Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

преди време го бях носил на сервиз , но тогава обърнаха вентилатора на процесора и сиг удря някъде по някъв кабел

има ли програма за тестване на прицесора и охлаждането ?

post-13081-0-25578200-1539165525_thumb.jpeg

Link to comment
Сподели другаде

Имаш 136 преместени сектора - това може да е проблема. Да не са много и има дискове работещи с такъв брой преместени сектори, но все пак не се знае къде са и с какво темпо се увеличават.

 

Имаш ли данни на диска?

Ако не:

- пусни му един regenerator от Hiren's Boot CD

- аз бих му направил и един Low level format след това

Link to comment
Сподели другаде

Имаш 136 преместени сектора - това може да е проблема. Да не са много и има дискове работещи с такъв брой преместени сектори, но все пак не се знае къде са и с какво темпо се увеличават.

 

Имаш ли данни на диска?

Ако не:

- пусни му един regenerator от Hiren's Boot CD

- аз бих му направил и един Low level format след това

Това какво означава че хард диска лека по лека заминава ли ?

Link to comment
Сподели другаде

Да, но това не значи , че няма още живот в него (както казах има доста работещи дискове в същото състояние).

Може да се каже, че е една идея по-рисков от всеки друг механичен диск (дори и нов) без тези проблеми (важни файлове се съхраняват на две места поне).

 

Реално едно SSD с такъв обем би забързало доста системата ти, но все пак това са разходи (около 80+ лв.).

 

Не каза дали имаш нещо важно на този диск.

Link to comment
Сподели другаде

2TB вероятно ще е съвместимо с дъното ти за системен диск.

Аз лично бих се замислил дали да взема точно този диск.

Каква е цената му за която ще го закупиш и дали за тези пари няма някакъв по-добър вариант (SSD - 240GB - 80+ лв. + HDD - 2TB WD RED - 165+ лв. = 245+ лв.)?

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз бих пуснал пълен тест с Drive Fitness Test, който е официалният софтуер на Hitachi, но работи с общо взето всички стандартни твърди дискове. Напълно е възможно дискът да си заминава, на възраст е. Ако не ти се дават пари за нов диск, можеш да опиташ със зануляване, но имай предвид, че може и да няма никакъв положителен ефект или ако има, да е доста временен.

Не се занимавай с HDD Regenerator.

Link to comment
Сподели другаде

Не е, чак толкова зле, даже бих казал, че е приличен за годините си.

И върху по-лоши дискове съм слагал ОС (по принуда, не че ми се е искало).

 

Вместо тест аз бих му направил формат на ниско ниво, след това проверка на S.M.A.R.T. (дали има разлика) и слагане на желаната ОС.

Ако пак прави проблем остава за опити/тестове и се взема нов диск или два там вече ти си решаваш.

Link to comment
Сподели другаде

230 лв. По принцип не ми достига мястото с по малък хард диск . ssd дисковете след време ще намалее още цената защото все още цените са преувеличени.
Link to comment
Сподели другаде

Има и по-евтини 2TB дискове. А спестените пари щом не ти се дават за SSD си ги спестяваш, но определено едно SSD за ОС-а ще ти направи системата по-пъргава. От 250 към 2000 си е голяма стъпка, а за тези пари могат да се вземат два 1ТБ бързи диска и си е по-удачно за някой съображения.

Link to comment
Сподели другаде

230 лв. По принцип не ми достига мястото с по малък хард диск . ssd дисковете след време ще намалее още цената защото все още цените са преувеличени.

50лв за 120GB - колко повече да намалеят? Ще изчезнат малките, както изчзната 32/64GB дискове. 

А стартиране на системата от SSD драстично променя картинката.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...