Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с BIOS на Windows

• Моля, влезте, за да отговорите
3 отговора по тази тема

#1 manqksha24

manqksha24

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 мнения

Публикувано: 17 February 2021 - 04:56

Здравейте, имам лаптоп на който бях сложил парола на BIOS и след това бях забравил или просто пишех грешно, защото матрицата на лаптопа е изгоряла.. След като го свържа със Hdmi кабел не знам дали пиша паролата и изобщо до къде съм стигнал, защото на екрана не показва сигнал докато не въведа правилната парола и Windows зареди. Търсих всякакви решения в интернет, но нито едно не помогна и се надявам на някакви съвети как мога да видя до къде съм стигнал и изобщо дали пиша парола, благодаря! 

П.С. Пробвах и да дам на късо чипа на BIOS-a, които при мен се явява JRST2501, но без успех..

#2 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3035 мнения

Публикувано: 17 February 2021 - 19:11

... някакви съвети как мога да видя до къде съм стигнал и изобщо дали пиша парола...

Решението е да намериш работеща матрица или екран за този лаптоп.

Ако целта ти е да премахнеш паролата в BIOS, можеш да опиташ в някой сервиз - чипа може да се разпои, препрограмира и да се запои отново... или да си купиш нов чип.

Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#3 manqksha24

manqksha24

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 мнения

Публикувано: 20 February 2021 - 02:31

Решението е да намериш работеща матрица или екран за този лаптоп.

Ако целта ти е да премахнеш паролата в BIOS, можеш да опиташ в някой сервиз - чипа може да се разпои, препрограмира и да се запои отново... или да си купиш нов чип.

Ами не си заслужава, защото самият лаптоп струва колкото да го занеса в сервиз за разпояване на чипа. Ще го отпиша просто.

#4 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 231 мнения

Публикувано: 27 February 2021 - 11:00

Търсил ли си матрица за лаптопа? А той е?

А каква е целта за паролата в биос-а?

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители