Jump to content

Чести сривове на Интернета


Препоръчан пост

Здравейте!Имам лаптоп с Windows 10 Home,64 битова.От известно време започнаха доста чести сривове на мрежата.С Wi-Fi съм към Vivacom.Стартирам мрежовата диагностика и понякога се оправя,понякога не и само рестартирване на лаптопа го оправя,а днес даже трябваше два пъти подред да рестартирвам за да тръгне.От диспечера на устройства,мрежови карти на Intel® Dual Band Wireless-AC 3160 и Realtek PCIe GbE Family Controller давам Актуализирай драйвера,Автоматично търсене на актуализирани драйвери след което почва онлайн търсене и излиза Най-добрите драйвери за вашето устройство са вече инсталирани.Нямам идея от къде може да идва проблема.

Link to comment
Сподели другаде

Означава рутера да се изключи от захранването за няколко минути и да се включи пак!

 

Интернета по оптика или е ADSL?

Само на лаптопа ли прекъсва?

На друго място(рутер) има ли прекъсвания?

Link to comment
Сподели другаде

Изключван е рутера не за няколко минути,а за цяла нощ.Оптика е.Само на лаптопа прекъсва,т.е.няма друго място.Ей сега стана същото и рестартирах и се оправи.

Link to comment
Сподели другаде

Въпросният латоп през кабел или WiFi се свързва с рутера?
Коя е версията на драйвъра на мрежовото устройство, което се използва за връзка, и от коя дата е?

 

Когато се появи проблемът, опитай да забраниш въпросното мрежово устройство в диспечера на устройства и да го разрешиш. Направи поне 2-3 пъти, ако проблемът не се реши от първия път.

 

Друго, което можеш да опиташ, ако не те бърка да работиш с много спъната система за период от време, достатъчен за диагностика, е Safe Mode with Networking.

Link to comment
Сподели другаде

На прословутите рутери на виваком сърбахме попарата при една позната.

Прекъсваше WiFi, смениха рутера и пак същото, докато не сложихме друг рутер след тяхния с кабел и ползвахме неговата WiFi мрежа.

 

Лаптопа е Asus.

 

ПП: Изпробвайте няколко дни с кабел към рутера и ако не прекъсва проблема е същия.

Пробвайте и с телефон само на WiFi с изключени мобилни данни.

Link to comment
Сподели другаде

Нито написахте модела на лаптопа нито казахте дали има прекъсване на WiFi при други устройства.

По модела на WiFi картата на лаптопа той е стар модел.

 

Dear customer, as this Software relates to “End of Life” products. Това го пишат Интел на сайта си за тази карта.

Със писането само на моделите на мрежовите карти ми се изчерпаха гадателските възможности, аз съм до тук с опита за помощ!

Link to comment
Сподели другаде

Ако на други устройства се случва този проблем тогава ще да е от рутера, ако само на твоя лаптоп се случва, вероятно имаш загиваща WiFi карта, купуваш си USB карта и приключва въпроса.

Link to comment
Сподели другаде

Ако на други устройства се случва този проблем тогава ще да е от рутера, ако само на твоя лаптоп се случва, вероятно имаш загиваща WiFi карта, купуваш си USB карта и приключва въпроса.

Да разбирам ли че няма начин да се провери със сигурност дали WiFi картата ми е загиваща?

Въпросният латоп през кабел или WiFi се свързва с рутера?

Коя е версията на драйвъра на мрежовото устройство, което се използва за връзка, и от коя дата е?

 

Когато се появи проблемът, опитай да забраниш въпросното мрежово устройство в диспечера на устройства и да го разрешиш. Направи поне 2-3 пъти, ако проблемът не се реши от първия път.

 

Друго, което можеш да опиташ, ако не те бърка да работиш с много спъната система за период от време, достатъчен за диагностика, е Safe Mode with Networking.

Значи,когато се появи проблема и се наложи да рестартирам,влязох в диспечера на устройствата и видях за Wireless-a че устройството е забранено.Опитах да го разреша но не става.Действието блокирва.Когато вляза в  Safe-Mode към мрежа,Интернета го няма,а мрежова диагностика под Safe-Mode не може.

Link to comment
Сподели другаде

Като казваш Safe Mode, предполагам имаш предвид Safe Mode with Networking, където има възможност за мрежа.

 

Драйвърът ти изглежда доста новичък, но ако ти се занимава, можеш да набиеш принудително по-нов, който е на теория за по-различен модел на безжичната карта, но е напълно възможно да работи и на твоя модел, а и да работи по-добре. Качил съм го тук.

 

Възможно е някоя от настройките на безжичната карта да създава ядове. Имам предвид тези в диспечера на устройства, когато кликнеш два пъти върху дадена мрежова карта и след това Advanced (на български не съм сигурен как беше). Ако не ти е проблем, дай снимка с наличните опции.

Link to comment
Сподели другаде

Като казваш Safe Mode, предполагам имаш предвид Safe Mode with Networking, където има възможност за мрежа.

 

Драйвърът ти изглежда доста новичък, но ако ти се занимава, можеш да набиеш принудително по-нов, който е на теория за по-различен модел на безжичната карта, но е напълно възможно да работи и на твоя модел, а и да работи по-добре. Качил съм го тук.

 

Възможно е някоя от настройките на безжичната карта да създава ядове. Имам предвид тези в диспечера на устройства, когато кликнеш два пъти върху дадена мрежова карта и след това Advanced (на български не съм сигурен как беше). Ако не ти е проблем, дай снимка с наличните опции.

Да,точно за Safe Mode with Networking става въпрос.Няма Advanced.При двоен клик излиза прозорецът.post-30503-0-26109800-1582969267_thumb.png

Вече не рестартирвам лаптопа,когато получа срив и немога да върна интернета.Започнах да изключвам рутера за известно време и се оправяше,но намерих по-лесно решение,но си е досадно занимание.От Отваряне на "Настройки за мрежа и интернет" отивам на "Покажи наличните мрежи" и виждам мойта такава.Въпреки че Интернета ми е прекъснат,опцията "Прекъсване на връзката" си стои активна.Прекъсвам връзката и после пак я стартирвам и се оправя.Ще пробвам да набия новия драйвер,пък да видим какво ще стане,но аз не вярвам да е от драйвера.

Имаш ли опция за връщане на по-стар драйвер в Device Manager?

Възможно е Windows автоматично да се актуализира и да инсталира неработещ драйвер.

Да,има опция за връщане на по-стар драйвер.И към 10 пъти на ден ли се актуализира този Windows,защото долу-горе толкова пъти получавам сривове.

Link to comment
Сподели другаде

Има нова промяна.Сега забелязах че и на смартфона ми се срива връзката.Всъщност ми се е случвало и преди,но понеже изключително рядко ползвам Wi-Fi на смартфона,бях забравил за сривовете в миналото.Интересното е обаче това,че когато се срива на смартфона,на лаптопа не.И обратното,когато няма на латопа,на смартфона всичко е наред.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...