Jump to content

Acer Swift 3 – проблеми със звук и WiFi


Препоръчан пост

  • Отговори 67
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Зададох го така: 802.11n

а първото на 2.4GHz 802.11b/g... Не знам защо липсва "n" тук.

Също промених и следното на 20MHz Only защото така съм настроил и рутера

 

post-42673-0-75213200-1578696721_thumb.png

 

Така сравнително рядко се появяват прекъсвания като това на снимката и при бързо превъртане на страницата и стартиране на нови клипчета, с много малко се изменят милисекундите.Явно настройките влияят.

 

post-42673-0-58811800-1578696993_thumb.png

 

Привидно е по-добре с изключение, че след рестартиране на лаптопа имаше в началото забивания, отразявайки се и на Wi-Fi на телефона - където също ставаше проблем с нета.

Не се зареждаше страницата при стартиране на браузъра, та след като го спрях и отново пуснах Firefox, от тогава се оправи... сякаш браузърът прави беля.

 

Ето снимка как си тръгна нета точно след като го затворих Firefox:

 

post-42673-0-37379800-1578697750_thumb.png

 

Какъв друг начин има за тестване и натоварване на Wi-Fi връзката за да избегна евентуални проблеми причинявани от браузъра?

Но пък аз реално ползвам браузър...и трябва да се убедя, че проблемите не идват и от него.

Link to comment
Сподели другаде

За DNS добре си ги настроил.

N е правилната настройка, виж с някоя програма колко рутера има на 3 канал(ако е зададен ръчно опитай на 11).

С коя версия на firmware е рутера и кой модел е точно(TL-WR941ND?) и коя версия v1......V2/V3?

Link to comment
Сподели другаде

Ще проверя отново каналите. Когато сложих преди година канал 3 нямаше наоколо други на този канал. Мисля, че основно проблемът е в самия лаптоп, защото други компютри и лаптопи не показват подобен проблем също вързани към рутера ми чрез Wi-Fi и тествайки ги по същия начин.

Ще пробвам други версии на драйвера за Wi-Fi. Тези по-старите които са от официалния сайт. И може би трябва да видя как се проверяваше операционната система да няма повредени файлове. Много рядко съм се занимавал с драйвери и все съм имал проблеми докато се подкара устройство... докато открия точен драйвер, свалям от доста места и често при проверка след свалянето засичам заразени файлове.

Link to comment
Сподели другаде

Прочетох доста проблеми за Wi-Fi при този модел, няколко човека са го оправили с актуализация на BIOS.

https://www.acer.com/ac/bg/BG/content/support-product/7779?b=1

Има 4 версии на биоса след твоя, лично аз го обновявам версия по версия.

 

ПП: Наскоро имах подобен проблем с Asus лаптоп, докато беше при мен нито веднъж не се разкачи от рутера TP-Link, докато при собственичката се разкача когато си поиска през 15-до 30мин.

Link to comment
Сподели другаде

Първото нещо заради което се ровя из проблемите на лаптопа ми е да разбера да няма проблем, касаещ гаранцията докато е в сила. До колкото разбирам гаранцията важи единствено за хардуерен проблем или бъркам ? Затова и се опитвам да открия причините, та ако повредата е фабрична да не закъснея.

От скоро забелязах и още един драйвер който не се зарежда при стартиране на Windows

 

"Wudfrd failed to load for the device PCI\VEN_8086&DEV_1903&SUBSYS_13011025&REV_0B\....."

 

Мисля, че е свързано със системата за пръстов отпечатък.

Тези Warning съобщения излизат за него с ID 219, след това съобщението  с ID 37за  което също не мога да разбера причината. Показал съм ги в края на пост #12

При всяко стартиране ги показва:

 

post-42673-0-64683500-1578838420_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

"Неправилното надграждане на вашия BIOS може да навреди на вашия продукт на Acer. Моля, действайте внимателно."

 

Не съм правил и трябва да се запозная с процедурата за да не объркам нещо. Как се прави?

Link to comment
Сподели другаде

Файловете за Bios от сайта са изпълними(ехе), заредена батерия, спрян антивирус и други приложения, включено захранване и си ти.

Преди това си виж настройките в BIOS ако има нещо специфично да го запомниш.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм актуализирал още нищо.

След промените които посочих в пост #17 връзката не е прекъсвала.

Особеното се случва при стартиране на Firefox със запаметени страници от Youtube, което натоварва връзката, теглейки съдържанието, се получават значителни увеличения на милисекундите (но не винаги) и рядко няколко липси на отговор при ping test към рутера. В същото време се получават увеличения на милисекундите и дори липси на отговор при същия тест на друг компютър свързан чрез Wi-Fi към рутера. Т.е. се получава влияние на връзката и на другите устройства свързани чрез Wi-Fi. Това редно ли е?

 

Ето забавянията при старт на Firefox докато се заредят страниците

 

post-42673-0-45299100-1578943681_thumb.png

 

Ето реакцията и на другия компютър в същото време:

 

post-42673-0-15366200-1578943833_thumb.png

 

Същото и с нов рутер - при старт на Firefox:

 

post-42673-0-75413300-1578944228_thumb.png

Ето какво се случва и на другия компютър:

 

post-42673-0-84821600-1578944749_thumb.png

 

Но това от снимките става не винаги - само когато по някаква причина забавено се зареждат страниците. Иначе ping test-ът си върви непрекъснато.

 

Link to comment
Сподели другаде

На лаптопа няма такава програма.

Не знам само инсталираните от производителя програми заедно с Norton които уж премахнах и куп игри, а също и гадната App Explorer която нямам представа как беше измежду инсталираните, какво са омазали по Windows-а и това да води до проблемите с връзката. Антивирусната Norton може да прави някакви въртели.според мен

Link to comment
Сподели другаде

Ако ползваш торент програма и сийдваш много неща е от там проблема, защото се стартира с включването на ПК ако не е изрично спряна.

 

Пробвах още един тест за да разбера дали браузър  не създава проблем.

Увеличавах размера на пакетите при Ping test и се вижда драстична разлика между лаптопа и други два компютъра:

 

post-42673-0-96256300-1579108949_thumb.png  post-42673-0-60493000-1579109003_thumb.png

 

Ето как е при максимален размер на друг лаптоп с Windows 7 (на който видях, че също излизат две съобщения Warning с ID 37) и при настолен компютър с Windows XP, свързан чрез Wi-Fi през USB:

 

post-42673-0-63545300-1579109057_thumb.png

 

Исках да пресъздам натоварване както с браузър, но не е същото защото не влияе по този начин на останалите свързани устройства.

Ето какво се случва понякога като стартирам браузър и не зарежда веднага страницата:

 

post-42673-0-74805800-1579109215_thumb.png

 

и как се отразява на другите две устройства свързани чрез Wi-Fi.

 

post-42673-0-54157000-1579109282_thumb.png

 

Преди да започна експерименти с актуализации на драйвери и BIOS, може би и чиста инсталация на OC се чудя дали някакви настройки от следното може да причиняват тези проблеми и как е най-добре да постъпя?

 

post-42673-0-40680600-1579109318_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...