Jump to content

Ревю: GOM Player


Препоръчан пост

Здравейте!

 

Искам да попитам нещо Night_Raven, понеже той е започнал темата преди доста време, а виждам също че взима дейно участие и в темата за KMPlayer - което предполага, че има поглед и върху двете корейски програми.

 

Коя от двете би препоръчал?

 

Става дума за гледане на най-разпространените видео формати без да се използват пълните фукционалности на програмата, която и да е от двете.

 

Може би факта, че тази тема не е много активна + онова твое "Raven-ско" заключение дават отговора на въпроса, но все пак искам да чуя мнението ти.

 

ПП: В момента използвам комбинация от Crystal Player + NR-CE.

По отношение на управлението аз лично намирам известна прилика между Crystal Player и GOM Player и може би той ще ми е по удобен, но това не е решаващо.

Колкото до NR-CE, той необходим ли ще е ако се инсталира някоя от горните програми?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

1. NR-CE е по-старичка версия на пакета. Вече преминах на NR-CP. :)

2. Като цяло няма особена разлика. Може би GOM Player, защото настройките му са по-стегнати и спретнати, за разлика от The KMPlayer. И все пак и двата вършат общо взето една и съща работа. The KMPlayer поддържа повече формати, но ти сам каза, че става въпрос за най-разпространените, така че това не би трябвало да е решаващ фактор. Нямам задълбочени наблюдения върху плеърите, защото не ползвам нито един от в ежедневието си.

3. Нямаш нужда от допълнителни кодеци/пакети с кодеци, ако ползваш един от двата плеъра. Особено ако става въпрос за The KMPlayer.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...
Добър ден. Отварям темата наново, но аз също харесвам този плеър, използвам го и съм много доволна. Имам обаче проблем с бг-превода. Ползвам Win7 . Не мога да сложа превода и това е..Моля помогнете...Благодаря предварително....
Link to comment
Сподели другаде

Добър ден. Отварям темата наново, но аз също харесвам този плеър, използвам го и съм много доволна. Имам обаче проблем с бг-превода. Ползвам Win7 . Не мога да сложа превода и това е..Моля помогнете...Благодаря предварително....

 

1. Премахни (деинсталирай) старата версия на GOMplayer.

2. Изтегли и инсталирай последната версия до момента оттук - GOM Player 2.1.40.5106

3. Направи рестарт на системата (компютъра) и после изтегли и инсталирай превода с десен бутон като администратор -

GOM Player 2.1.40.5106 BG превод.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Тази програмка ми е любимата,ползвам я от доста отдавна,справя се отлично!

Скоро пробвах и този плейър http://www.inmatrix.com/files/zoomplayer_download.shtml/ и мога да кажа,че останах приятно изненадан,мога да кажа също че е отличен плейър!

Само тези два плейъра да имате инсталирани на машината си,бих казал,че ще са ви напълно достатъчни! :P

Link to comment
Сподели другаде

Търся плеър, който да може пълен HD да ми го изпълнява като видео с малка резолюция, така че компа да не се товари. Тоест, да може да чете пикселите през ред! Ако няма тази технология, вероятно внуците ни или пра-внуците ще й се радват, а ние глъмавите понеже сме се родили в неправилното време ще си останем в гроба без да подозираме какъв пропуск имаме в живота си. :)
Link to comment
Сподели другаде

Те внуците и пра-внуците ти ще си гледат въпросните формати и без такива смаляващи качеството плеъри. Даже и ти - просто отскачаш до магазина за една по-добра видеокарта и процесор и си готов. Не мисля че става въпрос за спестяванията на един цял живот, нали? Ако пък не, пускаш му една компресия с по-малка резолюция и си готов.
Link to comment
Сподели другаде

Май не ме разбрахте! :no:

Не е въпросът до видео карта или процесор! Въпроса е какво може да ни спести даден плеър. Примерно, компютъра е натоварен да обработва нещо, а аз искам да си гледкам филмче през това време! Така че проблемът ще стои и на другото поколение.

@mazarin, темата е за GOM, а аз съм озадачен какво може и какво не може този плеър. И ако той не е в състояние да работи за потребителят, тогава трябва да търсим друго решение. Така че никак не съм извън темата. Просто давам една идея за възможностите на плеър. В резултат разбрах, че плеърът не е в състояние да изпълнява HD без да лапа ресурси! Така че не е идеалният плеър за мен.

Link to comment
Сподели другаде

@mazarin, темата е за GOM, а аз съм озадачен какво може и какво не може този плеър. И ако той не е в състояние да работи за потребителят, тогава трябва да търсим друго решение. Така че никак не съм извън темата. Просто давам една идея за възможностите на плеър. В резултат разбрах, че плеърът не е в състояние да изпълнява HD без да лапа ресурси! Така че не е идеалният плеър за мен.

 

Ето я темата, в която ще видиш мнения за плейъри, които поддържат HD - ЦЪК

 

А за предишният ми коментар - не съм визирал тебе, но няма значение.

Link to comment
Сподели другаде

Май не ме разбрахте! :no:

Не е въпросът до видео карта или процесор! Въпроса е какво може да ни спести даден плеър. Примерно, компютъра е натоварен да обработва нещо, а аз искам да си гледкам филмче през това време! Така че проблемът ще стои и на другото поколение.

Ако даден компютър не разполага с изчислителната мощ да декодира HD съдържание, не може да се направи много по въпроса.

 

По принцип зависи и в какъв формат е. Най-лекият формат, който се използа за HD съдържание е MPEG-2. Ако даден компютър не може да се справи с 720p/1080p MPEG-2, може да се забрави за каквото и да било друго HD съдържание. MPEG-2 обаче се използва само в оригиналните HD DVD и Blu-ray дискове, защото не компресира добре. При пренасяне в стандартни компютърни формати (AVI, MP4/M4V, MKV), се използва най-често H.264, но понякога и Xvid. H.264 е определено най-тежкият за декодиране.

При компресиране в H.264 може да се зададат специални настройки, които да направят крайния файл по-лесен за декодиране, така че това е един начин за облекчаване на работата на процесора, но не мисля, че има релийс групи, които да използват подобни настройки, а ръчно прекодиране на файла също не е особено смислена идея, защото се губи качество и би отнело доста време на процесор, който би се затруднил с възпроизвеждане.

Смаляването на разделителната способност всъщност не би трябвало да има положителен ефект. Дори може да има негативен, ако процесорът трябва да извърши оразмеряването. Т.е. към декодирането добавяме и оразмеряване. Само му се трупа работа, вместо да се облекчава.

Може да се използва по-лек и оптимизиран декодер. В момента най-бързите софтуерни декодери са CoreAVC и декодера в официалния DivX пакет. Повечето плеъри, които използват свои декодери, могат да използват и външни, ръчно посочени декодери.

Може да се забрани deblocking функцията в даден плеър/декодер. Това би се отразило негативно на качеството, но би облекчило работата на процесора.

 

Ако компютърът може да се справи с възпроизвеждане на HD съдържание, но е нужно да извършва и други неща през това време, тогава просто намали приоритета на другата задача от Task Manager.

Link to comment
Сподели другаде

Аз все така си мисля, че щом плеърите имат способност да изпълняват видеото с по-малко пиксели, с малка резолюция на екрана - (за това не се конвертира и не е нужно да се конвертира за достигане на по-малка резолюция), то тогава няма да му пречи и да извлича по-малко пиксели от файла, точно колкото му е необходимо за екрана. Тоест, при изпълнението имаме преобразуване, което обаче не води до допълнително натоварване, по никакъв начин. В такъв случай защо да не получим това също преобразуване при самото четене от файла, а не при отдаването...? Не държа на отговор, само ви давам тема за размисъл.
Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Здравейте ! След като дълги години ползвах стара версия на Гом плеър, реших да исталирам последната налична -2.1.49.5139 , заедно с български превод .Обаче при исталацията на българският превод се получи следната грешка - unable to execute file: C:\ Program files(x86)\Gretech\gom player . Create process failed :code 2 .The sistem cannot find the file specified .  Правих няколко опита за исталация  и всичките завършиха по-същия неуспешен начин ! Въпросът ми е , какво точно означава това и как може да се оправи ? Предполагам , че Night_Raven може най-добре да отговори .

Link to comment
Сподели другаде

Обаче при исталацията на българският превод се получи следната грешка ..................  какво точно означава това

 

Означава, че слагаш неподходящ превод (остарял). Близко е до логиката, нали? :)

Попитай някой да ти помогне с подходящ превод.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...