Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем със заразен Windows или нещо друго

• Моля, влезте, за да отговорите
4 отговора по тази тема

#1 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1184 мнения

Публикувано: 22 April 2016 - 06:32

Здравейте Колеги,

ето че попаднах в някаква дилема и не знам каква е причината да се случват тези неща.

Историята:

Преди няколко дни с моята флашка отидох на един компютър да сваля от нея едни документи.

Всичко започна  там - след поставянето на флашката се получи едно примигване на дисплея на този компютър и само след секунди вече в моята флашка се появиха шорткъти на всички папки, които са в нея. След което ако натисна на дадена папка се отваря едва тогава и мога да виждам нещата в нея. Казах си отиде работата или е вирус или флашката и е изтекъл живота, ще си купя нова.

Прибирам се в нас, пъхам флашката и на моя компютър част от папките се виждаха все едно, че не е имало проблем, но част от тях отново бяха като шорткъти и отново същата процедура - кликвам на шорткъта и ми се отваря информацията в съответната папка.

Такаааааа, пълен формат като преди това каквото успях съм свалил от нея.

Отново си върнах информацията във флашката. Изваждам я и след известно време я поставих отново е....... същата работа.

Казах си хвърлям я и ще си извадя чисто новата флашка.

Преместих си инфото в нея, три дни съм на работа и занасям информацията на различни компютри - без никакъв проблем си работи.

Идвам си в нас, поставям новата флашка, воаля, отново и с нея същият проблем.

Просто не знам как да процедирам, моля дайте някакъв свет, като прикачам и снимков материал какво ми показва и как някъде в cmd:...... се запазват тези или шорткъти, или истинката информация. 

Прикрепен файл  Screen_362 Apr. 22.jpg   13.25К   2 Брой изтегляния

Прикрепен файл  Screen_363 Apr. 22.jpg   16.34К   0 Брой изтегляния

Прикрепен файл  Screen_364 Apr. 22.jpg   97.58К   0 Брой изтегляния

Поздрави

#2 Black Power

Black Power

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 28 мнения

Публикувано: 23 April 2016 - 07:51

Най -  вероятно сте се заразили с нещо! Спрете да разнасяте тази флашка! Проверете машината с https://www.malwareb...rg/antimalware/  и  https://free.drweb.c...t free/?lng=en  или  потърсете специализирана помощ!  Тук във форума също има обособен раздел!

Shadow of the night

#3 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 486 мнения

Публикувано: 23 April 2016 - 08:35

Флашката е заразила компютъра, затова, когато си пъхнал новата флашка, вирусът е заразил и нея.

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23209 мнения

Публикувано: 28 April 2016 - 08:31

Като допълнение бих споменал, че освен сканиране с Malwarebytes Anti-Malware, може да е направи такова и с HitmanPro.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#5 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1184 мнения

Публикувано: 03 May 2016 - 16:57

Мдааа, благодаря ви много. 

И с трите препоръчани програми сканирах и само с Malwarebytes Anti-Malware откри 3 заплахи, след това с другите 2 програми всичко бе ОК.

Добре, че беше малката беля. За момента всичко е наред, ако има нещо ще питам отново.

Бъдете живи и здрави.

Поздрави

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители