Jump to content

Един лаптоп - две операционни системи!


barbuncela

Препоръчан пост

USB\VID_0A5C&PID_5801&REV_0101&MI_03

 


USB\VID_0A5C&PID_5801&MI_03

 

Не знам...Дърпала съм какви ли не пакети. Не иска. Винаги излиза или удивителна или ми изписва грешка...

 

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че е опитвано, но за всеки случай... Това?

 

При търсене онлайн Windows не открива ли драйвър?

 

Знам ли дали е пробвано...Токолко пакета дърпах, не помня вече!  :)

Нищо не открива онлайн...

 

Благодаря! Само, че утре или тази вечер късно. Днес съм цял ден на работа.

Link to comment
Сподели другаде

 

YESSS!!  Супер! Получи се!

 

http://store.picbg.net/pubpic/C1/DE/26770a973933c1de.jpg

 

И температурите паднаха надолу!!!

 

http://store.picbg.net/pubpic/12/A2/a359102f6ed712a2.jpg

 

 

Мнооого ви благодаря момчета!!! :bravo:  :yesss:

Link to comment
Сподели другаде

Няма начин да няма начин!

 

 

Е да! Твоето мото!  :)

 

 

Сега може да провери за наличие на по-нов драйвър. Не съм проверявал коя версия е този.

 

От 2017 е...май няма по нов. Поне аз не намерих!

 

 

п.п. Само, че трябва да тръгвам на работа...

 

Хубав ден. И отново благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте отново! Искам пак да събудя темата!

Моята "борба"  да кажа, за по ниски температури на този лаптоп продължава.

Установих, че под Windows 7 температурите са доста по-ниски от тези под Windows 8.1 Разликата е с цели 9-10 градуса на процесора, чипсета  и графичния чип!

При седмицата от 42 до 55 рядко 60 при работа с компа. Работа с компа-като нормална офис машина. Интернет, видео, офис, филми, леки елементарни игри, флаш игри.

Под 8.1 същото ползване 51 - 65 понякога 70. Много рядко да падне на 48-49 градуса и то не за дълго при абсолютен покой на лаптопа. След последната "процедура" с драйверите под 8.1

температурата падна, но малко.

 

Защо събуждам темата!

Вчера ми направи впечатление, че АИДА когато съм с 7 та, показва пуснат вентилатор на охлаждането от 52 градуса. Когато вентилаторът не работи, иконката отчита 00, Усеща се от страни как духа лекичко когато работи. Тогава иконата показва 2.9. Не знам какво е, обороти или напрежение!? Отива на 3.9 когато температурата стигне 70 градуса.

И така вентилатора тръгва от 52 и спира на 42, 43.

С 8.1 положението е много различно. Вентилаторът тръгва от 62-66 и спира като стигне 50-52 градуса?? Тука се оплитам. Мислех, че вентилатора се командва от биос и датчиците...

а какво излиза? Защо когато е с 8.1 не върви под 50 градуса а спира! Това го отчита АИДА. Известната програма Фанспиид...или какво беше там с този лаптоп не функционира, не мога да управлявам вентилатора. В биос няма изобщо опции за вентилатора, а той е само един...

Това ми е въпроса. Излиза че Windows  командва вентилатора, или бъркам? Ако е така, би било добре да го накарам да духа до към 42,44 градуса...ако може, но как?

 

Правих доста експерименти, и съм сигурна в това!

Link to comment
Сподели другаде

А замиисляла ли си се, че може да е грешки на софтуера под различните опер. с-ми.

 

Имаш предвид АИДА ли? Да бърка с цели 10 градуса...? 

Но факт е, че когато е под 7 и отчита 42 градуса,вентилатора е спрял, когато пипнеш отстрани вентилационната решетка с ръка не е топла.Самата пластмаса на кутията. А под 8.1 отчита около 50, 51 вентилатора пак я спрял, но като пипнеш е доста топло на същото място...

Link to comment
Сподели другаде

Измери температурите с 3-4 програми и виж има ли разлика.

 

Нищо по различно...

 

Ходих и в сервизи, носих и лаптопа, барабар с USB диска (иначе сигурно щяха да ме гледат като изпусната от лудницата)  включително и тоя на  Ardes...нали уж е в гаранция, лаптопа. Демонстрирах им за какво става дума...Споделих и моята "теория" ...Едни викат, не е възможно, Други...може би... Трети...неподходящ биос... А биоса е последна версия от началото на годината... Изобщо резултат нула...

 

Но има нещо което се сетих вчера. При инсталация на 7 инсталационната програма ми изключва от биоса "оптимус" или каквото беше там - вградената видео карта в процесора. За да и инсталирам драйверите после, след инсталация, трябва да я включа от биос Иначе при опит за инсталация ми излиза съобщение от сорта, че компютъра не разполага с тези реквизити...или нещо такова подобно...

В смисъл, че наистина нещо ръчка по биоса инсталационата програма...

Освен едно...лаптопа излиза като модел по времето на Windows 7, и си е напасван за него...

 

Не, че е проблем голям, ама ми се случва да пусна някоя игра или да си намачкам някое клипче и температурата отива на 70-72...Защо да го печа излишно...

Усещам 8.1 в тези случаи малко като куцо конче!  :)

Link to comment
Сподели другаде

Наистина си се сдухала тотално,

ако смениш вентилаторите може и да помогне,

те най бързо се изхабяват,

мери кондензаторите с мултицет да няма някой пробит.

почисти го отвътре, провери за хлабави връзки може да се оправи.

Link to comment
Сподели другаде

Наистина си се сдухала тотално,

ако смениш вентилаторите може и да помогне,

те най бързо се изхабяват,

мери кондензаторите с мултицет да няма някой пробит.

почисти го отвътре, провери за хлабави връзки може да се оправи.

Ти изобщо четеш ли темата? Какви вентилатори, какви кондензатори, какви 5 лева? Лаптоп в гаранция! Съвсем чист от вътре!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...