Прехвърляне към съдържание

Снимка

Софтуер, с помощта на който да се гледа телевизия през интернет

софтуер гледане телевизия

• Моля, влезте, за да отговорите
18 отговора по тази тема

#1 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения
  • Живущ в:Балчик
  • Интереси:Музика, психология, компютри, мрежи и споделяне, иновации в технологиите.

Публикувано: 05 August 2013 - 00:10

Здравейте! :)

Търся софтуер с помощта на който да гледам телевизия от компютъра. Не съм претенциозен, но ми трябва такъв, който да включва в себе си български програми (ако това все пак е възможно), иначе не ме интересуват екстри като записване в планирано време и т.н. И все пак по възможност да могат да се гледат телевизионни програми не само на конкретен интернет доставчик, а на всички или поне повечето. Ако евентуално няма такъв, тогава се надявам ако може поне да ми кажете от кой сайт мога свободно да гледам канали и евентуално като искам да си ги направя на файлове, пак ли трябва да се направят във формат.m3u, както е при онлайн радиата или не. Благодарности предварително.

Хубава лятна вечер!

:)

#2 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1178 мнения
  • Живущ в:Loading ... please wait
  • Интереси:Softvisia

Публикувано: 05 August 2013 - 06:51

Здравейте И-В-А-Й-Л-О, 

пробвайте с тази програма Readon TV Movie Radio Player, има доста добри мнения за нея.

#3 B-boy/StyLe/

B-boy/StyLe/

FFreestyleRR

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1489 мнения
  • Живущ в:Electric City

Публикувано: 05 August 2013 - 09:36

Доколкото знам Torrent Stream освен за преглед на торенти преди да бъдат свалени, може да се използва и за телевизия...

Иначе и този сайт е интересен.

#4 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения
  • Интереси:Музика, психология, компютри, мрежи и споделяне, иновации в технологиите.

Публикувано: 05 August 2013 - 13:01

Въпросният софтуер, който k0st4din

препоръчва го бях пробвал вече. И въпреки че съм с най-новия flash player , на  програмите, които пробвах да гледам като BTV например, ми излизаше съобщение, че имам проблеми с плейъра, макар аз лично да не намирам такива, при все, че навсякъде мога да гледам клипове и т.н. Другите неща, дадени ми от B-boy/StyLe/

все още не съм тествал, но ще го направя и ще пиша отново. Иначе-благодаря и на двамата за помощта. :)

#5 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1178 мнения
  • Живущ в:Loading ... please wait
  • Интереси:Softvisia

Публикувано: 05 August 2013 - 16:50

Разгледайте тези предложения.

#6 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 05 August 2013 - 17:28

Бе то има програма, ма тя е нелегална. И като си я пуснеш модераторите тук ще я изтрият автоматично, понеже плеъра използва рипер на потока, а той български да му се не види! :)

Нали така господа модератори?

Даже направо защо не локнете темата?

#7 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 05 August 2013 - 22:30

Това, което ми предлагате, k0st4din

го бях разгледал още преди да пиша тук, но като разгледах програмите, които предлагат реших, че в моя случай не мога да намеря подходяща. Стремя се преди да пиша или да питам за нещо в някой форум най-първото нещо, да си направя труда да потърся в интернет, да пробвам ли пробвам. Не го споменавам вначалото на темата още, защото ще стане прекалено дълго за обяснение. Иначе-да, изчетох този сайт, пробвах с радио-ТВ плейъра, пробвах днес сайта, който ми беше даден, а също така и torrent stream, за който признавам, че нищо не му разбирам, но мисля, че като човек с нарушено зрение това следва да е съвсем естествено. Много съм съгласен с коментара на Zig Zag. Че има нелегални начини , е повече от явно, че има правила на форумите пък е още по-явно...и не случайно както са казали хората "Който търси намира". Явно не съм от най-добрите търсачи :D , но това е отделен въпрос. Мога да кажа само благодаря за старанията да помогнете и така. Хубава вечер! :)

#8 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 05 August 2013 - 22:50

Накратко казано - телевизиите, налични в нета имат различни защити срещу сваляне. Програмата, която биха изтрили тук, помага на VLC Media Player да отвори опърничавата телевизия и да се гледа на него. При отварянето се записва батч файл, който после си го наименуваш и слагаш на работния плот. С натискането на някой от тях ти се отваря VLC с видео на настоящото излъчване от съответната телевизия. Но това не е всичко! :) С VLC можеш да записваш.

На едно място един наш човек е разработил програма по случай случката, само че с друг плеър. :)

И всичко това са все нарушения. ;)

#9 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1479 мнения

Публикувано: 05 August 2013 - 23:08

Няма нито едно адекватно решение, където да има български кабелни канали, които да са стабилни като наличност и качество - дори и платено.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt.
И запомни,Всяко нещо е следствие на друго нещо и причина за трето!
Non est ad astra mollis e terris via

Имаш вирус?Не искаш да се повтаря?"Баш бая хакер" си? Тогава цъкни тук- ЦЪК
Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!
Край на топлата бира и студените картофки!

#10 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 06 August 2013 - 08:09

Къде отидоха IPTV.BG ?

Виждам, че са изчезнали безследно без някой да даде обяснение.

#11 aaster23

aaster23

Turtles

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 202 мнения
  • Живущ в:Павликени
  • Интереси:I like turtles!

Публикувано: 06 August 2013 - 14:09

Ето едно предложение от мен http://bg-gledai.tv/# . Няма само български телевизии но има HBO и Fox и са си на български/субтитри *-*... Само ще ти иска една инсталация на VLC Player

0 си остава нула от който и ъгъл да я погледнеш :)

#12 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 06 August 2013 - 23:23

Аз ползвах преди един плейър, казва се IPTV player, обаче с него може да се гледат телевизии ако си на мегалан...на други доставчици не може. Сайта, който ми бе даден, пак си има своите изисквания, които не намирам за най-уместните, макар и може би да има логика за тях-първо, за БТВ мога да кажа, че е премахната, за някои други изисква google chrome, който не ползвам поради някои ограничения в изчитането на текстовете там. Най-достъпния за мен браузър е internet explorer, но това са излишни подробности. Сега, бих искал поне да разбера,  възможно ли е линковете, сочещи директно към онлайн телевизиите да се копират в текстов документ, а после той да бъде записан с разширение m3u, както е при онлайн радиата или трябва в друг формат да се запише?  Иначе-благодаря и за последния коментар, чрез който човекът също се стремеше да помогне.

#13 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 06 August 2013 - 23:41

Всъщност...един от каналите, който търсих в този последния сайт не го открих там, но когато го написах в търсачката ми излезе и тръгна директно с explorer  и се оказа, че е от този същия сайт. Явно ще трябва да го огледам доста по-обстойно, но все пак въпросът ми остава, а именно, изобщо има ли някакъв начин да си направя един вид като преки пътища към телевизиите и по някакъв начин да ги вградя в някой плейър и от там да ги пускам, а не през сайта, а относно него, явно ще се окаже за сега най-доброто, което ми дадохте. Благодаря още веднъж на всички, които помагаха или просто коментираха. Хубаво е когато човек научава неща и от другите. :)

#14 Pifi Pedala

Pifi Pedala

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 6 мнения

Публикувано: 07 August 2013 - 09:01

И-В-А-Й-Л-О

обади ми се на скайпа ако искаш да научиш нещо ,ако не си гледай от сайтове и други глупости.

#15 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 07 August 2013 - 14:07

Благодаря, но бих предпочел по-сигурната комуникация и информация чрез форуми, сайтове и други там "глупости".  Все ще се оправя някак, както става в повечето случаи. А и не мисля, че е много културно и възпитано да си говорим на "ти", след като не се познаваме.

Други теми с тагове софтуер, гледане, телевизия

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители