Прехвърляне към съдържание

Снимка

Представяне на възможностите на ConvertXtoDVD

• Моля, влезте, за да отговорите
70 отговора по тази тема

#1 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 14 September 2006 - 16:37

Настоящото представяне е направено, за да бъде в полза на онези, които са решили да си направят DVD и то да изглежда като “оригиналните”. Имам в предвид менюто, което излиза, след като сложим диска в домашната уредба.
И така ...

Програмата ConvertXtoDVD e насочена към записването на DVD и направата на стилно меню към него. Аз самият останах очарован от лекотата, с която се работи с програмата. Но нека започнем от начало:

Официалният сайт на фирмата - производител е www.vso-software.fr, а самата програма може да бъде изтеглена от ТУК. Ще разгледам възможностите, които предлага версия 2.0.17.

ИНСТАЛИРАНЕ

Инсталирането на програмата не се различава по нищо от всяка друга инсталация. Единстената особеност е прозорецът, в който трябва да се окаже поддържаният видео формат. Прозорецът изглежда така :
Публикувано изображение

НАСТРОЙКИ И ВЪЗМОЖНОСТИ НА ПРОГРАМАТА

Естествено, програмата разполага и със Settings:
Тук ще дадем разяснение само на някои от тях.

Languages: Имате възможност да избирате между голямо количество езици за работа / сред тях няма български /.
Публикувано изображение

Chapters: Тук програмата дава възможност сами да определите през какво време да се създават чаптъри и да настроите кои сцени да разпознава програмата като чаптъри. Тоест може по ваше желание да насечете филма на определен брой сцени и да стартирате от желаната от вас сцена. Придвижването между сцените по време на гледане става чрез натискане на NEXT от дистанционното на плейъра. За разлика от други програми, където чаптърите се свързват с подменю за избор на сцена и със съответната картинка от избрания момент, тук чаптърите съществуват, но не са дадени отделно в подменю и не са обвързани с картинки. Начинът по който навигирате между тях е чрез бутона за превъртане на DVD плеара. Чрез неговото използване преминавате на следващите или предните чаптъри. С други думи- имате чаптъри, можете да превъртате, но това става на" сляпо", не виждате какви са чаптърите и нямате избор вие да правите такива- програмата ги прави автоматично.
Публикувано изображение

TV Format: Независимо, че време на инсталацията сте указали ТВ формат тук е мястото, където той може да бъде променен.
Публикувано изображение

Burning: Много важна опция! От тук можете да окажете на програмата дали желаете веднага да запишете готовия резултат, на кое точно устройство и на каква скорост. Освен това може да се оказва дали да се трие директорията с файловете след приключване на работа, дали информацията за записа да се изпрати във фирмената база данни и др.
Публикувано изображение

Subtitles: Още нещо важно. Оставени по подразбиране, програмата сама ще намира субтитрите, ровейки из директорията на филма а самите субтитри ще са Arial 18. Ако размерът на буквите ви се струва малък - сега е моментът да го промените.
Публикувано изображение

Audio: Настройка на аудиото. Най-добре е да я оставим така.
Публикувано изображение

Encoding: Тази опция ни дава възможност да променяме качеството на записвания проект и неговата големина / стандартно ДВД или двуслойно /.
Публикувано изображение

General: Освен възможност за промяна на работната директория тук можем да укажем на програмата да търси сама обновяване. Може да се променя и работната визия на програмата.
Публикувано изображение

Menu: Тук е дадена възможност за автоматично стартиране, повторение на показваното, промяна на основното наименование на диска, броя на линиите в страницата и размера на буквите.
Публикувано изображение

Аз не съм променял нищо от началните настройки и всичко си е наред.

РАБОТА С ПРОГРАМАТА

Като начало следва да се отбележи, че програмата е Trial като условието за ползване е, че върху вашето “произведение” ще стои воден знак с информация за програмата. За статута на програмата ни информира началният прозорец:
Публикувано изображение

За да се запознаем с възможностите на програмата натискаме бутона Try и пред нас се показва основният прозорец като този:
Публикувано изображение

От тук идеята е да заредим видео файла, който ще конвертираме. Това става така:
Публикувано изображение

За настоящото представяне аз заредих видео клип след което прозорецът изглеждаше така:
Публикувано изображение

Както виждате, в прозорецът се появиха две неща. Ще ги разгледаме поотделно.
Публикувано изображение

Title: “My DVD” : Като цъкнете върху него може да промените наименованието на диска. ВАЖНО: поддържа се кирилица !
Background: Като кликнете върху тази опция се появява прозорецът:
Публикувано изображение

От тук можете за избирате вида на обложката. Изборът е ваш.
Останалите опции са обикновени и са свързани с автоматичното стартиране, повтаряне на вече стартираното, последователното стартиране на файловете, ако са повече от един и промяна на големината на буквите на имената на основния надпис и съдържанието.

Като се кликне върху името на видео клипа се появява информация за видеото:
Публикувано изображение

До тук нещата са наред. Остава да се стартира създаването на самия диск. Но преди това можем да разгледаме проектът преди да го запишем. Натиска се малкото мониторче в дясно и се появява:
Публикувано изображение

След като сме доволни от резултата можем да го запишем върху самия диск:
Публикувано изображение

Естествено, появява се
Публикувано изображение
за да ни напомни, че безплатен обяд нямя и ако искаме водният знак в средата на видеото да изчезне трябва да си купим програмата.

ЗАПИС НА ФИЛМ СЪС СУБТИТРИ

По същия начин може да се запише и филм със субтитри, а прозорецът показва информация за видеото, аудиото, субтитрите и главите / сцените от филма / :
Публикувано изображение

Какво е нужно да знаем още ? Зареждането на още един видео файл става чрез бутончето ПЛЮС в дясната страна на прозореца. А махането - от бутона МИНУС.

Това е положението. Трябва да ви предупредя, че конвертирането отнема време, но, повярвайте ми, струва си.

Всички права върху текущото ревю и картинките включени в него са собственост на автора им и нямат право да бъдат възпроизвеждани под каквато и да е форма без изричното съгласие на автора.

Автор: vesodimov

Изказвам специални благодарности на Danina и Tragedy за оказаната безценна помощ.

Мнението беше редактирано от IVAN: 10 November 2006 - 09:58

Публикувано изображение

#2 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4642 мнения

Публикувано: 14 September 2006 - 16:57

Мерси за прекрасното ръководство!
Май ще ми влезе в употреба ;)

#3 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 мнения
  • Живущ в:Plovdiv

Публикувано: 14 September 2006 - 17:31

Браво на теб!
Много хубаво ръководство! :bravo: И програмата е много добра.
Сега да кажа и моите впечатления от нея:
Според мен, програмата е добра, много интуитивна. Не ми допада това, че върши работата ужасно бавно- поне според мен.
За резлика от DVD Lab pro, програмата не може да направи професионално меню с добавяне на музика към него, с добавяне на картинки, бутони и меню за избор по сцени от филма. Това разбира се не е фатално. Зависи кой какво търси и иска да постигне.

При DVD Lab pro можете да правите чаптъри автоматично или ръчно- вие да избирате точно кой момент да бъде чаптър.
Това е. Просто споделих мнение. На автора на ръководството- още веднъж браво! :bravo: :bravo: :bravo:
Поздрави! :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#4 trapped

trapped

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 201 мнения

Публикувано: 03 November 2006 - 17:45

Страхотно. Благодарство,много добре е обяснено всичко.

#5 fandjo

fandjo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 21 January 2007 - 13:22

а как точно мога да вкарам и субтитрите във записа. Опитах програмата наистина се работи лесно и бавно, но не ми извежда субтитрите. Ако може да ми поясните как точно да настроя записа, че да се запишат и те. П.С. и още нещо не съм направил целия запис, а само няколко минути и го спрях за да видя как е, така че ако субтитрите се добавят накрая... ясно, но го гледах на мониторчето в дясно на панела и там не се виждаха надписи :unsure:

#6 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4642 мнения

Публикувано: 21 January 2007 - 13:27

от дясно на панела никога не ги изписва субтитрите!
За да видиш дали си ги вкарал субтитрите и ще ги има след конвертирането в DVD - трябва да е така:
Публикувано изображение
на менюто "Subtitle" трябва да пище "(1 stream)" ако ли не даваш на "+" и ги вкарваш :)

#7 fandjo

fandjo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 21 January 2007 - 14:21

и пак в тоя дух конвертирах си един филм в дивХ, но насича и няма субтитри и той :lookaround:

#8 fandjo

fandjo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 21 January 2007 - 14:24

току що установих, че и от форуми нищо не разбирам... мислех си че като държа страницата отворена веднага щом се появи отговор ще го видя :crazy: ... ще се научим някй ден :peace: и благодаря за отговора

#9 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 21 January 2007 - 20:26

Ванка, мерси за бързата намеса.
Публикувано изображение

#10 fandjo

fandjo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 24 January 2007 - 21:06

пак аз... :thumbsup: успях да направя филма на ДВД и то със субтитри, но стана от едно СД 700 МБ едно ДВД 4 ГБ мога ли по някакъв начин от двете СД да направя само едно ДВД?

#11 alisha

alisha

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3 мнения

Публикувано: 18 May 2007 - 13:47

Благодаря за ценните съвети, благодарение на тях днес се научих да работя с програмата. Изобщо сайта е страхотен толкова много неща научих!

#12 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 18 May 2007 - 21:40

Благодаря за ценните съвети, благодарение на тях днес се научих да работя с програмата. Изобщо сайта е страхотен толкова много неща научих!

Първо - добре дошъл/шла в нашия форум.
Второ - убеден съм, че ще бъдеш приятно изненадан/а какви интересни неща ще намериш тук. Просто се поразрови ... Успех ! :thumbsup:
Публикувано изображение

#13 Denis

Denis

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 33 мнения

Публикувано: 07 June 2007 - 16:28

Много готина програма, вече записах 1 DVD диск. Състои се от 5 филма (.avi) и успях да ги конвертирам сравнително бързо. Лошото е, че субтитрите може да се добавят само ако са формат .srt

#14 monityy

monityy

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 73 мнения

Публикувано: 17 October 2007 - 10:40

ок де защо като пробвам да сложа някой фаил,независимо клип или филм не ми го слага а ми излиза това:???

Прикрепен(и) файл(ове)

• Прикрепен файл  kk.bmp   650.3К   62 Брой изтегляния

#15 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 17 October 2007 - 13:41

ок де защо като пробвам да сложа някой фаил,независимо клип или филм не ми го слага а ми излиза това:???

Какво е разширението на файловете, които искаш да качиш ?
Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители