Jump to content

Лаптоп HP 15-R256NU/L5Z42EA - Искам мнение!


Препоръчан пост

Здравейте! Кой ако не съм аз! :) :)

 

Искам мнение! Лаптоп HP 15-R256NU/L5Z42EA В момента на оферта за 500 лв. без ОС в Технополис,на изплащане без лихва.

 

На мене ми харесва като данни,още повече че няма да играя игри на него.Обикновените неща.Интернет Офис Скайп Клипове и горе долу е това! Но друго си е мнението на специалисти! :)

 

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-R256NU-L5Z42EA/p/527839 

 

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Откъм характеристики е напълно достатъчен. HP е последният производител, към който бих се насочил аз. По мое мнение всеки един друг от по-известните е по-добър избор. Може би Lenovo като прилично съотношение цена/качество за офис лаптоп.

Link to comment
Сподели другаде

Откъм характеристики е напълно достатъчен. HP е последният производител, към който бих се насочил аз. По мое мнение всеки един друг от по-известните е по-добър избор. Може би Lenovo като прилично съотношение цена/качество за офис лаптоп

Благодаря,но не мога да си позволя повече...като пари, Lenovo са над 750-800 лв. ...множко ми е.А този хем 500 хем ми върши прекрасна работа именно като офис компютър! :)

Link to comment
Сподели другаде

За основни неща, за които сте писали , ще ви върши работа. Цената е примамлива.Не ми харесва процесора с тактовата си честота, но за сметка на това мисля че през лятото няма да е толкова "топъл" Обема на диска е много добър, по моя преценка. Остава да решите как ще го разпределите като части. Аз бих направил така: За C устройство  - максимум 60 гига, за D, като архив - около 200 гига и останолото  E- работа. Като на C поставя операционна система  Win 7 Ultimate 64 bit и всички инсталирани програми. При евентуални проблеми да мога да запазя всичко, което не е свързано със операционната система и инсталираният софтуер.  И още нещо. Ако евентуално го вземете, обърнете внимание на лаптопа за следи от ползване.Явно няма да сте вие,който ще го отваря от кутията му за първи път. От мен успех.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря,но не мога да си позволя повече...като пари, Lenovo са над 750-800 лв. ...множко ми е.А този хем 500 хем ми върши прекрасна работа именно като офис компютър! :)

Явно там, където гледаш, няма по-евтини модели на Lenovo, но по принцип си има около 500 лева.

И не говорим, че като характеристики не става, напротив, напълно достатъчен е. Говорим като изработка, охлаждане и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Ами...вече го купих! :) Сложих му 8.1 върви идеално! Имам си слабост към НР явно.И стария лаптоп и големия комп са НР. :) Само дето сега имам едно проблемче... Не мога да си направя Backup на C дяла...Имам си една програмка SNAPSHOT,

върви под Windows,до сега ползвах мини Windows XP от Hiren's BootCD или от BartPe,само,че и с двата диска като зарежда XP то,излиза син екран.Опитах и с мини Windows 7  ,той пък зарежда до някъде и спира...и така си седи! Acronis -последния,

той пък не вижда хард  диска... Аз други програми от LiveCD не знам...Някакви идеи? :)

Link to comment
Сподели другаде

Най-добре използвай специализирани стартиращи дискове, а не Mini-неща. Харесай си някоя програма за бекъп, чиято спасителен диск може да създава бекъпи в офлайн среда, и тествай.

Link to comment
Сподели другаде

Най-добре използвай специализирани стартиращи дискове, а не Mini-неща. Харесай си някоя програма за бекъп, чиято спасителен диск може да създава бекъпи в офлайн среда, и тествай.

Намерих си!  :) Благодаря! Само,че ми излезе един проблем.Няма да пускам нова тема,а ще пиша тука.

Проблема е с Блутута. Тръгва,намира,сдвоява се, изписва - свързан,и 5 сек. след това изписва - няма връзка.Иначе е чувствителен много,даже телевизора на съседа хваща! :) Какво ли не опитах,нови драйвери,стари драйвери - нищо.Windows беше сложил някакви на Microsoft,с тях пък нищо не намира.Издърпах от сайта на HP всичко за този модел,тръгна но с този проблем.Намерих и пакет с драйвери най-нови на Realtek,- адаптора е на Realtek,същата работа.Въртях се по форуми,за съжаление на български не намерих.В форума на HP,намерих подобен проблем,но с английския съм много зле ползвам гугъл (знаете как превежда) и това което разбрах...може би,че проблема май е с всички лаптопи под Windows 8-8.1,но не разбрах дали има решение?!  Накрая качих Windows 7,тръгна без проблем без даже допълнителна инсталация на драйвери за адаптора.Да ама 7 цата не ми харесва...Опитах и след всички налични актуализации за 8.1 - нищо различно.

Някой нещо да е чувал,да знае за този проблем? Има ли решение?....Или просто с 8 и 8.1 нещо са се успали от Microsoft !?

Благодаря! :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, свьрзва се и се изключва - кое обаче лаптопа или телефона ти?

повечето нови телефони имат настройка за време на сдвояване - да не би там да се крие проблема?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, свьрзва се и се изключва - кое обаче лаптопа или телефона ти?

повечето нови телефони имат настройка за време на сдвояване - да не би там да се крие проблема?

Лаптопа! Намира го "нещото"-телефон или таблет ,изписва "готов за сдвояване"  Натискаш за сдвояване,дава ти номера за проверка и на двете устройства-ОК. Сдвоява ,изписва "свързан" и после до 5 сек. изписва "Няма връзка" .Опитах и с таблет и друг айфон все същото.Има ги в списъка и под всеки след сдвояване изписва "Няма връзка" а с Windows 7 върви без проблеми.

Опитвам да му изпратя нещо от телефона-изписва ми "Отказан от другото устройство"!?

Link to comment
Сподели другаде

Подай ни Hardware ID на този блутуут.

провери си отново времето на сдвояване на самите телефони.

Времето е проверено.А ID мога да дам довечера.Сега съм на работа и лаптопа не е с мене! :)

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря.Но и с него няма промяна. Това е част от пакета драйвери които HP предлага за този модел.Но явно този адаптор се ползва и от Lenovo и Acer ,защото и по техните сайтове го предлагат за някой модели...Много изчетох тези дни и много клипове по въпроса гледах в "тубата" ,то какво ли няма като клипове за "Fix" на проблема от намеса в регистъра до bat файлове със специални команди за стартиране на инсталацията... - нищо!Явно проблема не е само мой. Три модела инсталационни пакета намерих за този адаптор - нищо.Или Microsoft e изпуснал нещо с 8 и 8.1,или драйверите не са за тези ОС. С Windows 7 работят перфектно...Май няма да мога да ползвам блутута! Поне докато не излезе някакво решение...нови драйвери или...знам ли какво! :) 


Не знам това дали може да бъде мотив за рекламация? Модела се предлага именно за 8 и 8.1 с изрично подчертаване компаттибиле с 8 и 8.1! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...