007
888.com World Snooker Championship
21st April - 7th May, The Crucible Theatre, Sheffield
Публикувано изображение There are some things you can never see TOO many times.

#12 SURF_lady

SURF_lady

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 713 мнения

Публикувано: 09 January 2007 - 14:54

За феновете не снукъра попаднах на това: Снукър
Аз лично ако имах време бих се захванала с подобен спорт, защо действително е много интересен.
Навремето, преди да стане толкова модерно да имаш компютър беше модерно да имаш SEGA.
Та имах и все още имам такова нещо и доста играех тогава (бях задобряла между другото ;) ), но уви сега не ми остава време за подобни неща. :)

Специално за хората, които са проспали уроците по География в началното училище: Земята се върти около оста си, не около вас.

#13 baby_face

baby_face

.:Vamp:.

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 238 мнения

Публикувано: 14 January 2007 - 13:06

Аз обожавам снукър. Почти винаги, когато го дават гледам да съм на линия.. В Пловдив има една зала, където пробвах наученото от телевизията и останах доволна от резултата :giggle:
Любимец ми беше Пол Хънтър.. (R.I.P.)
Рони е голям играч, него също много харесвам.
A rose is free, a rose is wild
And who would know better than I do?
Roses are not made for love..

#14 Sir William

Sir William

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1407 мнения

Публикувано: 14 January 2007 - 13:57

Днес 14.01.2007 има по ЕвроСпорт “Мастърс”, пряко от Лондон: oт 17:30, 22:00 и 23:45.:)

Даже в момента върви турнира по ЕвроСпорт. Динг направи максимален брейк: 147 точки в седмия фрейм срещу Хамилтън!
Публикувано изображение

#15 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения

Публикувано: 15 January 2007 - 08:55

Може би ще е интересно, ако някой обясни правилата на играта ;)

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители