Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблеми и съвети при работа със Skype/Скайп

Проблеми съвети дискусии

• Моля, влезте, за да отговорите
728 отговора по тази тема

#661 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 85 мнения

Публикувано: 13 February 2013 - 23:41

Здравейте!
Реших да пиша тук, защото не виждам смисъл от отварянето на нова тема. Моят проблем е следният:
От около половин година ползвам версия 5.8 на скайп. Блокирал съм актуализациите по оказаните процедури, които съм изчел по различните места. Това добре, но има едно голямо "но". От днес разполагам с преинсталиран с windows 7 ultimate компютър. И когато понеча да си сложа версия 5.8 (с която съм свикнал и твърдо смятам, че е по-удобна за ползване от версиите след нея, поне за мен де), ми излиза прозорец за теглене. Като му дам да се тегли ми сваля най-новата версия на скайп. Ако пък не му дам да тегли, просто не си се инсталира и това е. Кажете ми, моля, какво да направя аз в този случай? Видно е, че от скайп почнаха да стават от нагли все по-нагли, като изобщо не се съобразяват с удобствата и нуждите на потребителите (това беше излишна констатация, защото всеки знае, че е така), но все пак реших да я направя, защото откровено казано ми писна с тия новите версии на скайп. Колкото по-нови, толкова по-о*рани ги правят... Ако някой знае как да избегна това и изобщо какво мога да направя, бих се радвал да сподели. Благодаря ви.
:)

#662 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1184 мнения

Публикувано: 14 February 2013 - 07:46

Здравей djudjendjer
пробвай да го свалиш от тук.

#663 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23230 мнения

Публикувано: 14 February 2013 - 08:23

Ако използваш web (онлайн) инсталатор, това поведение е напълно нормално. Ако използваш нормален (офлайн) инсталатор, не би трябвало да се получава така. Евентуално можеш да опиташ да разкачиш кабела на Интернет доставчика и тогава да опиташ инсталация.
Ако наистина си използвал онлайн инсталатор и искаш офлайн такъв, бих те насочил към този сайт. От линка, даден от k0st4din, не се сваля по-стара версия, а най-актуалната. Поне при мен.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#664 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 85 мнения

Публикувано: 14 February 2013 - 11:30

Ако използваш web (онлайн) инсталатор, това поведение е напълно нормално. Ако използваш нормален (офлайн) инсталатор, не би трябвало да се получава така. Евентуално можеш да опиташ да разкачиш кабела на Интернет доставчика и тогава да опиташ инсталация.
Ако наистина си използвал онлайн инсталатор и искаш офлайн такъв, бих те насочил към този сайт. От линка, даден от k0st4din, не се сваля по-стара версия, а най-актуалната. Поне при мен.

Работата е там, че се опитах първоначално да инсталирам скайп, още преди да съм оправил и-нет настройките, но нищо не се случваше, освен, че ме приканваше да изтегля, т.е., прозорецът с подканването за теглене си седеше и без връзка с интернет. Когато му дадох отказ, инсталаторът директно се затвори. И така..после вече направих същото, но с връзка към и-нет, първо с отказ и накрая вече с тегленето. :)

#665 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 85 мнения

Публикувано: 14 February 2013 - 13:27

Сега изтеглих от този сайт версията, която ми трябва. ще я пробвам и пак ще пиша. :)

#666 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 85 мнения

Публикувано: 14 February 2013 - 15:30

Стана. Изтеглих си версията, която ми трябваше и я инсталирах успешно. Благодаря Ви много, Night_Raven :)

#667 hakama

hakama

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 23 March 2013 - 01:09

Днес си инсталирах камера, работи си (на нейния софт - виждам се :D), пробвах видео разговор с приятелка, но само аз я виждах, а тя не (стои си черно екранче при мен).
Версията беше 3.8 (на приятеля сигурно 6+, предполагам).
Ъпдейтнах, през скайп но не иска да се логне. Дейнсталирах, свалих Skype 6.3.0.105 Final от замунда, но пак същата работа - вече 5мин се "логва" Публикувано изображение

Вдигнах ръце...
Утре мисля да си сложа 5+ или 4...

Защо аз ги виждам, а те не? Различия във версиите ли?

С Win XP, SP3, Атлон 64 2800+ (1.8ГхЦ)

Благодаря

#668 hakama

hakama

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 23 March 2013 - 10:02

Ps: Стана на сутринта, явно от поредния рестарт :)
Малко бавно се вписва, особено 2ри скайп (няколко минути)...

офтопик- Как да спра ъпдейта на Уина? Снощи като гасях, започна... и стигна до 55 от 55 и не можа да приключи сам и се наложи да му дърпам шалтера ...

#669 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 23 March 2013 - 12:47

Ps: Стана на сутринта, явно от поредния рестарт :)
Малко бавно се вписва, особено 2ри скайп (няколко минути)...

В случая със Skype е нормално първоначалното вписване на избрания акаунт да бъде доста по-дълго от нормално. Една от възможните причини за това е създаването на host cache, в който се съхранява информацията за свързване от предишни сесии.

офтопик- Как да спра ъпдейта на Уина? Снощи като гасях, започна... и стигна до 55 от 55 и не можа да приключи сам и се наложи да му дърпам шалтера ...

За Windows Update ли става въпрос?

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#670 hakama

hakama

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 24 March 2013 - 09:54

Оправих ъпдейта.

Как мога да разбирам дали човека отсреща е видял/прочел съобщението ми?
Какви други полезни екстри има? Досега бях с 3.8 :newpaper:

#671 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 25 March 2013 - 13:40

Как мога да разбирам дали човека отсреща е видял/прочел съобщението ми?

Към момента Skype няма възможност да показва дали участникът в дискусията е прочел въпросните съобщения.

Какви други полезни екстри има? Досега бях с 3.8 :newpaper:

Тук можете да намерите повече информация за промените в Skype 6.0.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#672 vekarata

vekarata

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 112 мнения

Публикувано: 06 April 2013 - 11:38

Здравейте колеги.Едно лице ми пише в skaype,че е в България.А аз се съмнявам,че ми пише от друга държава.Има ли начин да разбера каква е истината?
V.T.K

#673 SWASTICA

SWASTICA

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 06 April 2013 - 15:24

Относително е.

По принцип, ако е в чужбина и си е сменил/а часовата зона, в профила му ще виждаш час различен от твоя (ЕВЕНТУАЛНО, АКО СТРАНАТА, В КОЯТО СЕ НАМИРА Е В РАЗЛИЧНА ЧАСОВА ЗОНА)

Другия вариант е да изключиш всички програми и услуги, които ползват интернет, да започнеш дискусия с въпросния абонат, да изчакаш да ти отговори нещо и да направиш следните стъпки:

Start Menu > Run > cmd > Въвеждаш  netstat и натискаш Enter, разглеждаш всички IP адреси от списъка и ги проверяваш в http://www.iplocation.net/

Ако има някакъв, който идва от чужбина, значи абоната е в чужбина, ако всички са от БГ, значи си е в БГ (ПО ПРИНЦИП). 

След това, можеш да повториш същата стъпка, но този път въведи:

Start Menu > Run > cmd > Въвеждаш  netstat -b -n и пак провери всички IP адреси от списъка.

ЗАБЕЛЕЖКА: Това са някакви основни неща, но да не изключваме възможността същия абонат да използва БГ прокси, за да заблуждава, че се намира в България. Всичко е възможно.

#674 vekarata

vekarata

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 112 мнения

Публикувано: 07 April 2013 - 14:36

Благодаря за съвета.
V.T.K

#675 emili78

emili78

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 9 мнения

Публикувано: 17 April 2013 - 20:14

Здравейте на всички!!

Имам проблем със Скайпа, по точно със видеото. С едни абонати мога да провеждам видео разговор, пък с други НЕ. Камерата ми отчита, че има видео, но нито аз, нито отсрещната страна  се виждаме. Преинсталирах скайпа, на настройките също е наред.... но с хора, с които допреди 1 седмица сме се виждали, сега неможем. Пробвах с 3 различни абонати, с които сме се виждали преди, сега НЕСТАВА.

Моля Ви помогнете, защото незнам какво да направя. Камерата ми е вградине в компютъра  Lenovo N100

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители